GBook2 cup - Semifinále
Do sekce Články - Ostatní napsal Mravenec 9. dubna 2010 v 11:23. 5263 přečtení.

Kdo bude mít to štěstí a zahraje si finále? Kdo odejde posmutnělý a pokusí se vydřít alespoň třetí flek? To vše se dočtete v předposlední reportáži z GB2 cupu.

Již nemusíme připomínat, že o reportáže se podělil jodan a Mravenec.


Godfather boys - SFC Triangel


Všichni očekávali, kdo všechno skončí v bludném trojúhelníku aneb kam až dojdou „pebuáni“. Jejich papírově nejslabší tým ve vyřazovacích bojích sklízel jeden úspěch za druhým a svojí maskovací taktikou to dotáhli až do semifinále. Zde narazili na dvakrát silnější tým, který sílu soupeře už nechtěl podcenit jako jeho předchůdci a vběhl na trávník v silné sestavě. A styl hry to jen potvrdil. Ve 13. minutě Ratti krásně pod břevno zavěsil svoji vyšívačku. Když ho ale o 2 minuty později odnášeli na nosítkách, nevypadalo to pro tým nejrůžověji a vyvstali obavy, kdo bude střílet góly. Ale tým prokázal svoji zkušenost a do šaten odcházeli s tříbrankovým vedením. Ve druhé půli na hřiště vběhlo už pouze jedno družstvo a s přehledem si nejen své vítězství nenechalo ujít, ale ještě si ho pojistili.
SFC Triangel - Godfather boys 0:5

Mraveniště - meteor praha


Oba týmy přijely do Švédska se stejnou strategii. Silná záloha, silná obrana, rozestavení 3-5-2 s drobnými odlišnostmi v pojetí. Oba dva rozhodnuti vyhrát a jít do finále GBook Cupu. Ovšem tato třešnička byla určena jen pro jeden tým. A ač šlo o vypjatý zápas, přesto se hrálo bez karet a zranění. Pravdou ovšem je, že v některých částech hry zápas připomínal setkání anglických džentlmenů v klubu, kde si každý hledí především svých Timesů a sklenice whisky. Ovšem i tento zápas měl několik výrazných momentů a diváci v Malmö se při jeho sledování jistě nenudili. První možnost zakřičet si "gól" dostali fanoušci Pražanů od rozhodčího ve 26. minutě zápasu, kdy nařídil poněkud diskutovanou desítku. Mravenci po té reagovali zvýšenou aktivitou, která jim do konce poločasu sice přinesla pár šancí, ale gól ne. Jejich tlak pokračoval i po přestávce a v 67. minutě se dočkali i kýžené vyrovnávací branky, po skvěle zahraném rohovém kopu. Ovšem tento gól jim zřejmě přinesl více uspokojení než bylo třeba a iniciativy se ujali hráči meteoru. Za zmínku stojí jejich neproměněné nůžky v 74. minutě a především skvělá akce křídelníka Sula v 76. minutě, zakončená přesným pasem jenž snad ani nemohl být neproměněn. A na tento gól již zdrcení Mravenci nedokázali najít odpověď.
Mraveniště – meteor praha 1:2


Do finále tak letí meteor. Jistě je na Set Pices Areně nemine ochutnávka vyhlášeného Köttbullaru, stejně tak jako don_čičovy Kmotry. Mravenci zůstávají v Malmö. Za týden, tentokrát ale na stadiónu Koulí, si zahrají o třetí místo proti Pebuově Trojúhelníku.Tipovačka

Tipovačka
V době uzávěrky nebylo ještě kolo vyhodnoceno.


Závěrem

Další informace o letošním ročníku zde.


Žádný komentář nebyl nalezen.