GBook2 cup - Šestnáctifinále
Do sekce Články - Ostatní napsal Mravenec 19. března 2010 v 09:31. 3936 přečtení.

Šestnáctifinále je za námi a největší překvapení je vypadnutí pořádajícího týmu Momáků. Tak rychle mrkneme, jak se to vlastně hrálo.

Fc POLDI Zbytiny – TJ Jiskra Tanvald

Trenér domácích Peter Johler poslal na začátku 5 obránců a když si svůj omyl uvědomil, bylo už pozdě. Nechtěl riskovat, že by mu mohlo chybět v závěru při střídání. Vědom si toho, že tak bude jeho útok bezzubí, řval na poslední chvíli: Betonujte, betonujte!!“ I přesto první zahrozili právě oni v 11. minutě po nakrátko zahraném rohovém kopu. První gól však dali hosté po nádherné střele volného kopu ve 37. minutě. Obrana domácích se trenéra bála, tak velmi dobře plnili svoje povinnosti. Bohužel druhý zářez dostali ze značky pokutového kopu. Od té chvíle byli aktivnějším týmem a deset minut před koncem se jim podařilo zápas zdramatizovat, když snížili. Více už bohužel nezvládli a dak do dalších bojů zasáhne Jiskra.
Fc POLDI Zbytiny – TJ Jiskra Tanvald 1:2

meteor praha – Douala fc

Profíkův meteor očekával ve středu Kameruňany ze severu Moravy. Oba týmy preferují útočný fotbal a tak nebylo divu, že oba nastoupili v rozestavení 3-4-3. ovšem bylo to utkání mezi Davidem a Goliášem. Opálený Davídek však zřejmě nepředpokládal, že na umělém trávníku meteorského PEKLA, nenalezne jediný kámen do svého praku. Co nacházel, se příliš jako kvalitní střelivo použít nedalo. Ze své sítě lovil jeden banán za druhým a s těmi se, jak je známo, mnoho škody nenadělá. Jsou příliš zahnuté a příliš měkké. David tak odjížděl z Prahy s nakládačkou, jakou dostal naposledy před třemi týdny od Momáků a v turnaji tak končí.
meteor praha – Douala fc 7:0

FC Jihlavští bobři - Dartes

Domácí bobříci přivítali na svém plácku velmi zkušený tým, který už kope nepředstavitelných 15 sezon v jedné lize a který nešel do osmifinále přímo jen díky úspěchům v národním poháru. Oba týmy nasadili své maximum. Bobři spoléhali na rychlé brejky a jak trenér po zápase prozradil byla to chyba, zbytečně jsme tak oslabili středovou lajnu. Hosté jako by čekali nabitou obranu, vsadili tak na útočnou hru a tlačili se dopředu s velmi zkušenými hráči v zadu. Po malém zaváhání domácí obrany ve 31. minutě se Ingo Hoedel procpal až před brankáře a mohl si jen vybrat. Stav 0:1. Po té se zápase odehrával především ve střední části hřiště a ani jeden tým si nevytvořil větší šanci. V závěru domácím povyrostli zoubky a po parádní akci se radovali z vyrovnání. Do prodloužení trenér týmu Dartes stáhl útočníka Gila a posílil záložní řadu, což se ukázalo jako výborný tah. Po 4 minutách prodloužení k překvapení všech zahrál fantasticky, skoro až nemožně, Ehatamm a vybídl Hoedela ke skorování a ten neodmítl.
FC Jihlavští bobři – Dartes 1:2 prodl.

Mraveniště – AC Shooters Horní Slavkov

Stadión Velkého Mravence přivítalo hosty ze Západních Čech podmračeným počasím. Ti, s úsměvem na tvářích a se sestavou z posledního ligového utkání, v níž došlo k jediné změně na útočném postu, vyběhli sebevědomě na trávník a jejich dobrá nálada se kterou přijeli, rázem klesla k bodu mrazu. Důvod k tomu byl jediný. Domácí nastoupili ve zcela jiné sestavě, než v posledním ligovém zápase, na němž byl mezi diváky i jejich pozorovatel. Ten také všechny v místní fotbalové hospodě v Horním Slavkově od sobotního večera ubezpečoval, že není možné u Mravenců prohrát a nepostoupit tak do dalšího kola v GBook Cupu. V pondělí hráči shlédli před tréninkem i záznam z tohoto utkání a dospěli ke stejnému názoru. Ligovoý debakl Mravenců pečlivě nastudovali a najednou proti nim vyběhl zcela jiný tým. A po úvodním výkopu se jejich obavy začaly naplňovat. První gól ve čtvrté minutě do jejich sítě je jen ujistil, že obavy o osud zápasu je namístě. Do poločasu jim Mravenci balón příliš nepůjčili a hosté prohrávali 3:0. A byli za to rádi. Každý z týmů navíc musel vystřídat po jednom zraněném hráči. Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Další čtyři góly v síti Střelců, kterým zvlhl prach od slz fanoušků a další zranění, po jednom na každé straně. Mravenci tak poslali ranec o dům dál a alespoň z části zmírnili pachuť ligové zabíjačky. Střelci nyní věří, že totéž provedou v sobotu v lize se šnekama a doufají v pěkné počasí, aby jim to příliš neklouzalo.
Mraveniště – AC Shooters Horní Slavkov 7:0

