GBook2 Cup - Ohlédnutí za osmifinále play off
Do sekce Články - Ligové soutěže napsal Martin4 4. prosince 2009 v 16:39. 1851 přečtení.

Máme za sebou osmifinále a přestoež stále nebylo k vidění žádné prodloužení, o nervy není nouze. Posudťě sami!

Zápasy osmifinále

TJ Jiskra Měřín - FC Výplach Řež 2 - 1 (HS 278 - 246)

Měřín nastoupil v osvědčené (rozuměj defaultní) sestavě, manažer po zápase tvrdil, že vítězná sestava se nemění, zasvěcení ovšem o jeho alkoholovém večírku při taktické poradě věděli své. Přesto drželi hosté z Řeže i při držení míče 40 % dlouho bezgólový stav a dokonce i na vedoucí branku Jiskry dokázali bleskurychle odpovědět. Do role spasitele se tak musel vžít až domácí manažer Had, který šest minut před koncem definitivně rozhodl zápas. Branku komentoval lakonicky: „ Jen jsem klukům od laviček podával balón, nemůžu za to, že brankář zrovna schovával to tepláků obálku.“

Godfather boys - SFC Triangel 5 - 0 (HS 234 - 180)

Triangelu odzvonilo. Boží chlapci ukázali, že záloha dělá hodně a díky vynikající záloze přehráli Pebuovy hochy rozdílem třídy. O jejich postupu nebylo celou dobu pochyb, uvidíme jestli se předvedou i proti obhájci z Měřína.

Chelsea Brno Fc - Momáci 2 - 3 (HS 257 - 263)

Velmi svižný úvod viděli diváci na brněnském Stamford Bridge, kam zavítali Momáci. Už ve 14.minutě Ali rozezvučel tamní minarety a muezzíny a bravurní střelou poslal Chelsea do vedení. To jim ovšem nevydrželo dlouho, tribuny postupně utichaly poté, co Regensburger lovil v 18., 19. a 24. minutě balon třikrát ze své sítě. Následovala nudná hodinová pasáž a další vzrušení přinesl až gól Hrabovského na 2:3, po kterém dostal Holub žlutou za dělání dlouhého nosu na hostujícího kanonýra Rasińského, který v afektu nakopl nejbližšího protihráče a chudák Kubina musel střídat, ač v tom byl nevině. Rozhodčí poté raději zápas ihned ukončil, boje se o své zdraví.

AVCH - Dartes 5 - 1 (HS 253 - 212)

I tady rozhodla hlavně záloha, protože neslaný nemastný setup domácích jim přinesl jasnou výhru, o které bych si ale netroufl tvrdit, že byla zasloužená.
AVCH dostali šest šancí na křídla, přestože manažer asi zapomněl nastavit Útok po křídlech, navíc ho ještě doplnila winger specka. Hostům tak po loňském stříbru zbyly akorát oči pro pláč a vyřazení už v osmifinále.

Mraveniště - The Gunners (CZE) 3 - 1 (HS 237 – 215)

Naopak zajímavé nastavení AIM ukázal SROSRO, když měl sice krajní útok vyšší, ale přesto se to snažil prorazit středem. Nakonec to k jeho smůle k úspěchu nevedlo, Mravenci vyhráli zálohu a to pravděpodobně rozhodlo i o jejich celkové výhře.

Urban team - futuregos 1 - 6 (HS 207 - 307)

Jako tank zatím prochází play-off futuregos. V minulém kole vyhráli v Nivnici 7:0 a i tentokrát hráli venku a nadělovali soupeři brzkého Ježíška. Od začátku tahali futuregos za delší konec lana, ne-li za celý provaz a sázeli domácím jeden úder za druhým. Nakonec zaznamenali hráči Urban teamu alespoň čestný úspěch, ale to bylo z jejich strany všechno.

meteor praha - Tukani 2 - 1 (HS 261 - 254)

Souboj dvou starých harcovníků GBooku vypadal dlouho nadějněji pro Tukany, kteří vedli od 34.minuty, kdy přesilovku po vyloučení Kotľára využil Jordao. Ovšem po poločase se profikovi hoši zmátořili a nejprve v 57.minutě Popelář vyrovnal a o deset minut později pečetil výhru z penalty domácí Albert. Pro hosty se tak po lize nepovedla ani další soutěž.

1.FC BABYLON - Iváci 2 - 1 (HS 214 – 190)

Jako poslední se v osmifinále představili vladimirek a Ivaak. Jejich souboj byl poznamenán rychlou brankou Babylonu, po které se Iváci marně snažili dobýt domácí tvrz a vyrovnat. Jejich snaha dlouho vycházela naprázdno, navíc domácí zvýšili v 64.minutě na 2:0. Poté se ovšem na stadionu rozpoutalo peklo, hosté si vůbec nehráli na hodné slečinky, naopak, obuli ocelové kolíky a začali to pořádně řezat. 72.minuta – 1. zranění na straně Babylonu, 73.minuta gól na 2:1, který padl během! Ošetřování Šabaty, rozhodčí přesto gól uznal! 78.minuta další zranění pro Babylon, rozhodčí se už vzpamatoval a za brutální zákrok vyloučil Coste z týmu Iváci, což trochu utlumilo vášně a zápas už všichni dohráli a ani stav se nezměnil.

Tipovačka

Tipovačka je nebývale vyrovnaná, v čele MOMOOO a kutas s 96 body, za nimi tři bojující o bronz.