Situace před posledními zápasy osmifinálových skupin
Do sekce ČR "A" - Články napsal Stefan004 9. března 2007 v 15:45. 3690 přečtení.

Blíží se nám naše poslední vystoupení ve skupině, sestavu z krátkým infem nechám na konferenci někoho postnout až před zápasem, já online v tu dobu bohužel nebudu. Již teď si však dovolím malý rozbor situace v jednotlivých skupinách, abyste věděli, jak to s námi vypadá, koho můžeme chytit ve čtvrtfinálové skupině atp.

Group 1


1. Ceska republika 2 7 - 2 6
2. Rossiya 2 6 - 1 6

3. Schweiz 2 1 - 4 0
4. Portugal 2 2 - 9 0


Rusko – Česká republika (content TS vs. content TS)
- neprozradím žádné velké tajemství, když řeknu, že se bude na 99,9% hrát PIC vs. PIC. Oba týmy mají jistotu postupu a je potřeba před začátkem bojů o medaile nahnat TSko. Domácí mají velkou výhodu v domácí půdě a navíc mají i na většině postů lepší hráče. Jejich jediná potíž, která se však před závěrem MS jeví jako dost klíčová, je velmi nízká forma obou brankářů. Otázkou je, do jaké míry budeme my a Rusové šetřit opory. Celkově jsou ale dnes večer Rusové poměrně jasnými favority.

Tip: 1

Švýcarsko – Portugalsko (furious vs. irritated)
- Hraje se už jen o čest a o ratingové body do další kvalifikace. TSko i současná kvalita týmu hovoří jasně pro Portugalce.

Tip: 2

Group 2


1. Eesti 2 6 - 3 4
2. Magyarország 2 3 - 1 4

3. Israel 2 2 - 4 1
4. Latvija 2 4 - 7 1

Estonsko – Izrael (delirious vs. furious)
- Estonsko, které je momentálně řazeno mezi největší favority mistrovství, si výhru zcela bez problémů ohlídá na PIC a do další fáze půjde se senzačním TSkem!

Tip: 1

Lotyšsko – Maďarsko (satisfied vs. calm)
- Situace je velmi jasná- jedná se o přímý souboj o čtvrtfinále, přičemž Lotyši potřebují k postupu zvítězit alespoň o 3 góly. Očekávám, že Maďarsko nasadí ukrutný beton s PICem a bude se modlit, aby to stačilo. Naopak od Lotyšů lze klidně očekávat i MOTS. Pokud Lotyši zahrají all off s MOTSem a Maďaři očekávaný beton s PICem, není rozhodně výhra Lotyšů o 3 góly vyloučena.

Tip: Lotyšsko zariskuje pouhým Normalem, vyhreje, ale jen o 1-2 góly.

Group 3


1. Espa?a 2 6 - 2 4
2. Argentina 2 4 - 3 4

3. Deutschland 2 6 - 3 3
4. Hellas 2 1 - 9 0

Očekávaný vývoj této skupiny byl takový, že Španělé a Němci měli naprosto bez problémů postoupit se třemi PICy v zádech, ale realita je nakonec trochu jiná… Argentina je rozhodně největším překvapením této fáze, s velkou dvojkou senzačně urvala 4 body, byť za cenu zdevastování TSka. Uvidíme, jestli postup dotáhnou do konce:

Řecko – Argentina (irritated vs. furious)
- Řekové už hrají jenom o čest a ratingové body, ale na druhou stranu už si to určitě v pohodě MOTSnou a s lepším TSkem půjdou tvrdě po třech bodech. Argentině k záruce postupu stačí bod, ovšem i přes očekávaný další MOTS si moc neumím představit, jak toho chtějí proti silnému Řecku dosáhnout…

Tip: 1

Německo – Španělsko (satisfied vs. satisfied)
- Velký šlágr může určit vypadnutí jednoho z favoritů soutěže. TSka jsou vyrovnaná a je otázka, nakolik kdo zariskuje. Z pohledu Španělů může stačit k postupu i prohra, pokud se počítá s vítězstvím Řecka v druhé zápase, neboli přichází v úvahu risk s PICem. Těžko však odhadnout, jestli si možná největší favorit celého mistrovství dovolí takhle zariskovat. Vypadnout už mezi posledními 16, to by bylo pro Španěly ohromné fiasko. Obhájci titulu z Německa mají nůž na krku. Pakliže se Španěly prohrají, rozhodně končí. Pokud remizují, musí čekat na prohru Argentiny. Očekávám od nich Normal a útočný setup, stavěný na vítězství, bude to ale na silné Španěly stačit?

Tip: 2

Group 4


1. Norge 2 5 - 1 6
2. Polska 2 5 - 2 3

3. România 2 3 - 4 3
4. Nederland 2 0 - 6 0

Tato skupina je všeobecně považována za „skupinu smrti“, vypadnou z ní dva velmi silné týmy. Je tu ale jasně vidět, že si všichni brousí zuby na příčky nejvyšší, prozatím se tady jenom PICovalo!

Rumunsko – Nizozemsko (satisfied vs. delirious)
- Nizozemci už opravdu nemají co ztratit, postup je v oblasti teorie a aby to bylo vůbec technicky možné, měli by dnes vyhrát aspoň tak o 5 gólů. Co tedy čekat jiného, než all off a MOTS? To je ovšem velký problém pro Rumuny. Ti potřebují rozhodně bodovat, ale pokud možno také vyhrát o několik gólů. Celkem očekávám MOTS i z jejich strany, nemají už co ztratit, a je to asi jediná cesta, jak nadupaného soupeře porazit…

Tip: 1 (o gól)

Polsko- Norsko (delirious vs. delirious)
- Polákům může teoreticky na postup stačit i prohra, a to klidně i o 4 góly. Na druhou stranu v případě jakéhokoliv bodového zisku Rumunska, musí taky bodovat. Těžko odhadovat, jak to pojmou. Normal by byla hra „na jistotu“, PIC by byl velký risk. Oproti tomu Norové budou nejspíš PICovat a betonovat, jediné, co by jim zkazilo cestu do čtvrtfinále by byla vysoká prohra v kombinaci s výhrou Rumunska.

Tip: 1 (o gól až dva), celkově tedy 1.Polsko, 2.Norsko, 3.Rumunsko

Jak to bude vypadat dál?

Postupující týmy budou rozděleny do dvou skupin, podle klíče: nejlepší první, nejhorší první, nejlepší druhý, nejhorší druhý do skupiny 1, zbytek do skupiny 2.
Podle mých tipů by to tedy vypadalo zhruba takhle:

Skupina 1:
Rusko
Polsko
Česká rep.
Argentina

Skupina 2:
Estonsko
Španělsko
Norsko
Maďarsko

Obě skupiny by tedy byly zhruba stejně těžké a na náš postup by se asi obecně moc nesázelo. Kuriozitou by bylo to, že bychom v pondělí hráli opět s Rusy, jakousi odvetu… Nechme se překvapit, jak mi tipy vyjdou a věřme, že pozice outsiderů v další fázi bude naší výhodou!


Žádný komentář nebyl nalezen.