GBook2 cup - Ohlédnutí za 5. kolem
Do sekce Články - Ostatní napsal Mravenec 17. března 2010 v 12:06. 3829 přečtení.

První fáze GB2 cupu je za námi. Podívejme se tedy na poslední kolo a rozlouskneme, kdo měl to štěstí a random stál při něm a postupuje tak z prvního místa a užije si zaslouženou přestávku a kdo naopak se bude třást ve vyřazovacích bojích.

Základní skupina A

FC Výplach Řež - Dartes 5 – 0k
The Gunners (CZE) - 1.FC PuPP 4 - 2
sk slavie praha kutas – volný los

Tým Dartes zariskoval a rozhodl se, že raději poslední kolo hrát nebude, a tak spoléhal na nevýhru 1.FC, kteří zajížděli na hřiště favorita skupiny The Gunners. Průběh zápasu dlouho nedával Dartesákům pocit jistoty. Od 31. minuty hosté dokonce vedli. Minutu na to zranění standardkáře obránce Akiho pravděpodobně ovlivnilo celé utkání. Obrana hostí začala být nejistá a pomalu začala ztrácet na domácí útočníky. Ještě do poločasu domácí otočili na 2:1. Zranění se nevyhnulo ani Střelcům, ale ti ukázali svoji zkušenost a hned z následující akce zvýšili na 3:1. Špetku dramatičnosti přidal Emilio, když 10 minut před koncem snížil na rozdíl jednoho gólu. Tlak hostí byl ale záhy utnut, když během minuty přišla „střelecká“ odpověď a upravení stavu na konečných 4:2.

The Gunners (CZE) tak s přehledem vyhráli skupinu a do baráže proklouzl Výplach Řež a Dartes.

Základní skupina B

Futuregos - Recreativo Oparno CF 8 - 0
Urban team - FC triplex 1 – 2
FC Jihlavští bobři – volný los

Jihlavští hlodavci si užívali díky volnému losu a čekali, jak dopadne zápas Urbanů s Triplexem. Urban velmi sportovně zápas nevypustil a chtěl se pokusit o lepší umístění v tabulce. K tomu mu na dálku ovšem nakonec pomohl futuregos, ale nepředbíhejme. FC v prvním poločase tlačilo na pilu, ale dokázali ze 4 velkých akcí jen jednou překonat pevnou obrannou řadu domácích. Druhý poločas již byl daleko opatrnější a dopředu se naopak více tlačili urbanští a dočkali se i vyrovnání. V tu chvíli bylo naraženo desítky nových beček s Ježkem. Statistici uvedli, že během 10 následujících minut se vypilo v jihlavských hospodách 632 litrů piva. Po této době jim zhořklo v útsech, neboť hosty spasil Jesper Hangargaard, který povedenou střelou upravil stav na 1:2.
Ve druhém zápase se utkali o barážové místo futuregos a opárenští. Rozjezd zápasu byl pomalejší, ale ten kvapík, ke kterému se domácí vyhecovali si opárenští budou dlouho pamatovat. 26. 37. 41.42.43 to jsou zápisy ve střelecké listině jen za první poločas a pokračujeme 52. 63. 72. a milostivě poslední 74. Debakl 0:8 si zopakovali po čtyřech měsících, kdy jim jej uštědřila GKS Ostrava. Tím se dostali na ještě větší zápornou bilanci než Urban team a obsadili tak hezké 5. místo.

Skupinu o lepší skóre vyhrál FC triplex a do baráže k Bobrům pronikli proklínaní ;) třetiligoví futuregos.

Základní skupina C

Tukani – 1. FC Chlastava 3 - 1
Godfather boys - Fc POLDI Zbytiny 3 - 0
SK Červený Kostelec - volný los

Tukani si vyzkoušeli ve svém domácím zápase s přímým soupeřem o postup další z taktických variant. Získávají tak titul nejméně předvídatelného mužstva, i když možnosti a varianty rozestavení se jim již povážlivě tenčí. Pro tento důležitý zápas zvolili defenzivní rozestavení 4-5-1 se zdvojeným levým křídlem, kteréžto bylo přeci jen účinnější než 5-4-1 Chlastavských, kteří se snažili zabetonovat prostor před svou bránou a vyrážet do protiútoků. Je otázkou, nakolik jim zabránilo v rozvoji této taktiky zranění bezmála čtyřicetilétého záložníka Qintera ke kterému došlo již v sedmé minutě zápasu. Jediný gól, kterým hosté v prvním poločase vyrovnávali, padl po pěkné akci, kterou vymyslelo jejich velice zkušené pravé křídlo Groszbointer. Tukani po slušné hře nakonec přidali další dva góly a zaslouženě v utkání zvítězili a tím i získali vstupenku do další části turnaje. Na rozdíl od svého soupeře, který zůstal na čtvrtém místě.
I ve druhém zápase této skupiny šlo o hodně. Přímo o postup do osmifinále, který bral vítěz. Lepší vstupní podmínky měl don_cico, ale Diesel se rozhodl nedat mu to lacino. Proti domácímu útočnému rozestavení 3-4-3 nasadil hodně defenzivní 5-4-1 a beton, který byl hodně, ale hodně tvrdý, což poznali dvě domácí levá křídla a levý útočník, které byl trenér nucen vystřídat v průběhu utkání. Ale zdá se, že se obránci hostí přece jen více věnovali protihráčům, než balónu, protože postupně z pravé strany domácích dostali tři góly. Godfather boys tak postupují přímo do osmifinále a Fc Poldi Zbytiny hrají v šestnáctifinále.

