Do sekce Články - Zelený blesk napsal ovce 29. května 2005 v 13:01. 1758 přečtení.

První liga

Prerov United - Fianna 3 : 1 - Přerovští vyrukovali netradičně ofenzivně a to se jim plně vyplatilo. Fianna totiž hrála svého oblíbeného zanďoura s podporou záložní řady. Fianna sice vyhrála souboj o střed, ale ve volbě útoku a obrany hrála na špatné adrese.
Ještěrky Kroměříž - FC Zdar nad Sazavou 3 : 1 - Ještěrky doma zahráli taktiku všechno ven proti očekávanému betonu ze Žďáru. První poločas byl plně v režii hostů, kteří byť měli míč na kopačkách méně dovedli s ním lépe naložit. Jen díky koncovce byl poločasový stav jen 0-1. Kabina Ještěrek se o přestávce hodně otřásala a na výkonu to bylo sakra znát. Domácí se začali prosazovat a i přes zbytečný faulVan Buula dotaáhli zápas do vítězného konce.
Wizardos - Slezan Frýdek-Místek 3 : 2 - Oba týmy zahráli v obvyklém vzorci jen nasazení a pressing utvořilo rozdíly. Kouzelníci po celou dobu drželi míč více na svých kopačkách, ale hosté nepříjemně kousali a na rozdíl od domácích své šance proměňovali. Až Gusatu osvobodil v koncovce trápící se kouzelníky.
1.FC Kosice - SDH Sudice 5 : 2 - Prvoligový navrátilec s Košic oslavil návrat výhrou nad nováčkem ze Sudic. Sudice podali sympatický výkon a dlouho trápili favorita. Kvalita si však vybrala daň a Košice zaslouženě vyhráli.

Souhrn - Domácí udrželi své tvrze. Košice ukázali, že budou hned po návratu útčit na nejvyšší posty. Přerov se, ale nevzdá. Otázka je jak zvládne ekonomickou stránku. Sudice patří k outsiderům, ale jejich hra je sympatická a určitě přinese vítané oživení poklidných vzorců a kosočtverců minulých sezón.

Do sekce Články - Zelený blesk napsal ovce 12. května 2005 v 19:22. 1877 přečtení.

Přerov už má po oslavách titulu, takže zajímavé to bylo spíše ve spodních patrech tabulky. Pokud se bude historie opakovat, sestoupí z První ligy pouze dva týmy přímo. Ale tentokrát proti historickým statistikám stojí bývalý vítěz První ligy Sakura a Blaničtí "hrajtecochcete,mytoupresujeme" rytíři. Zvláště druhý jmenovaný již často ukázal, jak nakládá s rolí outsidera.
Již nyní znamí nováčci jsou Košice a SDH Sudice. Vzhledem ke kvalitám těchto týmů se dá očekávat přizpůsobení Přerovské taktice s hořkým koncem.

Do sekce Články - Ligové soutěže napsal sachysta 5. května 2005 v 12:32. 1679 přečtení.

Už v sobotu se může změnit první místo v lize V.95

Do sekce Články - Zelený blesk napsal ovce 3. května 2005 v 07:45. 1535 přečtení.

První liga

Prerov United - Ničivá Síla 0 : 3 - "bez komentáře" - Ničivá síla si zahaluzila, ale nic tím nezměnila. Přerov je mistrem a Ničivá letí do druhé ligy.
FC Zdar nad Sazavou - Slezan Frýdek-Místek 3 : 0 - "bez komentáře" - v oslnivém zápasu taktik. CA proti pressu. CA vyhráli se štěstím hlavně díky domácímu prostředí.
Wizardos - FC Sternberg 4 : 0 - Sternberg ztratil jiskru, kterou pčekvapil v polovině sezóny, a po třetím výprasku v řadě se přesunul na sestupovou příčku. Výkon v zápase napovídal tomu, že trenér se rozhodl vsadit vše na jednu kartu a nechal mužstvo šetřit na možná poslední zápas sezóny se Žďárem.
Ještěrky Kroměříž - Fianna 6 : 4 - Deset gólů v jednom zápase bylo k vidění v První lize naposledy 1. února 2003 a shodou okolností také na Lizard aréně. Takovému výsledku napomohlo opět ofenzivní rezestavení Ještěrek, kdy na obranu neměl z domácích nikdo ani pomyšlení. Fianna přivezla jako vždy klasické prvoligové rozestavení, které však díky ofenzivnímu pojetí soupeře stačilo na poměrně vyrovnaný zápas, protože kvalita hostujícího útoku prevýšila žádnou obranu domácích.

Shrnutí: Přerov má titul. Gratulujeme. Ještěrky už si výhrou nad Fiannou víceméně zajistily nejhůře baráž. Ale stále tu jsou čtyři týmy bezprostředně zapojené do boje o přímý sestup. V posledním kole je šlágrem souboj Sternbergu a Žďáru. Když Sternberg prohraje, sestoupí, když ne, namočí do sestoupvých trablů třeba Žďár.

Do sekce Články - Ligové soutěže napsal sachysta 28. dubna 2005 v 06:41. 1531 přečtení.

Tak takhle vypadá tabulka po 12 kole.