Nový systém nasazování hráčů do přáteláků
Do sekce ČR "A" - Články napsal Stefan004 8. září 2006 v 14:47. 4115 přečtení.

Sliboval jsem jasně daný systém nasazování hráčů reprezentace do přátelských zápasů, vymýšlel jsem to nějakou chvíli a jsem připraven předhodit první koncepci, přičemž doufám, že k tomu budete mít nějaké námitky a připomínky, model ještě není uzavřený.

Přáteláky by podle mě měli hrát pouze hráči, kteří trénují. Dále- vždy jsem upřednostňoval hráče z pokud možno co nejaktivnějších týmů, hráči z neaktivních farem byli vždy z tohoto kolotoče téměř vyřazeni. Dělal jsem to ale absolutně intuitivně a tu a tam si někdo mohl (často oprávněně) stěžovat, že jeho miláček nedostává tolik příležitostí, kolik by měl…

Takže už přistoupím k té nové koncepci :)
U každého hráče bude vypočítán jakýsi koeficient X, čím vyšší, tím častěji by měl daný hráč nastupovat. Dále- zavedeme ještě počet odehraných zápasů Y, přičemž přátelák je za bod a mistrák za 0,25 bodu (důvod vysvětlím později). Do každého přáteláku se pak budu snažit nasadit hráče s nejnižším podílem Y/X. Má to samozřejmě několik výjimek- nebudu zbytečně stavět hráče s náplastí, nebudu dávat například útočníka do brány, nacvičování formací má před spravedlivým nasazováním přednost atp. Ale „v rámci možností“ vždy budou hrát hráči s nejnižším Y/X.
Proč je za odehraný mistrák jen 0,25 bodu? Má to jasný důvod- nechci, aby se stalo to, že nejlepší hráči, kteří pravděpodobně odehrají velkou část kvalifikace, nebudou kvůli tomu další půl sezóny vůbec hrát. Kdybych naopak mistráky nebodoval, měli by slabší hráči problém se dostat na hřiště i při přáteláku po dlouhém bloku kvalifikace, a to by taky nebylo spravedlivé. Každopádně jsem s tou hodnotou připraven hýbat, podle toho, jak se mi osvědčí.

A co že to teda bude ta hodnota X? Chci v ní zohlednit to, zda hráč trénuje, to je jasná priorita. Dále mě zajímá, zda je hráč na Hattricku aktivní, zde budu používat jasně subjektivní měřítka, což se asi někomu nebude líbit, ale připadá mi vhodné tyhle věci počítat. Třetím měřítkem jsou výsledky a celková skladba týmu- i pokud se někdo vydá cestou farmaření, dá se s tím rozumně hrát, což někteří ukazují a budu to bonifikovat.

Konkrétní hodnoty:


A) Trénink

plný trénink hl. vlastnost, případně plný trénink sekundárky, který jsem schválil… 3 body
trénink sekundární vlastnosti, který jsem neschválil, případně jen poloviční trénink (např. PM na křídlech) … 1 bod

B) Aktivita na Ht

pravidelné logování aspoň jednou za týden … 2 body
komunikace se mnou (včas odpovídat na dotazy atp. – velmi subjektivní měřítko, ale nutné) … 4 body

C) Úroveň, výsledky týmu

I.,II. liga, III.liga do 7. místa, IV. liga do 2. místa… 2 body
každé vyhrané kolo v poháru… 1 bod
hráč NEDĚLÁ víc hvězdiček, než je polovina hvězd všech ostatních hráčů v sestavě(v případě dvou či více zájemců o repre jde o zbytek sestavy kromě těchto hráčů), jednou se to stát může, nikoliv však pravidelně … 3 body
tým trénuje aspoň (plný počet tréninkových pozic minus 1) hráčů, a to pravidelně… 3 body

Tu hodnotu X pak získám tak, že vynásobím A (body za trénink) a součet všeho ostatního. Pokud jste se v tom až doteď neutopili, tak vám gratuluju a očekávám věcné připomínky ;) pokud někoho napadne i další měřítko, popřemýšlím o tom, stejně tak očekávám připomínky k jednotlivým bodovým ohodnocením, tam spíš ale nejvíc ukáže praxe.
Dále- První dva přáteláky v nové sezóně už normálně započítám. Pokud někoho během sezóny do týmu přiberu, nezačne od Y=0, ale od nějaké počáteční hodnoty, to ještě nemám úplně domyšlené…

Tak co na to říkáte ?


hm (trautunberk, 8. září 2006 v 15:09)

Já bych řek, že je to plně tvoje věc jakej systém použiješ a nikdo nemůže remtat.

farmy (MrGespant, 8. září 2006 v 15:10)

No tady nekdo laka volice gaijinsana :-) pro farmy je to rozhodne smrtak...

RE: farmy (Stefan004, 8. září 2006 v 15:17)

vždycky jsem to dělal takhle nějak, akorát že intuitivně, teď jsem se to snažil hodit do vzorce. V tom je ta změna, určitě neměním postoj k farmám, ten je konstantní zhruba od mojí druhý kandidatury (při první ještě problém farem vůbec nebyl aktuální)

Vzorec (MOMOOO, 8. září 2006 v 15:20)

Dobrý nápad, farmám to zkomplikuje život :-)