Upravte si Hattrick! (II)
Do sekce Články - Články napsal Robin 26. července 2006 v 16:21. 76723 přečtení.

Jelikož už původní článek tak úplně nefunguje a stále mi na něj chodí dotazy, rozhodl jsem se jej kompletně zrušit a napsat nový, lepší, přesnější, aktuálnější... zkrátka überčlánek.

Takže čeho chceme docílit? Tentokrát je toho víc, rozdělíme si to pěkně postupně na jednotlivé kategorie, aby nebyl problém s přidáním pouze některých vylepšení. Jediný předpoklad je program Mozilla Firefox, bez kterého můžete rovnou přestat číst. Předtím ale nejdřív nahlédněte, o co přicházíte: (1). Kromě na první pohled změněného designu Hattricku (viz skiny) bych rád upozornil na (2) (viz Firehat), (3) (viz Firehat) a (4) (viz HTMonkey).

A aby toho nebylo málo, na dalších stránkách hattricku nalezneme jiné praktické funkce: (5), (6), (7), (8), (9), (10) a pro konferenční nadšence (11) (viz FoxTrick). No a abych nebásnil jenom o FoxTricku, tak i (12) a (13) (viz FoxRay) nebo (14) (viz PsicoTSI) určitě zpestří a usnadní brouzdání hattrickem.

Instalace rozšíření

Všeho výše zmiňovaného dosáhneme nainstalováním tzv. Firefox extensions (rozšíření). Postup je jednoduchý, po kliknutí na stáhnutí povolíme pro danou doménu instalaci rozšíření (nahoře na stránce vyjede úzký proužek, který to umožní). Následně klikneme znovu a už se spustí instalace. Po úspěšném nainstalování je ještě třeba restartovat Firefox. Nefunguje-li uvedený způsob, můžeme ještě stáhnout .xpi soubor na disk (to je koncovka pro soubory rozšíření), otevřít ve Firefoxu okno Správce rozšíření (Nástroje -> Správce rozšíření) a přesuneme myší .xpi soubor z disku (Total Commander, Průzkumník) do okna Správce rozšíření.

FoxTrick

FoxTrick je vůbec první a asi nejznámější rozšíření pro Hattrick. Po pár měsících používání už člověk těžko rozlišuje, která z funkcí na Hattricku vždy byla a kterou přidává právě ono slavné rozšíření. Instalace viz výše sepsaný navod na instalaci rozšíření. Probírat se všemi různými nastaveními a featurami by unudilo mě i vás, takže si pohrajte s nastavením tak, jak vám vyhovuje (Nástroje -> Hattrick -> Konfigurovat FoxTrick).

Skiny

Nutno začít tím, že skiny jsou součástí FoxTricku a bez něj nepojedou. Velký výběr je právě na stránce FoxTricku, instalace kliknutím pravým tlačítkem na odkaz na skin a vybráním "Instaluj Hattrick.org skin". Kdekoliv na Hattricku pak stačí kliknout pravým tlačítkem, vybrat FoxTrick a zvolit si skin.

Firehat

Instalace rozšíření viz návod výše. Firehat upravuje hlavní menu Hattricku (to vlevo :)), kde přidává možnost rychlého přechodu na konkretní konference (2) (15) a fanouškům přidat/změnit Rychlé odkazy (3). Konfigurace je jednoduchá, Nástroje -> Firehat.

HTMonkey

HTMonkey je asi nejkomplikovanější, potřebuje totiž nejdříve instalaci rozšíření Greasemonkey, následně restart Firefoxu (ve spodní liště se objeví obličej opičky) a pak instalaci HTMonkey skriptu (Install it - pravé tlačítko - Install User Script). Klikneme pravým tlačítkem na opici, zvolíme Manage User Scripts a objeví se nám konfigurační okno s jedinou položkou, a to hattrick. Povolíme jej (enabled) a pustíme se do editace (Edit). Zajímá nás 41. řádek, tj. "var myWidth = 200;" - na rozlišení 1024x768 funguje dobře 150, ostatní můžete vyzkoušet (jde o to, o kolik se má rozšířit hlavní okno Hattricku, aby zakrývalo pokud možno celou obrazovku). 44. řádek, tj. "var numberOfFriends = 20;" je počet odkazů na týmy, ke kterým chcete mít rychlý přístup v pravém menu (4). Jejich seznam pak vytvoříte od 81. řádku, pro každou položku zvlášť řádek ve formátu:
newFriend ("jméno", "ID týmu", "liga", "ID ligy");
tzn. například:
newFriend ("Robin", "116060", "III.7", "11314");

FoxRay

Instalace tradiční, po označení např. matchID (12) se dá v novém okně rychle přejít na některé z funkcí HattriX X-Ray.

PsicoTSI

Free verze PsicoTSI je ke stažení z webu, v detailech hráče pak stačí kliknout pravým tlačítkem, vybrat PsicoTSI a vyskočí okno s odhadem na základě TSI hráče, kolik má v daném skillu natrénováno. Nutno dodat, že se na něj nedá příliš spoléhat a funguje nejlépe společně s nějakou vlastnoručně vytvořenou databází hráčů.

LiveFox

S nepraktickými match-viewery pojídajícími spoustu paměti se poslední dobou roztrhl pytel, i proto LiveFox potěší. Funguje úplně stejně jako ostatní, pouze instalace připomíná předchozí rozšíření, pak běží v samostatném panelu a o okna s Hattrickem se nezajímá, ani je nikterak nemodifikuje. Nejvýmluvnější nejspíš budou screenshoty: (16) a (17).

