GBook2 cup - Čtvrtfinále
Do sekce Články - Ostatní napsal Mravenec 7. dubna 2010 v 20:10. 4543 přečtení.

Věhlasné stadiony v kolébce hattricku byly opět svědky čtvrtfinálových bitev. Nahlédněme zpětně jaká byla atmosféra. Jen pro připomenutí nezasvěceným, žádný z klubu zde neměl výhodu domácího prostředí, byť u některých zápasů to tak nevypadalo.

Jako v minulém kole tak i v tomto vám krátké reportáže připravil jodan a Mravenec, proslýchá se, že Mravenec bude psát reportáže, jen pokud jeho tým zůstane dál v boji o prvenství ;)

TJ Jiskra Tanvald - meteor praha

Trenér Jiskry odjel ihned po sobotním vítězném ligovém zápase i s týmem do Švédska. Hráči byli unavení a tak celou cestu prospali. Probudili se až ve Stokholmu v areálu stadionu, na kterém se měl odehrát středeční zápas a přes tu všechnu žlutou barvu si ani neuvědomili, že nejsou doma v Tanvaldu. A to byla zásadní chyba. Komplex do středy neopustili a trenér i hráči zřejmě v domnění, že je podpoří jejich domácí fanoušci, nastoupili v sestavě, ve které chyběly opory týmu. Jiskra tak zažehla akorát plamennou stopu, která zůstala po průletu meteoru. A že to byl průlet nejenom efektní, ale i efektivní. První dvě šance, ještě meteor spálil, stejně tak, jako Jiskra svou jedinou z protiútoku, kterou si vypracovala v celém zápase. Ale další, které v zápase vznikly, pražané využili. Brankostroj "hostí" se zastavil na hodnotě šest a Tanvaldští si kromě brankového přídělu vezli jako suvenýr ze Švédska spoustu vanilkového pudinku a několik lahví zlaté vody na jeho přelití, které ovšem dostali až po přejezdu mostu z Malmö do Dánska.
TJ Jiskra Tanvald – meteor praha 0:6

Mraveniště – Dartes

Na stadiónu v Göteborgu se odehrálo ve středu drama. Oba týmy vzaly svůj čtvrtfinálový zápas v GBook Cupu vážně a pošetřili si své opory v lize. Dartes již s jistotou prvního místa si nedělal hlavu s posledním a Mravenci naopak s jistotou sestupu si nedělali hlavu s ligovým zápasem jako takovým. Oba upřednostnili silnou zálohu a Dartes měl přece jen o trochu více ze hry, i když v závěru zápasu byli jeho hráči přece jen viditelně unavenější. Obrazu hry ale plně neodpovídal vývoj skóre. V prvním poločase se hned při první zajímavé akci ujali vedení Mravenci a své vedení ještě zvýšili na 2:0. Ovšem Dartes nelenil a v jediné své solidní šanci v prvním poločase korigoval stav na 2:1. V průběhu druhé půle pak srovnal na 2:2. Mravenci na vyrovnání zareagovali větší snahou o křídelní útoky a postupně získávali převahu na svou stranu. Do konce utkání ji ovšem nedokázali zrealizovat v podobě gólu. Ten přišel až v patnácté minutě prodloužení a Mravenci si tak krom zážitku z pojídání Köttbullar s brusinkami, tradičně podávané na tomto stadiónu, vezou i šťasný postup do semifinále. A Šipky? Ty si zase vezou zkušenost, jaké to je, když vypadne tým v prodloužení, neboť pozici vítěznou již zná z předchozích dvou utkání, kdy takto vyřadil Bobry a Iváky.
Mraveniště - Dartes 3:2 prodl.

Následují zápasy pro vás sledoval Mravenec.

FC triplex - SFC Triangel

Dalším sponzorem GB2 cupu je HT-Johan, na jehož stadionu, který nese jméno po jednom z nejkomplexnějších hráčů Švédska Bo Larssona zvaného Bosse. Po zápase jsme se dozvěděli, že i on byl mezi skoro 3000 diváky. Po zápase nám exkluzivně poskytl rozhovor, ve kterém dokonce zhodnotil předvedenou hru. „Jsem rád, že se tady u nás najdou kluby, které poskytují takové služby rozvojovým zemím. My alespoň můžeme okoukat co se kde nového zkouší a pak to s chutí okopírujeme. V dnešním zápase předvedl zajímavou taktiku Triangel, byť hrál ve velmi útočném rozestavení 3-4-3 zvolil zakopávání balónů do zámezí a zdržování hry. Což vypadalo jako sebevražda, zvlášť když od 7. minuty prohrávali. Potom se ale zranil špílmachr Triplexu a bylo zle. To se hráči ani nestihl vzpamatovat a bylo srovnáno. A hned z další akce se Trianglu podařilo vybojovat roh, z něhož krásně hlavou skóroval Bosňan Budimčič. Od té chvíle se vyplatilo si chytit židli v baru a sledovat to jen na velkoploše poněvadž to byla tragédie.
FC Triplex - SFC Triangel 1:2

Lemuři z Madagaskaru - Godfather boys

Další stadion poskytl Mlok a doufal, že jeho Bollens Arenu nezničí ani Lemuři natož Mafiáni. A když viděl, že hned ve 4. minutě se na zemi válí útočník od boysů jeho nervozita vzrostla. Naštěstí na to stačil obstřik a čekaná odveta přišla avšak v podobě dvou branek. V tu chvíli se zdálo býti rozhodnuto, i když tým Lemurů byl nabušen jmény a jejich brilantní záložní řada se snažila sebe víc tak se nedařilo. Tak když to nešlo přes techniku začalo se přes násilí. 42. minuta Provazník zlikvidován. 43. minuta snížení a Talan zlikvidován. Do takto zdecimovaných boy´s vlétl Lemuři ve druhém poločase a podařilo se jim vyrovnat, to běžele 73. minuta. V 75. byl zlikvidován jejich Szamburski a schylovalo se k pořádnému závěru. V 76. dokonali obrat. 77. opět srovnáno. 78. zahozená šance Lemurů a 79. jen potvrdila známé rčení: Nedáš dostaneš. No prostě stálo to za to sledovat online.
Lemuři z Madagaskaru - Godfather boys 3:4

Tipovačka

Tipovačka se přehopla za polovinu a do trháku nastoupil majitel turnaje, když už se mu nepodaří získat žádný cenný kov