Základní skupina D

1.FC BABYLON - TJ Jiskra Tanvald 0 – 8
Lost in Teplice - Voláči Nivnice 6 - 2
Iváci – volný los

Vítěz skupiny D Iváci měl volno a tak se o šestnáctifinále přetahovali další tři týmy.
V prvním potřebovala Tanvaldská Jiskra vyhrát na vladimírkově hřišti a zároveň nesměli Nivničtí vyhrát v Teplicích. Oba předpoklady se Jiskře vyplnily a tak postupují z třetího místa. Nejprve ale museli absolvovat cestu k Lovoši a jediné dilema, které v tomto utkání bylo nutné vyřešit, bylo rozhodnutí, zda se utkání bude hrát na hlavním hřišti v kopci nad vesnicí, nebo na tréninkovém, dole v údolí. Nakonec se hrálo v údolí, a důvodem byla především předpokládaná neochota místních kluků dojít na zápas, potažmo běhat pro zakopnuté míče, které se z horního hřiště velice rády zakutulálejí až k železničnímu náspu. Nakonec ale návštěva utkání nebyla tak špatná a to zásluhou především blízké zájezdní hospody a areálu bývalého pionýrského tábora, kde se souběžně konal jakýsi metalový fesťák.
Ve druhém zápase potřebovali Nivnicanovi Voláči zvítězit a byli by druzí. Jeli ale do Teplic, kde se dozvěděli, že hráči domácího týmu jsou již od úterka na stadiónu. Toto opatření domácí trenér zvolil zcela vědomě a naprosto oprávněně, jak prokázal i průběh utkání. Trenér hostí se zřejmě po této informaci zalekl a svému týmu naordinoval obrannou hru. Jistě, že svůj tým za ty léta co u něj působí zná a ví co hráči potřebují. Přesto by možná stálo za úvahu popřemýšlet, zda by to již nechtělo udělat u týmu nějakou změnu. Zvláště pak po té, co dvojčata Fröschlovy nedokázala udržet své nervy v utkání na uzdě, jehož výsledkem jsou jejich dvě žluté a jedna červená karta. Navíc začínají z týmu prosakovat různé informace závažné zvláště tím, že se přímo dotýkají trenérovy autority u mužstva. Nivničtí tedy prohráli a s turnajem se takto loučí, zatímco jejich přemožitelé uhájili druhé místo.

Základní skupina E

Momáci - Sakura II 3 - 1
AVCH - Chelsea Brno Fc 9 - 0
Douala fc – volný los

Doualští se strachovali o své třetí místo, které jim zaručovalo postup do vyřazovací části GBook2 Cupu. To bylo však jediné, co s tím mohli dělat, protože vzhledem k jejich volnému losu, za ně hráli jejich soupeři ze skupiny. A z jejich pohledu, hráli za ně dobře. Jakýkoliv jiný výsledek než výhra Momáků nad Sakurou by jim přisoudil čtvrté místo a tím i konec ve skupině. Takto skončili třetí a jdou dál.
Ve zmíněném zápase zajížděl tým Sakury na stadión pořadatele turnaje s odhodláním vydřít góly z protiútoků a ubránit soupeře. Momáci zase nacpali všechno do středu hřiště a zřejmě se jim to i vyplatilo. Zvláště pak, když Sakura II hrála bez levého křídla. Do poločasu vedli domácí 3:0 a druhá půle pak již byla ve znamení hloupého Špinkova vyloučení z týmu hostí a nervózního závěru utkání, ve kterém došlo k předčasným střídáním na obou stranách. Momáci tak jdou dál z druhého místa a Sakura II končí po dvou odehraných zápasech čtvrtá s pěti body.
Ve druhém zápase potřeboval charonův AVCH potvrdit své vedení ve skupině v zápase s patasovým otloukánkem skupiny Chelsea Brno. K tomu měl k dispozici domácí prostředí své Arény a deštivé počasí. Obého beze zbytku využil a v tréninkovém tempu zvítězil v rekordním skóre kola. Stínem zápasu je pro ně pouze zranění dvou hráčů. Zdá se však, že se oba velmi brzy opět vrátí na hřiště. AVCH je tedy definitivně ve skupině první a čeká soupeře v osmifinále a Chelsea končí ve skupině bez jediného bodu poslední.

