Francie - Česká republika 0:1 (0:1)
Do sekce ČR "A" - Zápasy napsal Stefan004 16. června 2006 v 19:44. 2475 přečtení.

Před zápasem
Den D a hodina H jsou tady. Začíná naše první historická účast na MS.
Francii mám přečtenou do písmenka, stejně tak oni nás, týmy jsou téměř absolutně vyrovnané. V obou táborech probíhal během posledních dvou týdnů u nemálo hráčů rámcový trénink a je to opravdu znát. Excelentními a solidními formami se to jen hemží. Oba týmy mají také velmi podobné potíže- ne zrovna optimální formy klíčových útočníků, hlavně u nás je to ale kompenzováno formou jejich náhradníků.
Dnešní zápas bude mít velmi pravděpodobně dost zásadní vliv na konečné účtování ve skupině. Kdo dnes vyhraje, bude už mít k postupu poměrně blízko, poražený na tom naopak bude špatně. Tohle vědí dobře i Francouzi, jak jsem již informoval, vyměnila se u nich pozice šéftrenéra, ovšem volby vyhrál jeho asistent, takže na chodu mužstva by se to téměř nemělo projevit. Poslední update formy měli jeho svěřenci opravdu ďábelský, do té chvíle jsem nás považoval za papírové favority, ale po něm se možná misky vah velmi mírně převáhly na soupeřovu stranu. Nutno také poznamenat, že soupeř má malinkatou výhodu v TSku.
První historické body ČR na mistrovství světa chce uhrát tahle sestava:

Šustek
Hrůza (def) – Visan – Janíček (def)
Tomek (off) – Schindler (off) – Semeník – Štork (xIM) – Kapusta (TM)
Sobotka – Prítulný


- Normální nasazení


Takže tuším výrazy překvapení u pravidelných fanoušků repre: „Kdo je to sakra ten Štork????“. No, Milan Štork je spoluhráč Bergera a Stanislava z radlického béčka. Nikdy neodehrál ani jediný zápas za reprezentaci, ani za dvacítku. Zlí jazykové o něm tvrdí, že neumí přihrát, neumí bránit, prostě jediné co mu jde je tvorba hry. A je to pravda. Co pro něj rozhodlo? Ideální načasování formy, to, že je dál v hlavním skillu než konkurent Hlaváč a výpověď nezávislého pozorovatele (Stanislava), který prý včera viděl jít Hlaváče z hospody úplně na šrot. Snad se Milanovi premiéra povede.
Teď si ještě projedeme mojí motivaci k danému setupu- No, hrajeme úplně tu největší klasiku, co je. Snažíme se vyhrát zálohu, nakolik projde náš střední či pravý útok záleží hlavně na postavení obrany Francouzů. Každopádně otevřou-li to nějakým ofenzivním obráncem, neubrání nás. My se snažíme chytat hlavně krajní útoky, soupeř nemá útočníky ve formě. Co se týče specek, budem spíš na štíru...
Řešil jsem hlavně tato dilemata- pokyn pro Kapustu- WTM či xIM? xIM by dal víc do zálohy, tahle trochu víc (opravdu jen trochu) využije své sekundárky, navíc je možnost quick specky...
Dále jsem zvažoval i možnost nabrání ještě jednoho útočníka ve formě a útoku středem, ale přeci jen po našem updatu formy už asi Franci střed nijak zvlášť odkrytý nenechá... Normal byl dnes vlastně jasný, chceme vyhrát v záloze, chceme Francouze porazit, dnes není čas na šetření se.
No, věřte, že jsem zvolil dobře a že oslavíme tři body!
Sledujte i druhý zápas skupiny Rusko – Lotyšsko, také velmi napoví dalšímu vývoji skupiny.

Po zápase
Zvládli jsme to! Vstup do skupiny vyšel podle plánu za tři body a jsme o něco blíže postupu.
Francouzi nakonec dostali z naší zálohy strach a rozhodli se pro protiútoky. Útoky však zesílili hlavně po stranách, což se čekalo, takže jejich šance na vstřelení gólu nebyly bůhvíjak vysoké. Jejich obrana- třikrát divine (very high) však pro nás byla pořádnou překážkou.
Nejprve se netrefil Prítulný. pak jsme přežili CAčko soupeře a už už se zdálo, že do kabin se půjde za stavu 0-0. To už se na to však nemohl dívat Karel Janíček, přeběhl celé hřiště a dal gól!
Ve druhé půli jsme rozhazovali šance všude možně, jen ne do brány, potom nás silně zamrazilo při bleskovém průniku Aunise, kterého však vychytal Petr Šustek. V závěru utkání ještě odmítli pojistku oba dva útočníci našeho týmu, ale už jsme to přežili a připsali si první vítězství.
Hlavními hrdiny byli dnes jednoznačně defenzivní hráči v čele s gólmanem Šustkem a Karlem Janíčkem na pozici levého beka. 11,5* a rozhodující gól! Vyjímečně jsem tedy Karlovi povolil jednu láhev slivovice na večír, má tu chlast povolenej jen za góly, takže se dá očekávat, že se stane králem střelců turnaje. Naopak útočníci by do příště měli seřídit mířidla, Vladan Langr prý ladí formu až na semifinále ;)
Na závěr chválím nováčka Štorka za velmi solidní premiéru, rozklepaná kolena se projevila jen žlutou kartou.

