Do sekce Články - Články napsal kapitanelanius 18. června 2005 v 12:53. 2199 přečtení.

Jednou jsem navštívil jinou, než tu naši českou konferenci (nebudu jmenovat) a zhluboka jsem si oddechl. Zatímco v naší skvělé konferenci jsou trestáni a stíháni za jakékoliv odbočení od tématu, v té jejich se tolerovalo vše - ano, mimo HT neodbočovali, ale pořádek je pořádek, ne? V té cizí lítá jeden příspěvek za druhým, což se mi na místě zhnusilo, a, nebudete mi věřit, co: MODi a GMka se těchto diskuzí účastnili, nikde žádné "Stop OT, please", prostě se s těma kriminálníkama bavili a byli spolu šťastní jako v pekle. Proto ještě jednou musím pochválit GMs a MODs u nás, že si dají práci nasměrovat fóra na správné místo, že shromažďují národní fóra a předně, že zavírají hned, jak je na ně odpovězeno. A to i přesto všechno, že naše konference zeje prázdnotou, dělají těch málo fór přehlednými.

Do sekce Články - Zelený blesk napsal ovce 15. června 2005 v 17:06. 1475 přečtení.

První liga

Ještěrky Kroměříž - Fianna 3 : 3 - Další ze svých pekelných a v První lize ojedinělých ofenzivních manévrů rozehrály na svém hřišti Ještěrky, Fianna se jim však díky standardním situacím dokázala vyrovnat. Úvod zápasu ale naznačoval opak - Fianna sice nastřelila břevno, ale hned nato dvakrát inkasovala. Pak ještě domácí zazvonili na tyč, ovšem přestávka jako by jim uškodila. Fianna si nejprve vymodlila penaltu, 15 minut nato z rohového kopu dokonce srovnala. Ještě jednou strhli domácí vedení na svou stranu, podruhé v zápase skóroval Sondee Watt, na další vyrovnání hostí už ale odpověď nenašli, týmy se tak rozešly smírně 3:3.
Wizardos - SDH Sudice 2 : 3 - Po dvou debaklech přijely Sudice na hřiště do té doby stoprocentně bodujících Wizardos a leckdo očekával jejich další debakl. Sudice se však vzepřely osudu a s malinkatým přispěním štěstí připravily domácí o všechny body. Ze smrtelné dvouminutovky na přelomu první půle se domácí ještě vzpamatovali a tvrdou prací se propracovali k vyrovnání, čtyři minuty nato ale Joel Ledergerber vsítil třetí gól hostů, na který už domácí ani přes velké šance odpovědět nedokázali.
Slezan Frýdek-Místek - FC Zdar nad Sazavou 0 : 0 - Netradiční bezgólové skóre přinesl zápas na Slezanském Plácku, kde byl hostem tým ze Žďáru. Jak domácí, kteří chtěli presinkem ničit soupeřovy akce už v jejich počátku, tak hosté, kteří naopak pevnou kompaktní obranou přijeli ničit soupeřovy akce v jejich finální fázi, nastoupili především s cílem neinkasovat. Oběma jejich záměr vyšel a ani to nedalo moc práce. Domácí si vypracovali jen dvě pološance, mezi tyče ale ani v jednom případě nezamířili. Když ovšem ani hosté neproměnili svůj jediný vážný rychlý kontr, rozešli se soupeři bez branek.
1.FC Kosice - Prerov United 4 : 3 - Ani druhý z nováčků se v tomto kole nenechal zahanbit a připsal si vítězství nad loňským mistrem. Hosté přitom mohou hovořit o štěstí, že si odvezli přijatelnou porážku a ne debakl. Rychlý gól Přerova sice na dlouho ochromil snahu Košických, jejichž obrana budila strach a ... paniku, ale z předpoločasové přestřelky už domácí odcházeli s vedením 3:2. Po poločase své vedení ještě zvýšili, pak jim však situaci zkomplikoval vyloučením Daniel Freire, čehož hned za minutku Přerov využil ke snížení. Víc gólů už ale nepadlo, tři body zůstaly zaslouženě na Slovensku, popravdě řečeno Přerov toho mnoho nepředvedl.

Souhrn: Vzpourou chudých by se dalo nazvat třetí kolo v nejvyšší soutěži. Konečně bodovaly oba do tohoto kola bezbodové týmy - nováčci ze Sudic a Žďár. Bylo to už třeba, oba týmy oživují svými taktikami jinak po taktické stránce strnulou První ligu. Tři body si připsaly i Košice se svou novou reprezentační akvizicí. Naopak oba šestibodové týmy body tentokrát rozdávaly, žádný tým tak již nemá nulovou ani stoprocentní bilanci.

Do sekce Články - Ligové soutěže napsal briza6 13. června 2005 v 15:58. 1312 přečtení.

Do sekce Články - Ligové soutěže napsal Wir 11. června 2005 v 16:50. 1519 přečtení.

Satani Hulin - Wired Magic 1-4 (1-1)
V Hulinskem Pekle se seslo pres 74k fanousku obou celku na derby Jizni Moravy. Po pulhodine otukavani prvni uderili hoste, kdyz v 32.minute si ofenzivne ladeny bek Seppo Pesonen pohral s tristni pravou stranou domaci obrany: 0-1. Satani se jeste zmohli do prestavky na vyrovnani, kdyz Rauno Juga dokazal vyuzit zavahani hostujici obrany, ale to bylo ze strany domacich vse. V druhe puli uz byl v Pekle jen jeden celek, a to Wired Magic. Chudacci Satanci nestihali reagovat na drtici akce zkusenych hosti. V 59.minute Thomas Carrier napodobil sveho spoluhrace Seppu Pesonena: 1-2. Satanci se jeste nestihli vzpamatovat, kdyz v 79.minute hostujici kanonyr Bohumil Pavlica zvysoval na 1-3. Hrebicek do rakve Satanku zasadil 4 minuty pred koncem zapasu famozni zaloznik Orjan Olener.

Oba nováčci utrpěli v tomto kole těžký debakl a spolu se Žďárem, který zatím neúspěšně zkouší štěstí v brejcích, okupují dno tabulky. Na čele se naopak usadily Ještěrky se svou sázkou na ofenzivu a nenápadní Wizardos. Až čas ale ukáže, zda se nováčci dokážou vzchopit a zda někdo utne Ještěrkám jejich útočné manévry.