Základní skupina F

meteor praha – Lemuři z Madagaskaru 1 – 3
Draci Olomouc - FC Romadur 3 – 0
TJ Slovan Nekopnemsi - volný los

TJ Slovan Nekopnemsi se konečně dočkal a věren svému názvu a též s vědomím, že jej již nic nemůže zbavit postupu do šestnáctifinále ze třetího místa ve skupině, si dal voraz a čekal na soupeře do dalšího kola.
Stejnou Havaj ovšem neměli soupeři z prvního utkání skupiny, které se hrálo na profíkově Meteorském pekle. To ovšem takto připadlo pouze domácím fanouškům, kteří předpokládali snadnou výhru nad odevzdaným soupeřem. Opak však byl pravdou. Domácí byli ve všem jasně lepší, až na proměňování šancí. Hráli útočný fotbal. Do poločasu však vedli pouze 1:0. Po přestávce se dlouho nic moc nedělo a diváci by usínali nudou, kdyby nebylo dvojího odnosu středních záložníků na nosítkách v 50. a 77. minutě, o které se spravedlivě podělily oba týmy. A pak se začaly dít věci. Během čtyř minut bylo po zápase. Urputně bránící hosté dali tři góly a mohlo se jít do sprch. Lemuři se tak nečekaně vyšvihli na první místo a tím i přímo do osmifinále a favorizovaný meteor o tutéž metu bude muset bojovat v příštím středečním zápase.
Druhý zápas skupiny svedl dohromady dva poslední týmy, kteří se utkali o body, které již nic nemohly změnit. Zápas na Dračím hněvu, který se konal za krásného fotbalového počasí, vzal vážně pouze jeden z týmů. Domácí si zřejmě nechtěli úplně rozházet své fanoušky, kteří již nějaký ten týden čekali na výhru. A tentokrát se dočkali. Olomoučtí Draci tak skončili na nepostupovém čtvrtém místě a FC Romadur s jedním bodem na posledním.

Základní skupina G

TJ Jiskra Měřín – SFC Triangel 0 – 5k
Mraveniště - Džorč team 0 - 1
FK Patos Most - volný los

Vedení Jiskry rozhodlo, že nemá dostatek volných prostředků, aby si mohli dovolit se svým týmem v závěru turnaje zajet zahrát do Švédska a raději darovalo kontumační výhru doposud neporaženému trianglu. Druhý zápas mezi Mraveništěm a Džorč teamem by se dal ohodnotit jako nejnudnější zápas kola. Hosté se rozhodli betonovat a domácí neměli žádného slušného útočníka, který by dokázal využít více ze hry. Hosté tak z ojedinělé šance v první půli dokázali urvat vítězství.

Výhra Džorč týmu odsoudila jeden ze tří týmů s 6 body k porovnání ve skóre. Tu měli nejlepší právě Mravenci a Džorč team a domů tak poslali Jiskru pod vedením _Hada_. Vítězem se bezkonkurenčně stal SFC Triangel, který se přidal k týmům co neokusili v základní skupině chuť porážky.

SK Slavia Šumperk - GKS Ostrava 0 – 3
Sc Celtic Příbram - FC Kemeňákov 0 – 1
AC Shooters Horní Slavkov - volný los

V této skupině před posledním kolem bylo rozhodnuto o postupujících, zůstávala zodpovědět jen jediná otázka. Kdo půjde přímo a kdo si zahraje baráž?
Pouze výhra SK Slavie Šumperk mohla zajistit přímý postup. Manažer, ale nařídil hrát velmi opatrně a nikam se nehnat. Na hřišti to bylo znát po první čtvrthodince vedli hosté 0:2 a bylo rozhodnuto. Když ani ve druhém poločase Slavie nezměnila svůj herní projev, dostali ještě jeden. Zhodnocení trenéra po zápase nebylo vůbec lichotivé především na adresu Podveského. „Ten kašpar snad prochrápal celej zápas. Vůbec nestál, kde měl a když ano tak jen jako patník. Vždyť všech pět šancí soupeři daroval on.“
Ve druhém zápase šlo Příbrami pouze o čest. A bojovala srdnatě. Bohužel jen ve středu hřiště. Zápas velice chudý na šance rozhodl hned po poločase Bjarte Vidme který z volného kopu zajistil nejtěsnější výhru 0:1 a celý tým tak uhájil neporazitelnost