Naše skupina

Rusko – Lotyšsko 2:0 (2:0)
- velmi podobný zápas jako náš- také Normal vs. PIC, také tady přišel ze strany Lotyšů pokus o CA. Nutno dodat, že to měli určitě nadějněji poskládané, než Francouzi s námi, skoro bych řekl, že mohou Lotyši hovořit o smůle.

Jak to tedy vypadá s ohledem na další vývoj ve skupině? Zápas o přežití sehrají Francouzi s Lotyši, kdo tam prohraje, končí. Naopak zápas našeho týmu z Rusy může už určit prvního postupujícího ze skupiny, ve hře je hodně taktických variant, snad to vyřeším dobře :-) Držte palce! jenom ještě poznamenám, co by se muselo stát, abychom měli již po druhých zápasech jistý postup: Musíme porazit Rusy a Francie musí uhrát aspoň bod s Lotyši.

Jiné výsledky MS
Doporučuji prohlídnout, některý moc zajímavý věci. Možná úplně největší favorit MS, Belgie, se dostal prohrou se Skotskem do obtížné situace, dále Nizozemci jsou na tom veeeelmi zle a Polsko taky. Gratulace Malajsii, která vyfásla skupiny smrti právě s Poláky, Španěly a Švýcary, každý si z Mlajců akorát dělal srandu a podívejte ;)

Tak to je pro dnešek vše, gratulace JarJarovi za hezkej beton (až na překlepy v soupisce) a v pondělí fanděte jak o život!

Statistiky

France vs. Ceska republika (0 - 1)

Datum: 16. června 2006 v 20:00
Typ zápasu: Soutěžní zápas
MatchID: 71021245
Počet diváků: 63690

Góly: Karel Janíček (42)
Žluté karty: Milan Štork (43), Nicolas Bergues (80)

Záloha: 12++ 6--
Obrany (p/s/l) vs. útoky (l/s/p): 18++ 16-- | 18-- 6++ | 20- 18--
Útoky (p/s/l) vs. obrany (l/s/p): 16- 20++ | 13- 20++ | 5++ 20++
Hvězdičky: 115* 106*
Taktiky (úroveň): běžná (8) | protiútoky (14)

Brankář: Petr Šustek 14*
Obránci: Radim Hrůza (def) 10.5*, Codrut Visan 10*, Karel Janíček (def) 11.5*
Záložníci: Milan Štork (XIM) 9.5*, David Tomek (off) 10*, Mikuláš Schindler (off) 11*, Tomáš Semeník 10.5*, Michael Kapusta (TM) 8*
Útočníci: Vlasta Sobotka 10*, G?nter Prítulný 10*
Lavička: Jindřich Sojka, Oldřich Vytlačil, Petr Hlaváč, Robin Vnuk, Vladan Langr


Tak jedeme (duklak, 16. června 2006 v 20:07)

Doufám že to ty tři body budou

JOOOOOOOOOOOO (duklak, 16. června 2006 v 21:45)

První historický zápas na MS a hned výhra Stefane gratuluju

Gratulace (norien, 16. června 2006 v 21:52)

Perfektní job. Jen tak dál, začátek máme slibný :)

ses hustej ! (aleckss, 17. června 2006 v 00:17)

fakt ze jo :)

(DOL, 17. června 2006 v 12:08)

češi na ms etě nikdy nedostali goal a vždy vyhráli...jestli to tak má vydržet až do finále, tak jako nejsem proti ;)

zatim gut (BeRaN, 17. června 2006 v 20:32)

musim rict ze u20 je rozjeta dobre, navic pristi kolo je pro nas pohoda, ti pod nama se oberou o body...
WC taky vyborny, ale jeste nas cekaji dva mooc dulezity matche, kazdopadne oba repre kouci... dobra prace!