Zelený Blesk: Třetí kolo První ligy!
Do sekce Články - Zelený blesk napsal kapitanelanius 5. října 2005 v 20:00. 3097 přečtení.

Ostře sledovaným utkáním třetího kola byl zápas mezi veterány ligy Ještěrkami Kroměříž a Přerovem, který je notoricky znám jako Pře Utd. Nálada před zápasem se dala charakterizovat jako velice nervózní. Tak zaprvé. Obě města to mají od sebe coby kamenem dohodil, což bylo prakticky dokázáno a fanoušky hojně využíváno. K tomu všemu nebylo z předchozí bilance příliš jasné, kdo je favorit. Hrálo se v Kroměříži ale tým okolo Krpálka to nijak nezastrašilo. Co se týče taktik, estónec Roost byl v poháru rafinovaně nasazen na levou stranu obrany aby si zvykl, že lajna má být od něj především na pravé straně, a skutečně, tento křídelní hráč se ani jednou nepokusil potáhnout míč v autu a odcentrovat do míst, kde bylo hlediště.
Nicméně Přerovu se podařila taktická stránka líp jak v obranné fázi tak v útočné. Zápas, který skončil 4 – 7 by se dal nazvat velice jásavým, neboť - jako při každém správném neitalském derby - každá šance končila gólem a bylo jen otázkou času, kdo je tým číslo jedna. Byl jím Přerov united a domácí hráči odcházeli do šaten skleslí, zprávy o překvapující síle jejich příštího soupeře nevnímali. Tušili, že velký zápas prohrali právě teď.
Zápsem, při kterém se nemuselo jezdit hráčům Šterbnerku daleko také se odehrál ve Frýdku. Říká se, že „Šternberáci“ ve svých luxusních autobusech těsně před Frýdkem zabloudili, což místní fanoušci komentovali písní o cestičce okolo Frýdku. Ukázalo se, že hosté nenalezli cestu ani do brány domácího mužstva a tak se museli vrátit domů s prázdnou ve stejně dobrodružném duchu. Slezan se stejně jako Šternberk ocital na pokraji propasti do druhé ligy. Oba týmy se proto snažily seč mohly, což většinou ústí v přímy střet, v tomto případě se taktiky geniálně minuly účinkem. Výsledek byla ale neomylný. 5 - 0 znamená, že se frýdečtí trochu lokli vody života před těžkým zápasem v Přerově, zatímco Šternberk snad po fatální prohře v Kroměříží konečně nasbírá síly proti Sudicím.
Jiným setkáním v duchu dojdeme tam pěšky se dělo v Sudicích. Košice hrají v české lize díky nevysvětlitelným chybám v časoprostoru. Jelikož fotbaloví fanoušci nejsou fyzici, a jediný text, který si jsou schopni zapamatovat jsou soupeřovy transparenty, svou pozornost obětovali fandění svému týmu. Zatímco hosté netradičně bránili držením míče, což normálně pro tým ve správné nohavici času znamená prohru, ne tak pro tým ze Slovenska.
Domácí dali přednost bránění na své vlastní půlce a dostali tak logicky gól. Na druhou stranu útočili mimo chumelec středních záložníků a obránců (zaručeně) 1. FC, kteří se vyhýbali krajům, jako kdyby na ně z tribun číhala nějaká ošklivá nemoc. Sudice i Košice zůstávají ve středu ligové tabulky. Přští týden bude perný hlavně pro Košice, protože navštíví mistra ligy v praze, což bude znamenat vstávání hodně brzo, aby tam byli včas.
Zaručeně nejnižší náklady na dopravu tohoto týdne pojistilo střetnutí dvou pražských klubů. V praze byly najednou noviny plné titulků jak Mlíko porazilo mistra a mužstvo Fianny bylo opravdu zdrceno, protože svého soupeře skutečně nepodcenilo. Je už známým zákonem, že nováček na začátku sezóny porazí mistra.
Když má takový nováček přímý kop, promění ho. A když se k balónu dostane naprosto neznámý hráč jmeném Zoubek, je pravidlem že rozhodne zápas za ovace a úžasu všech. Má to něco společného s tím, že novináři potřebují psát o hrdinech. Mlékárny jsou i přes tyto fámy oblíbené u všech odborníků neboť vnesly do první ligy první slabé výkřiky hry na útok a obranu i bez fádních protiútoků. Jak si asi poradí s Ještěrkami?


Žádný komentář nebyl nalezen.