Do sekce Články - Ligové soutěže napsal Valheru 17. března 2005 v 13:54. 1531 přečtení.

A je to tady - kluby z Jižní Moravy se opět stávají největšími rivaly a mezi sebou se poperou o titul neoficiálního mistra tohoto regionu HT.
A co přineslo 1. kolo základních skupin?

Do sekce Články - Zelený blesk napsal ovce 15. března 2005 v 14:51. 2361 přečtení.

Česká liga pokračovala 6. kolem a bylo se rozhodně na co dívat - v První lize už se rýsují kandidáti na titul, druholigisté zase spřádají plány, jak jim ho příští sezonu "vyfouknout"...

Do sekce Články - Ligové soutěže napsal kuna 13. března 2005 v 19:45. 1862 přečtení.

Komentář k poslednímu kolu zápasů v naší lize.

Jak to probíhalo na hřišti, očima reportéra.

První liga

Wizardos - Ještěrky Kroměříž 2 : 1
- Poměrně vyrovnaný zápas, který sliboval zajímavou podívanou pro diváky, skončil ještě

před poločasem. Ve 37. minutě obdržel dnes výjimečně nažhavený Vilibald Přídavek druhou žlutou kartu. To totálně rozložilo

útočně naladěnou sestavu Ještěrek a ve druhém poločase už si domácí jen hlídali vedení, zatímco trenér Petterson se už ani

neráčil dostavit na lavičku a probíral s Přídavkem taktické pokyny a česká slovíčka.

Prerov United - FC Zdar nad Sazavou 4 : 2 - Parádní zápas a parádní drama hodné První ligy. Přerov na soupeře vlétl a po

dvou křídelních výpadech vedl již ve 25. minutě 2:0. Když ve 30. minutě ještě zvýšil svůj náskok proměněním jasné penalty,

vypadalo to, že zápas se odehraje už jen z nutnosti. Jenže ve druhém poločase začali hráči ze Žďáru konečně plnit taktické

pokyny trenéra a napadali soupeře po celé ploše. V 87. minutě se dokonce dostali na kontakt jednoho gólu, což se promítlo i

na výkonu rozhodčího, který začal jasně připískávat domácím. V 90. minutě však Žďáru nevyšel risk, když se jejich brankář

vydal do soupeřova vápna na roh, a Přerovský obránce tak téměř přes celé hřiště upravil na konečných 4:2.

Fianna - Slezan Frýdek-Místek 5 : 0 - Slezan svým fanoušků letos radost asi nedělá. Ještěže dnešní zápas nevidělo mnoho jeho

fanoušků. Trenér Slezanu postavil poměrně ofenzivně, ale současně svým hráčům naordinoval pressing, a tak místo toho, aby

jeho útočníci dávali góly, tak se vyčerpávali napadáním soupeře. Ten mezitím soupeře zasypával jedním gólem za druhým a

nakonec přidal jako třešničku na dortu parádně provedený přímý kop.

Ničivá Síla - FC Sternberg 1 : 3 - Anglický majitel českého týmu byl shledán jako nevinný v porušování pravidla o zákaze

vlastnění týmu z jiné země než své a může vesele pokračovat ve své kariéře nejúspěšnějšího "českého" týmu všech dob.

Pravděpodobně mu bylo vedením soutěže přidělěno čestné občanství. Vzhledem k otřepanému "Všichni jsou si rovní, někteří jsou

rovnější"
považujeme za nehodné našeho zpravodajství pokračovat v reportážích o zápasech tohoto týmu, stejně jako nemá smysl

komentovat například zápasy Chivas Townu, kterému k jeho smůle asi oproti Ničivé síle něco chybí nebo přebývá. V dalších