GBook2 cup - Osmifinále
Do sekce Články - Ostatní napsal Mravenec 31. března 2010 v 19:00. 4491 přečtení.

Osmifinále ve kterém se střetli odpočívající vítězové skupin s nažhavenými týmy, které si přáli jim ukázat, že tentokrát nedají nikomu nic zadarmo. A hned čtyřikrát byli úspěšnější.

Tak nejprve se podíváme na ty zápasy, která vyhráli hosté. Přehled podal hvězdný reportér jodan.

The Gunners (CZE) - TJ Jiskra Tanvald

Střelci v týdnu nakoupili německého záložníka Panenku a postavili slavobránu na svém Stadionu Davida Rocastlea, aby přivítali tým zpod Špičáku u Liberce. Objednali si nevlídné počasí a očekávali jistý postup do dalšího kola GBook Cupu. Nastoupili s klasikou 4-4-2 a připravili se na slabou střední obranu soupeře. Ovšem ten je překvapil defenzivním rozestavením 4-5-1, se zataženými krajními obránci vzadu, Přerovem vpředu a hrou po křídlech. První gólovou šanci proměnili domácí již v 9. minutě po skvěle zahraném signálu, po nařízeném přímém kopu. Za dvě minuty hosté srovnali. Gól padl po nádherném pasu z levého křídla. Podruhé se domácí ujali vedení v 36. minutě po parádním individuální akci. Za dvě minuty hosté srovnali. Tentokrát šlo o gól po rohovém kopu. Po třetí se domácí ujali vedení po přestávce v 74. minutě, když obrana hostí zaspala po dlouhém pasu z hloubi obraného pole domácích a skvělém zpracování míče levým útočníkem. Za dvě minuty hosté srovnali. Opět z levé strany. A pak přišel v 85 minutě zářez. Hosté se poprvé ujali v zápase vedení a tak už to i zůstalo.
The Gunners – TJ Jiskra Tanvald 3:4

FC Kemeňákov - meteor praha

Vítěz skupiny H FC Kemeňákov přivítal na své Sid Aréně hosty z pražského meteoru. Jejich trenér se rozhodl předvést kvality a kumšt jednotlivých hráčů v celé kráse. Vždyť zápas přijeli sledovat i skauti z několika národních výběrů. Proti očekávanému útočnému rozestavení hostí trenér nasadil konzervativnější symetrický 3-5-2, čímž se chtěl zřejmě vyrovnat s u meteoru těžko odhadnutelnou verzí jejich systému 3-4-3, který tentokrát příliš nepočítal s levým křídlem. Začátek utkání byl ve znamení vzájemného oťukávání. Ve 30. minutě došlo na straně domácích k prvnímu vynucenému střídání. Pak během dalších minut hosté vstřelili dva góly a v závěru poločasu ještě zranili útočníka domácích. A to byl pro Kemeňákov konec. Po přestávce dostali další čtyři góly a skauti odcházeli z domácí zabíjačky v rozpacích. Nedostali vůbec žádnou výslužku. Žádný jitrničky ani jelítka, natož pak tlačenku.
FC Kameňákov - meteor praha 0:6

Iváci – Dartes

Na Stadiónu Iváků bylo minulou středu krásně. Alespoň co se týká počasí a konec konců i předváděné hry oběma týmy. Oba soupeři preferovali útočný fotbal, s mnohými gólovými příležitostmi. Taky tekla krev. Ale jen trošičku. Zprvu se zdálo, že se oba mančafty jen tak okukují, ale poprvé zahřmělo již v šestnácté minutě a hned z toho byl gól v síti hostí. Dartes ale po deseti minutách vyrovnal a ve 42. minutě se ujal vedení, které mu ovšem vydrželo pouze pár minut a domácí k radosti fanoušků i trenéra do přestávky stav srovnali na 2:2. Po přestávce přetahovaná pokračovala a domácí se v 77. minutě ujali opět vedení, které jim hosté za další dvě minuty sebrali, tak jako to bylo v obráceném gardu v první půli. A tak i utkání v řádné hrací době skončilo. Následovalo čekání na zlatý gól a napětí postupně stoupalo. V 11. minutě prodloužení ale zaúřadoval pan rozhodčí. Po celkem nevinném zákroku, který se ledaskde nepíská a už vůbec ne v prodloužení, nařídil penaltu. Považte, ve prospěch hostí. Fanoušky domácích si tak na smrt znepřátelil a na jeho hlavu padlo nesčetně nadávek. Padaly dokonce i takové brutality, jako "Kolíňo, ty holá hlavo!"
Iváci – Dartes 3:4 prodl.

