III.10 - jedeme dál
Do sekce Články - Ligové soutěže napsal Robin 16. listopadu 2004 v 17:16. 4457 přečtení.

ŠLÁGR KOLA: TSV 1860 Mezihoří - Good-Boys 0:5, 86154 diváků

Branky: 0-1 Gûnter Prítulný (35), 0-2 Matyáš Jiøièka (43), 0-3 Matyáš Jiøièka (56), 0-4 Jonny Larsson (65), 0-5 Milan Tauchman (84)

Boj o druhou ligu se stal překvapivě snadnou záležitostí „ správných hochů “, kteří už od počátku diktovali tempo hry. Taktika domácích, vést své útočné akce po svých skvělých křídelních záložnících, vešla zcela vniveč. Tentokrát si diváci Na Chlumu museli vypít kalich hořkosti až do dna, když neviděli za celý zápas jedinou povedenou akci svých miláčků. Hostům zářil především útok včele s mladým reprezentantem Jiøièkou, který se postaral o 2 góly a zvýšil už tak astronomický náskok v tabulce střelců na své pronásledovatele. V pěti ligových zápasech se 11 gólů jen tak nevidí. Fanoušci dobrého fotbalu se můžou těšit na odvetu a možnou pomstu borců z Mezihoří.

Korni - Barrocon 2 – 0, 19713

Branky: 1-0 Hermelando Castaño Párraga (10), 2-0 Hermelando Castaño Párraga (81)

Poloprázdné hlediště Olympijského stadionu sledovalo územní převahu domácího mužstva s mizernou koncovkou. Hráči Barroconu zahrozili pouze po nepřesnosti domácího beka Americo Vasco da Gamy a pak přímím volným kopem ze 67. minuty, kterým pouze orazítkovali tyč. Nutno podotknou, že Korni měli více ze hry, ale nedokázali své šance zužitkovat, takže se až do závěru museli strachovat o výsledek zaručující 3 body. Ty pečetil devět minut před koncem domácí ostrostřelec Hermelando Castaño Párraga. Barroconu začíná téct do bot, s nulou na kontě se pomalu stává prvním kandidátem na přímý sestup.

Zagorky - FC Olomouc 1 – 4, 14940

Branky: 1-0 Nuno Meireles (23), 1-1 Aleksander Svendsen (27), 1-2 Zikmund Hlaváček (46), 1-3 Terje Olsen (63), 1-4 Johan Noordhof (71)

Byl to souboj skvělé obrany s kompaktním týmem. Zagorky se i přes neadekvátní organizaci své hry ujali překvapivě vedení. Olomoučtí hráči ale vyvedli domácí z omylu velice záhy, když do konce poločasu vyrovnali a druhém poločase nasázeli ještě tři banány. Zagorkám uškodilo taktické rozestavení, které nebylo natrénováno tak jak by mělo. Z tohoto pohledu to měli hosté snazší. Formace 3-6-1 jistě není standardní a manažer domácího mužstva by měl zpytovat svědomí.

Hop - Hadi 3 – 2, 64754

Branky: 1-0 Rui Miguel Filgueira (15), 2-0 Rui Miguel Filgueira (19), 2-1 Gorka Báez (28), 3-1 Rui Miguel Filgueira (57), 3-2 José María Garrido (82)

Jistě nejnapínavější a nejzajímavější zápas kola. Skvělý match před velice důstojnou kulisou se musel líbit všem přítomným platícím i neplatícím divákům. Zápas rozhodl svým brilantním představením a hattrickem Rui Miguel Filgueira. Hosté měli sice těsnou převahu v záloze v první půli, ale to tentokrát nehrálo tu nejpodstatnější roli. Druhá polovina utkání byla pod kontrolou domácích, kteří nakonec udolali soupeřovu kvalitní obranu a i s trochou štěstí zvítězili. III.10 by potřebovala více takových zajímavých utkání, věřme, že tomu tak do budoucna bude.

PŘÍŠTÍ KOLO:

ŠLÁGR: FC Olomouc (4.) – Hop (3.) – Utkání dvou kompaktních celků by mohlo mít celkem zajímavý výsledek i průběh zápasu, určitě stojí za shlédnutí.

OSTATNÍ ZÁPASY: Good-Boys (1.) - Hadi (5.) – Očekávaný beton hostů …
TSV 1860 Mezi (2.) - Korni (6.) – Domácí jsou velkým favoritem …
Barrocon (8.) - Zagorky (7.) – Zápas pravdy, kdo myslí na záchranu v III.10, musí vyhrát …

Odskok týmu Good-Boys na první místo jasně naznačil kandidáta na postup do druhé ligy, jedinou šanci na jeho sesazení z trůnu III.10 má již jen Mezihoří, to bude ale muset podat mimořádný výkon na hřišti soupeře, který mu doma nadělal pořádný výprask. Ostatní týmy v tabulce se už celkem srovnali na očekávaných pozicích, i když Zagorky a zvláště pak Barrocon by se nejraději viděli výše.