Forma
Do sekce Články - Články napsal Robin 26. dubna 2004 v 17:36. 13379 přečtení.

Nedávno byly změněny pravidla, konkrétně kapitola 14 (Hráči), která mluví mimojiné o formě. Samotná funkčnost formy nebyla v enginu nikterak změněna, nová formulace v pravidlech je nyní ale daleko jasnější. Pokusím se nyní shrnout, co víme z nové formulace pravidel + co napsal ohledně formy HT-chris na globalu. Celkově se to v pár věcech liší od toho, co je psané například na hattrix-files.

U každého hráče se v databází objevují dvě položky týkající se formy - současnou (viditelnou na hattricku, anglicky current) a skrytou (anglicky background). Tyto dvě položky jsou čísla, ne žádné křivky či cokoliv podobného. Během tréninku ve čtvrtek dochází zároveň i k updatu formy, který se skládá z následujících kroků:

1) Hodnota současné formy se mění, snaží se přiblížit formě skryté. Čím větší je rozdíl mezi těmito čísly, tím se forma více pohne. Tento update probíhá u všech hráčů a nemůže být nijak ovlivněn.

2) Současná forma se může změnit v závislosti na tréninku (tzn. general nebo stamina).

3) U každého hráče je stejná pravděpodobnost (jedna ku třem), že u něj dojde ke změně skryté formy na novou hodnotu. Tato změna nemůže být nijak ovlivněna.

4) Pokud je hráč náhodně vybrán ke změně skryté formy v kroku 3, potom je sice nová skrytá forma náhodná, ale této náhodě se dá pomoci několika kroky:
- nechat hráče hrát alespoň jedenkrát v daném týdnu
- mít nastavenou vysokou intenzitu tréninku
- mít trenéra s vysokým coach skillem (a solid coach who is...)
- mít dostatečný počet asistentů trenéra/trenérů brankářů

Pravidla bohužel nemluví jasně o pořadí kroků 1 a 2 - mohou probíhat tedy i v opačném pořadí.

Článek byl sepsán a diskutován ve federaci HGM, zároveň byl určen k volnému šíření zástupci jednotlivých států v této federaci.


Poradi (teoren, 26. dubna 2004 v 18:05)

A poradi kroku 1+2, 3 a 4 je spravny? Znamena to tedy, ze tim, ze necham hrace zahrat, ovlivnim jeho formu az v pristim tydnu?

re: Poradi (Robin, 26. dubna 2004 v 18:34)

ano, presne tak.

re: Poradi (teoren, 26. dubna 2004 v 19:03)

Myslel jsem samozrejme az v prespristim...

re: Poradi (Robin, 26. dubna 2004 v 19:23)

uf, tak na priklade:
ve stredu postavis hrace do zapasu. ve ctvrtek se mu "soucasna forma" posune smerem k "skryte forme". nasledne, pokud je zvolen (1:3 pravdepodobnost), se mu zmeni "skryta forma" (dobry vliv na to bude mit to, ze odehral zapas).
"soucasna forma" uz se nemeni.
dalsi ctvrtek se zacne tim, ze se "soucasna forma" posune smerem k "skryte forme" a jede se dal...

uz sem to napsal jasne?

re: Poradi (teoren, 26. dubna 2004 v 23:48)

Ok, ja jen chtel mit jistotu, ze to chapu spravne.

Tedy kdyz hraju pristi tyden dulezity zapas, klidne mohu nechat svoji oporu odpocivat, protoze se to do jeji aktualni formy v nasledujicim tydnu nijak neprojevi.

Mimochodem, co je ta HGM federace?

re: Poradi (Robin, 26. dubna 2004 v 23:56)

je to tak :) ale muze to byt za cenu toho, ze po tom danym zapase zrovna jak na svinu pujde dolu :)

HGM je zkratka pro "Hattrick Great Minds" - trochu nadnesenenej a odrazujici nazev, nicmene se zde resi konkretni veci konkretnima studiema a vychazi z toho zajimavy debaty a vysledky :)
jedinej problem je projit pres vstupni podminky, ale kdyz uz sem to zvladl ja... ;)