AVCH - Mraveniště

Na AVCH jistě očekávali mnohé, ale hru ve stylu jihoamerických útočných mravenců, kteří nesežerou jen to, k čemu se nedostanou a tok řeky pro ně není žádný problém, to nečekali ani hráči s trenérem, ani fanoušci jejich týmu. A to ze začátku vůbec nevypadalo tak zle. Domácí v obranném gardu 4-5-1 s protiútoky, sice v deváté minutě prohrávali, ale v šestnácté už vedli 2:1. Ale to bylo zřejmě to předposlední, co mravence vydráždilo. Poslední bylo poranění jejich Pindy, v minutě dvacáté. A pak již přišel onen výše vzpomenutý antí atak, ze kterého domácí zachránil až závěrečný hvizd a petrolej v plechovkách od konzerv.
AVCH - Mraveniště 2:7

Následují zápasy úspěšnějších domácích týmů, které pro vás sledoval Mravenec.

FC triplex - Lost in Teplice

Hosté se při vstupu na FC triplex arénu neztratili, a tak mohl zápas začít včas. Důležité okamžiky se začali odehrávat až v druhé části první půle. Zhodnocení podal obránce hostí Vlastik Chalupech. Déšť nám trošku nahrál, že si nemohli techničtí hráči domácích vyzkoušet jejich parádičky. Bohužel ve 34. minutě jsme inkasovali po hrubce ve středu hřiště a prohrávali jsme. Hned na to nám tam naštěstí prokouzl Mikko a srovnal. Brankář je myslím ještě teď překvapenej jak se to tam dostalo. A chvilku na to přišlo zranění našeho krajního beka, které se ukázalo ve druhém poločase jako klíčové, neboť soupeř vicítil, že se zde necítíme v kramflících a deset minut před koncem strhli vedení na svou stranu.
FC triplex – Lost in Teplice 2:1

SFC Triangel – TJ Slovan Nekopnem si

Domácí nastoupili se třemi útočníky, neboť se prolátlo, že TJ Slovan Nečutnem si vyrukuje s kvalitní obranou a zkusí to po jednom nabušeném křídle. Jaké to bylo nemilé překvapení když právě ono „křídlo“, chápejme Idrissou Idohou, bylo v 39. minutě, pouhou minutu od inkasování, vyloučeno, snad za hulákání na sudího, které by se dalo spíše přirovnat k mlaskajícímu děcku. Tím se útok soupeře stal už úplně neškodným. Jejich obrana však o to víc hrála kvalitněji a už nedopustila skóre navýšit. Druhý poločas tak bylo lepší trávit v místní putyce, kde se sledovala i ostatní osmifinálová klání.
SFC Triangel - TJ Slovan Nekopnem si 1:0

Godfather boys - futuregos

Padre stadion přivítal „zatím“ z II. ligy velmi silný tým futuregos. Zápas byl pravděpodobně předehrou smyčcovému orchestru, neboť na stadionu bylo hned několik skupin fanoušků, slušně oděných a s futrálem na housle. Většina se jich hned po příchodu hostí a zobrazení soupisky sbalila a odešla. Ten zbytek se na svá místa nevrátil po přestávce. V tu chvíli byl stav 2:0. Po poločase se pokračovalo ve stejném duchu. Domácí měli ve středu hřiště převahu a svůj náskok dokázali ještě navýšit. V zákulisí se šuškalo, že prý snad nějaké zastrašování bo co, ale pravda je že vedení týmu vypsalo prémie na udržení ligy a tak obětovalo obhajobu vítězství. Co je na tom pravdy? Kdo ví, ukáže poslední ligové kolo.
Godfather boys - futuregos 4:0

Lemuři z Madagaskaru – Džorč team

Proužkovaní ocásci vyslali na hřiště to nejsilnější co měli doufaje, že to ukopou. Jaké bylo zděšení trenéra, když zjistil, že své hvězdy poslal riskovat svoje zdraví jen s „béčkovým“ týmem, neboť trenér hostí nechal své svěřence odpočívat na ligu, kterou má velmi slibně rozehranou na vítězství. kde má šanci vyhrát. Když to bylo po dvaceti minutách 3:0 vypadalo to na střelnici. Čestný úspěch v 31. minutě dával hostím naději na slušný výsledek, ale když se jim v devětatřicáté minutě zranil golman a i náhradní byl na marodce, šel do brány obránce a čekala se desítka. Ta nakonec nepřišla, ale moc nechybělo.
Lemuři z Madagaskaru - Džorč team 9:1

Tipovačka

Tipovačka se přehopla za polovinu a do trháku nastoupil majitel turnaje, když už se mu nepodaří získat žádný cenný kov