GBook2 Cup - Ohlédnutí za 1. kolem základních skupin
Do sekce Články - Ligové soutěže napsal Martin4 17. února 2010 v 11:42. 1922 přečtení.

Je tu 15. ročník GBook2 Cupu a s ním dost možná labutí píseň ohlédnutí. Dost možná je tohle to poslední, které dostáváte do schránek, kromě Mravence se žádný zájemce nenašel. :(

Základní skupina A

Dartes – The Gunners (CZE) nehráno z důvodu národního poháru
1.FC PuPP – sk slavie praha kutas 4 – 0
FC Výplach Řež – volný los

1 Tým Dartes by rád zavzpomínal na 13. ročník, kdy se umístil na krásném druhém místě. Proto by ale musel trošku víc "zabojovat" v národním poháru. Takhle získal tým The Gunners (CZE) snadnou kontumační výhru.
Druhý, tentokrát hraný, zápas se uskutečnil ve svatostánku 1.FC PuPP. Ten vstoupil do svého jubilejního 5. ročníku snadnou výhrou 4:0, když Slavia Praha Kutas nastoupila v záloze jen v tréninkovém duchu a ne s chutí střílet branky.

Základní skupina B

Recreativo Oparno CF – Urban team 5 – 0k
FC triplex – FC Jihlavští bobři 3 – 1
Futuregos – volný los

V téhle skupině se také hrál jen jeden zápas. Jiricekkucerojc, dlouholetá ikona a starý mazák turnaje, svého soupeře zastrašil ještě před samotným zápasem a připsal si první tři body za kontumaci.
Další slovem známý manažer jodan zajel se svým týmem k nováčkovi turnaje FC triplex a vyrukoval na něj s taktikou protiútoků. Podařilo se mu soupeře rychle zaskočit první brankou a pak, pak už nic. Jen se díval, jak padají góly do špatné branky. Po prohře 3:1 tak čeká na první body.

Základní skupina C

1. FC Chlastava – Godfather boys 0 – 7
Fc POLDI Zbytiny – SK Červený Kostelec 2 – 1
Tukani – volný los

Chlastava připravila na Kmotrovy hochy obranou řadu, ale byla děravá jak cedník. Už po poločase byl stav 0:4, a když byl ve druhém vyloučen ještě obránce domácích, přibyla tak ještě díra navíc. Střelnice se nakonec zastavila na čísle 7.
Druhý zápas byl opět ve znamení nováčka - FC Poldi Zbytiny - a klubu s inventárním číslem pod vedením vitamincka, který na svůj větší úspěch stále čeká. Bohužel asi zezelená stejně jako jeho hlavičkář Stefano, na kterého si došlápl technický Riko. Na brankáře už však nevyzrál a jako mnoho dalších pokusů končilo neúspěchem. I tak velmi těsné vítězství 2:1 je jistě motivační do dalších bojů.

Základní skupina D

TJ Jiskra Tanvald – Lost in Teplice 0 – 2
Voláči Nivnice – Iváci 2 – 2
1.FC BABYLON – volný los

Jay-jayovi Ztraceni v Teplicích asi našli správný směr a jejich kroky je zavedly do Tanvaldu na stadion místní TJ Jiskry. Hrál se zde nudný obranný fotbal s minimem šancí, z nichž maximum vytěžili právě hosté a zvítězili 0:2.
Ve druhém zápase zajeli Iváci do Nivnice. Hosté vládli ve středu hřiště a brzy vedli 2:0. Pak se ale štěstí odvrátilo a díky gólu z rohu a z protiútoku o vedení přišli a do konce zápasu se ze ztráty vedení nevzpamatovali. Připsali si tak soupeři po bodu a hráči nové skutečnosti do dalších podobných zápasů.

Základní skupina E

Sakura II – AVCH nehráno z důvodu národního poháru
Chelsea Brno Fc – Douala fc 1 - 2
Momáci – volný los

Tým AVCH získal cennou kontumační výhru, když jejich soupeř Sakura II stále válčí v poháru. A již dopředu můžeme oznámit, že si zahraje jen 2 zápasy a má tak velkou šanci postoupit přímo.
Ve druhém zápase přivítala patáskova Chelsea doma dalšího nováčka turnaje, Doualu fc. Týmy nastoupily v tréninkovém duchu a bylo to znát. Domácí si sice vytvořili převahu na hřišti, ale útočně laděný soupeř dokázal více ze svých šancí vytěžit. Po první půli tak hosté vedli již 2:0. Domácí se ještě odhodlali k obratu, ale k tomu jim jedna branka nestačila.

Základní skupina F

Lemuři z Madagaskaru – Draci Olomouc 4 – 0
FC Romadur – TJ Slovan Nekopnemsi 3 – 3
meteor praha – volný los

Ve skupině F se představili Lemuři proti Drakům a přestože dračí obrana měla hodně hlav sršících ohněm, domácí lemuřátka mezi nimi pobíhala bez bázně a hany a bez problémů utkání dovedla do vítězného konce.
Ve druhém zápasu byl na programu souboj nováčků, oba ukázali velmi slušné ratingy a hodně gólů, nakonec se rozešli smírně.

Základní skupina G

SFC Triangel – Mraveniště 5 – 2
Džorč team – FK Patos Most 3 – 2
TJ Jiskra Měřín – volný los

Velmi vtipné bylo utkání mezi Mraveništěm a Trianglem. Oba týmy nastoupily s podobnou zálohou i útokem, největší rozdíl mezi nimi byl v obraně, která se u Trianglu jaksi nekonala. A výsledek? 5:2 pro domácí...
Ve druhém souboji této skupiny si Džorč team po velkém boji poradil s další nováčkem, týmem FK Patos Most. Domácí nejprve prohrávali, pak během dvou minut zápas otočili, hosté srovnali a rozhodující úder přišel až, když byl vyloučen hráč Patosu.

GKS Ostrava – Sc Celtic Příbram 1 – 1
FC Kemeňákov – AC Shooters Horní Slavkov 2 – 1
SK Slavia Šumperk - volný los

Kylee po dlouhé době nastoupil do úvodního zápasu s nějakou hratelnou sestavou, přesto mu to nebylo nic platné. O výsledku rozhodly dvě standardní situace těsně před poločasem – nejprve šli hosté z rohu do vedení, vzápětí ale využil zmatků v jejich zdi Dijk a určil tak konečný výsledek.
A máme tu posledního nováčka – Kemeňákov. Ten dopadl dobře, přestože prohrával až do 53.minuty a navíc hrál posledních dvacet minut v deseti. Přesto dokázal vydřít těsnou výhru a raduje se z prvních bodů.

Statistika

Kontumace: 3 (2 z důvodu národního poháru)
Odehraných zápasů: 13 z 16
Vítězství domácích: 7
Remíza: 3
Vítězství hostí: 3
Rozdáno bodů: 47 ze 48

Tipovačka

Tipovačka se tentokrát rozjela včas, po první kole se menšího trháku dostal Martin4, uvidíme, jestli zvládne i druhé kolo nebo bude dostižen.