Lost in Teplice - Tukani

Finanční krize zasáhla i Martinovi Tukany a rozhodli se ušetřit na drahé cestě do Švédska na medailové zápasy a poslali na hřiště „béčko“, které zápas odehrálo v tréninkovém duchu a bylo to znát. Tepličtí zahřátí z lázní vyběhli na hřiště pěkně z vostra a Tukanům otevřeli účet ve 20. minutě a do poločasu tam byly tři čárky. No a do konce zápasu už to byl hezký plot: ////////. Konečný účet: spokojenost na obou stranách, postoupil zájemce o poznávací zájezd a nikdo se nezranil.
Lost in Teplice – Tukani 8:0

Momáci – TJ Slovan Nekopnem si

Momáci mají ligové starosti. Rozdíl devíti bodů mezi prvním a posledním je tři kola před koncem natolik malý, že každá ztráta bodů zavání velkými problémy. Nemohou si tedy zřejmě příliš vybírat a tak do tohoto zápasu přeci jen neposlali to nejlepší čím disponují. Podobné preference má zřejmě i tým z Olomouckého kraje, neboť se mu naskýtá šance na vítězství v lize a na záda mu při tom dýchají dva dravci. Momáci nastoupili ve své tradiční turnajové pyramidě 5-3-2 se středními útoky, Slovan kontroval konzervativnějším 5-4-1, které bylo lze též předpokládat, ovšem tentokrát ve variantě s CA a bez pravého křídla. Síly obou mužstev byly velice vyrovnané a útočníci obou mužstev se jen velice těžko prosazovali proti obranám soupeře. První gól vsítili domácí již v 5. minutě. Svou pozici však nedokázali zúročit a po inkasování v 9. minutě druhého poločasu dovedli zápas do remízového konce. Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi a tak došlo na penaltový rozstřel, ve kterém zazářil gólman hostí Puente, když vychytal dvě z pěti penalt. A to Slovanu přineslo kýžený postup do dalšího kola turnaje.
Momáci – TJ Slovan Nekopnem si 1:1 (4:5pen)

FC Výplach Řež - futuregos

Fanoušci futuregos po minulém ohlédnutí byli velice znepokojeni s oznámením, že se jedná o třetiligový tým. Bohužel je vedení klubu ještě neinformovalo, že to tak vlastně už je a že nějaká záchrana druhé ligy nehrozí. Že si raději spraví chuť výhrou v GB2 cupu. Čímž jsou pro změnu trnem v oku mnohým méně movitým klubům. Tentokrát přijeli propláchnout FC Řež, která naivně doufala v ubránění soupeřových útočníků a vysílání rychlých projektilů. Zápas by se dal shrnout asi takto: na co stačil jeden hráč futuregos museli udělat dva hráči Výplachu. Manažer pitcher byl tak s hrou svých svěřenců spokojen a už se těší na další zápas.
FC Výplach Řež - futuregos 0:3

SK Slavia Šumperk – Džorč team

Šumperští slávisté uvítali Džorčův celek z jižní Moravy poněkud rozevlátě. Z dobrých zdrojů, jejichž jména má naše redakce k dispozici, ale které nechtějí být jmenovány, jsme se dozvěděli, že do Edenu dorazila v úterý odpoledne zásilka, obsahující dva "demijóny" slivovice, prý jako pozornost od jednoho ze zelenobílých hooligans. Z téhož zdroje však víme, že je poslal osobně majitel klubu, pan Jiří. A tak obraz hry, který oba týmy předváděly byl evidentní. Džorčovi hráli fotbal a Šumperské z toho všeho bolela hlava. Hosté byli nakonec přece jen na své hostitele hodní a tak jim dali pouze pět gólů a postupují dále.
SK Slavia Šumperk – Džorč team 0:5

Tipovačka

Tipovačka se přehoupla za polovinu a do trháku nastoupil majitel turnaje, když už se mu nepodaří získat žádný cenný kov.