Do sekce Články - Zelený blesk napsal ovce 28. února 2005 v 17:26. 1688 přečtení.

První liga

Ještěrky Kroměříž - Ničivá Síla 5 : 0 - Tento zápas předznamenává výsledky, které čekají Ničivou sílu po odvolání jejího vedení. Zatím jsou hráči stále schopní se sejít a odehrát zápas, ale absence vedení je na jejich výkonu vidět a už je velice blízko doba, kdy budou všechny výsledky Ničivé kontumovány 5:0. Přesto je zvláštní, že Ještěrky jsou dalším týmem, který i přes znalost soupeřovi situace přistoupili k zápasu velmi zodpovědně. Třeba ví něco, co my ne?

FC Sternberg - Fianna 1 : 1 - Nováček ze Sternbergu doma přivítal v této sezóně prozatím nevýraznou Fiannu a určitě doufal v další body. A pokud si fanoušek, který se od Sternbergu stále nemůže dočkat nějakých ofenzivních manévrů, kolem 30. minuty odskočil do útrob stadiónu, přišel o všechny góly a stále si může myslet, že Sternberg prostě dopředu neumí. Přesto pokud bude Sternberg dále zlepšovat svoje výkony tímto tempem, možná řadu fotbalových expertů překvapí.

Slezan Frýdek-Místek - Prerov United 2 : 1 - Oba týmy přdvedly slušný víkend a oba hrály podle posledního trendu na jedno křídlo a snad to vyjde. Slezan však rozvíjel dále tuto variantu a v očekávání taktiky soupeře bránil pouze jedno křídlo, zatímco Přerov postavil vyrovnanou obrannou řadu. A přestože Slezan bránil slabší obranu soupeře, podařilo se mu blokovat rozehru protivníka již ve středu pole a nemusel tohoto svého přehmatu litovat. A pravděpodobně díky domácímu prostředí se může radovat ze tří bodů.

FC Zdar nad Sazavou - Wizardos 5 : 0 - Wizardos přijeli na Bouchalky odehrát zápas jen proto, aby se neřeklo. Tomu odpovídala jejich sestava i jejich nasazení. Je jen otázkou, jestli se šetřili na pohár, který je stále ještě v ranné fázi a v kterém na ně čeká lehký soupeř, nebo chtějí překvapit soupeře z Kroměříže.

Do sekce Články - Články napsal kuna 26. února 2005 v 19:06. 2238 přečtení.

Tohle předvedl Translátor 2004 s mým posledním zápasem:-)

Do sekce Články - Zelený blesk napsal ovce 20. února 2005 v 17:35. 1752 přečtení.

1. Liga

Wizardos - Slezan Frýdek-Místek 0 : 3 - Konečně se vicemistr ukázal v lepším světle. Sice jenom výsledkově, ale o to více potěší, že ve vyrovnaném zápase urval tři body. DO zápasu oba dva týmy vlétly překvapivě s tím, že soupeře zatlačí a nepustí do šance. A právě proto, že Slezan je v této taktice daleko lepší, odváží si domů první tři body v této sezóně.

Prerov United - FC Sternberg 3 : 1 - Nováček ze Sternbergu pomalu začíná zlepšovat svůj útok, bohužel pro něj však Přerov ještě více zlepšil obranu. Přerov se nenechal zaskočit brzkým gólem hostí, a přestože nehrál po své daleko silnější levé straně, uklidnil se ještě v první půli gólem hlavou, dalším gólem po úniku po slabší pravé straně se dostal do vedení, které již nepustil.

Fianna - Ničivá Síla 2 : 1 - Ničivá síla, která byla konečně potrestána absolutním trestem za porušení jednoho ze základních bodů pravidel, bude v této sezóně již jen odpočinkovým soupeřem. Přesto je překvapením, že Fianna nastoupila ve velmi silné sestavě, jako by se o tomto trestu ještě nedozvěděla. A k tomu si málem tři body na domácím stadiónu nepohlídala, když již tak dost zdecimovaná Ničivá hrála od 37. minuty v deseti.

FC Zdar nad Sazavou - Ještěrky Kroměříž 5 : 0 - Mistři z Kroměříže, spokojeni pravděpodobně s loňským titulem, zápas proti nováčkovi totálně vypustili. Možná očekávali, že s takovým betonem mají šanci na slušný výsledek, ale kde není nasazení, ani beton nepomůže. Divákům se mohlo zdát, že se Ještěrky snaží hrát na protiútoky, ale ani trenér při rozhovoru po zápase neprozradil, co vlastně měly jeho ovečky hrát.

Do sekce Články - Zelený blesk napsal ovce 15. února 2005 v 14:31. 2039 přečtení.

1. Liga
Fianna - Ještěrky Kroměříž 1 : 1
- Vzhledem k minulým utkáním těchto soupeřů, kde z osmi zápasů vytěžily Ještěrky 17 bodů, Ještěrky navíc obhajují loňský titul, zatímco Fianna bojovala v baráži, byl favorit jasný. Možná i proto Ještěrky k zápasu nastoupily chladně. Fianna očekávala boj o střed pole a obětovala tomu útok. Díky tomu ztratila tři body. Ještěrky totiž o střed ani nebojovaly, ale snažily se i přes sympatickou hru na tři útočníky bránit.

FC Sternberg - Wizardos 2 : 2 - V zápase dvou průměrných týmů se body dělily rovnoměrně. Přestože nováček ze Sternbergu svůj první bod dozajista slaví, opět mu je třeba vytknout, že bez posílení útoku bude tento bod o další rozšiřovat těžce. Zvláště když druhý, vyrovnávací gól nabídl Sternbergu chybující hostující obránce.

Slezan Frýdek-Místek - FC Zdar nad Sazavou 0 : 4 - Loňský vicemistr z Frýdku si zatím ze zápasů odnáší hezké debakly. I když tentokrát i jemu HT bozi naznačili, kdo je tady pánem. Přestože se divákům zdálo, že Slezan hraje skvělou obranu a dokonce hrozí útoky po pravé straně, tak především hostující Lubor Kovář a Nicolas Bartsch poměrně záhadně skórovali. Záhadně proto, že se našim redaktorům nepodařilo najít diváka, který by nám byl schopný popsat, jak některý z těchto hráčů dokázal překonat soupeřovu obranu.

Ničivá Síla - Prerov United 0 : 5 - Ne, opravdu nevíme co se děje. S tímto fotbalem by Ničivá mohla hrát o udržení ve třetí lize. Gólů Přerova mohlo být ještě víc a opravdu víc k tomu není co říct. Snad jen spekulaci, že je majitel domácího týmu údajně popotahován HT-policií a klub se ocitl v konkurzu. Vše jsou ale jen spekulace.

Do sekce Články - Trénink napsal Stefan004 11. února 2005 v 16:33. 18250 přečtení.

Když nováček začne s trénováním útočníků, obvykle bývá zoufalý z malého počtu herních variant... Tento článek by tedy pro ně mohl být takovým malým vodítkem... Setupy rozebírám pouze z pohledu trenéra útočníků, který se snaží hrát neustále na 3 útočníky, ale i pokud do této skupiny manažérů nespadáte, možná v něm něco zajímavého naleznete... Snažím se vystihnout výhody i nevýhody jednotlivých taktik i ukázat některé povedené aplikace v praxi... Setupy dělím do tří základních skupin...