No a to už by snad mohlo být všechno. V případě nepřesností/nejasností/dotazů nonstop support na IRC, případně samozřejmě komentáře... článek se budu snažit udržovat aktuální. Zároveň vám přeju všem více štěstí při zkoušení všech rozšíření, než se dostalo mně při psaní článku - dělání screenshotů k foxtricku mě natolik zaujalo, že jsem zapomněl na lazaně v troubě a následné drhnutí nezrale začernalé mísy mě zkrášlilo pěkným puchýřem :)


Skin (Robin, 26. července 2006 v 16:26)

Autorem konkrétně skinu v článku je HrCzech, stažitelný je zde.

Greasemonkey (Robin, 26. července 2006 v 17:19)

Při nefunkčnosti tlačítka "edit" v Greasemonkey stačí otevřít ve Firefoxu nový panel, napsat about:config, nechat načíst... najít řádek greasemonkey.editor, pravé tlačítko, obnovit a při dalším pokusu o klepnutí na edit už se Greasemonkey zeptá, čím chcete skript editovat. Pokud chcete editovat již vložené uživatele, musíte taky přes about:config, vzniká tam neuvěřitelné množství greasemonkey.scriptvals.* :)

Brekeke (robas, 26. července 2006 v 17:24)

A je v tech vecich aspon nejakej spyware? esli ne, tak do toho nejdu ;)

RE: Brekeke (Mesek, 26. července 2006 v 17:37)

zatim sem zaden neobjevil, ale pokud si chcete dojebat vzhled HT tak tj super moznost ;) uz se to snazim dat aspon do podoby jaka byla rano :D

RE: RE: Brekeke (Robin, 26. července 2006 v 17:40)

njn krivy ruce holy nestesti :)

RE: RE: RE: Brekeke (Mesek, 26. července 2006 v 18:41)

houby, uz tj jak ma byt ;)

HT (robas, 27. července 2006 v 10:05)

A von vlastne ten hattrick jeste nekoho zajima? ;)

Editace skriptu (Hadravinho, 29. července 2006 v 20:34)

Číme je nejlépe editovat skript? Jinak supr článek

RE: Editace skriptu (Robin, 30. července 2006 v 12:35)

No nejlip asi wordpadem z dostupnych programu, i kdyz ja treba pouzivam Notepad2 :)

RE: RE: Editace skriptu (Hadravinho, 30. července 2006 v 12:49)

Ten sem zkoušel, ale nebralo mi to entry, měl jsem jeden dlouhej řádek

AC Sparta Praha skin do foxtricku (PLay_FLy, 4. srpna 2006 v 02:26)

prave som spravil Sparta Praha skin ak by mal niekto zaujem, tak tu je:
http://gulotrepy.borec.cz/novinky.php

ale casom bude aj priamo na hattrick-sk.com a aj na lepsiom sklade lebo tu to nemusi ist na 1x nainstalovat :(

RE: Editace skriptu (PLay_FLy, 4. srpna 2006 v 02:43)

to Hadravinho: www.pspad.com
v celku kvalitny a vytvoril ho Cech (o_O)

(norien, 8. srpna 2006 v 21:08)

A jak to může vypadat, když si člověk trošičku vyhraje, můžete kouknout tady: http://www.porubacup.unas.cz/grafics/muj_monkeyHT.gif

Slavia Praha skin do FoxTricku (PLay_FLy, 10. srpna 2006 v 11:30)

Uz aj Slavia Praha skin ak by niekto chcel:

http://hattrick-sk.com/skiny/

Skin (Wilda, 13. srpna 2006 v 18:07)

Sem si stahnul ten Czech skin, ale cast napisu (napr MENU, PRIHLASENI a podobne) mi zustalo na starym zelenym pozadi...tusi nekdo co s tim? :-)

problem (patrickroy, 28. srpna 2006 v 20:04)

mam stejny problem jako Wilda menu a header jsou porad zeleny

friends (FLCcz, 29. srpna 2006 v 20:42)

zdar, porad se mi nedari zprovoznit prave horni menu s pratelema!! nevim co delam spatne, jedu presne podle navodu ale porad se nedari. roztazeni obrazu je v poho jen to menu nejde .o((. nemohl by mi nekdo poslat na mail ukazku funkcni skript i s nastavenyma friends?? flc@centrum.cz thx

pekny clanek (Medved, 12. září 2006 v 15:06)

musim uznat, ze clanek je napsany celkem pekne a vysledek, pokud si pohrajete se vsemi rozsirenimi stoji za to. Ovsem nutno podotknout, ze si rezervujte tak pul dne, pokud si chcete odladit vse namiru vasemu rozliseni a pozadavkum.

RE: Greasemonkey (too_maas, 25. září 2006 v 22:58)

Ahoj .. nevim si rady s pratelema .. docela by mi to bodlo, kdybych je mel zobrazeny na mym ht, abych je nemusel porad vyhledavat ... na ht mi to pise ...
Must edit the script to add links here. If you have already edited it, be sure you have removed the initial slashes (//) before each "newFriend(...)" line.

ale mam to delany podle navodu .. a ani (//) tam nemam ... nevi nekdo, kde by mohla byt jeste chyba? diky moc ...