Chcete mě? aneb čeští reprezentanti na prodej
Do sekce ČR "A" - Články napsal Stefan004 11. října 2006 v 14:49. 4064 přečtení.

Ano, už je to bohužel tak. Někteří naši reprezentanti přestávají trénovat. Tohle je věc, se kterou se setkává čas od času každá reprezentace, ale nás teď postihla hotová epidemie.
Celá věc je o to horší, že zatímco některé řady jsou úplně v pohodě, v jiných nám teď naráz vypadlo několik hráčů. Nejhorší je situace v záloze, kde jsem to zrovna vůbec neočekával. Reálně hrozí, že na MS (samozřejmě- pokud se tam dostaneme) pojede polovina zálohy netrénující a co hůř- dost možná v umírajících týmech, které jim budou úmyslně ničit formu.
Hledáme proto nové majitele pro některé hráče, kteří mají v českém národním týmu dobrou budoucnost. Zdůrazňuji, že nemám zájem o nabídky typu "kámoš skončil, ale můžu se za něj logovat a farmařit", nebo "vůbec mě to nebaví, ale jeden login za 7 týdnů možná přežiju". Hledám nové aktivní farmáře. Týmy, které se sice úmyslně oslabí tréninkem reprezentanta, ale nadále budou tým aspoň v rámci možností vést...

A tady už jsou naši mazlíčci na výběr:

1) Milan Štork, střední záložník, 26 let

Naléhavost- URGENTNÍ!
Kdy- TEĎ!
Cena- trh rozhodne, neboli 0 Kc.
Plat- aktuálně 19M/týden a bude hůř... cca. 26-29M příští sezónu

Milan je v současné době hráčem základu a i přes své neuspokojivé sekundárky v případě tréninku i dlouho bude.
Plat bere opravdu královský a může si ho dovolit jen velmi dobře zajištěný tým. Dostane však za to častý nástup v základu a hlavně- kabiny hráče, který léta sbíral zkušenosti od hvězdy největšího formátu- Miloše Stanislava. Uznejte sami, to nejde nekoupit...

2) Werner Mazal, střední záložník, 26 let

Naléhavost- URGENTNÍ!
Kdy- konec této sezóny
Cena- nevím jistě, ale moc to nebude
Plat- aktuálně 18,5M/týden a bude hůř... cca. 25-28M příští sezónu

I Werner si pomalu přičichává k základní sestavě, měl však dosud trochu smůlu co se formy týče. Pro MS už bude jedním ze základních pilířů zálohy. Narozdíl od Milana má aspoň jednu sekundárku (passing).
No co dadat, i Wernerův plat není příůiš vhodný pro týmy bez velkých zásob Korun na horší časy. Ale stejně jako u Milana je opravdu důležité, aby se nakonec někdo našel... A nějaká dobrá zpráva nakonec- z týmu FC Frajeři si přinese frajerskou týmovou image, která bez debaty zvedne návštěvnost vašich zápasů z řad něžného pohlaví ;)

3) Miloš Stanislav, střední záložník, 30 let

Naléhavost- Malá
Kdy- TEĎ!
Cena- 0,- Kam ji vyžene trh?
Plat- aktuálně 21M/týden, ale měl spíš jen klesat

Vidíte dobře- legenda všech legend, největší hvězda české zálohy si hledá angažmá! Slavné radlické béčko se neslavně blíží k bankrotu, a tak s tréninkem kromě Štorka končí i "Milášek".
Miloš je v současné reprezentaci nezastupitlný, na druhou stranu však trénink ve 30 letech už není žádné terno. Ale jo- pokud chcete mít v týmu opravdovou Star, Miloš je jasná volba!

4) Martin Prokeš, obránce, 29 let

Naléhavost- Malá
Kdy- Hned TEĎ!
Cena- aktuálně na trhu za 40M, ale objektivně půjde nakonec za 10-15M.
Plat- Pro českého majitele cca 15M/týden a moc nahoru už nepůjde

Na prodej je i letitá stálice české defenzívy. Záhadný tým z Velemína, o kterém se v kuoárech léta vedly nejrůznější spekulace postrádal po dlouhých 50 dní svého majitele a přišel o lincenci.
Martin je tedy na trhu a je možnost jej přivést zpět do normálního týmu a trénovat. No, upřímně nečekám, že to někdo udělá, ale docela rád bzch se spletl :)

5) Codrut Visan, obránce, 28 let

Naléhavost- Trochu větší než malá :)
Kdy- TEĎ!
Cena- asi velmi malá
Plat- pro český tým 16M/týden, pod 20M se určitě udrží

Kdo by nechtěl do týmu tohoto sympatického Rumunočecha? Dříve bavil publikum extravagantními pasy vlastnímu gólmanovi, což nezřídka končilo katastrofou. S věkem ale tyto kiksy ubývají. Rovněž už je mu prý rozumět i v češtině!!!
Byl to letitý parťák Martina Prokeše ve Velemínu i v repre, ale pokud se ho teď nikdo neujme, jeho reprezentační kariéra vezme poměrně rychle za své. Na druhou stranu i tady jedím dechem konstatuju, že vzhledem k věku se i bez dalšího tréninku obejdeme...

A teď z trochu jiného soudku- mladší adepti na repre:

6) Kazimír Fic, útočník, 22 let

Naléhavost- vysoká
Kdy- co nejdřív
Cena- 100M na stole v českých
Plat- necelé 3M, ale s tréninkem samozřejmě každou sezónou poroste.

V jeho věkové kategorii vypadá momentálně nejlépe, výhodou je quick specka a passing, další trénink by byl velmi vhodný, ve Špindlerově Mlýně, kde fotbalově vzrostl, ho však již neplánují.
Trénink Kazimíra by nepřinesl okamžitě ovoce v podobě vlaječky na soupisce, ale pokud by např. přišla úprava pravidel omezující divine++ hráče, byl by najednou za krále...

7) Zbyšek Schneider, obránce, 21 let

Naléhavost- střední
Kdy- co nejdřív
Cena- určí trh
Plat- zatím "směšný", tj. pod 1M...

Zbyšek je jedním z mnoha českých talentovaných beků. Prošel dvacítkou, kde odehrál plných 15 utkání. Další jeho výhodou je excelentní výskok (čti: Head specka).
Fakt je ten, že má ve svém věku dost silnou konkurenci a neřeknu s určitostí, že to bude právě on, kdo se jako první do dospělé repre podívá. Každopádně by ale byla škoda ho ztratit, v případě vytrvalého tréninku ho čeká dobrá budoucnost.Tím končí s konkrétním výčtem. Najde-li se však zájemce o pomoc repre s tréninkem na jiném postu, než co tu bylo vyjmenováno, ozvěte se, taky se nějak domluvíme.
Dále v současnosti sháním někoho, kdo se pustí do tréninku kvalitního českého winger/scoring univerzála, jinak nám to bude v budoucnosti dost chybět. Prosím o to, abyste se mnou takobéto věci vždy prokonzultovali, ať vím, na čem jsme. (třeba už někdo špičkového univerzála sc/wing trénujete a já o tom nevím!).


Hele Stefane... (budkin, 13. října 2006 v 15:25)

wingra bys tam neměl? :-)