L.Lubina: Mam rad moment prekvapeni
Do sekce Kiekko - Články napsal djcarlos 24. dubna 2009 v 21:17. 4730 přečtení.

Dnes jsem vyslechl staronového reprezentačního trenéra L.Lubinu. Většina otázek směřovala k reprezentaci. Ale dočkáte se v závěru také pár informací o samotném Ubinqovi.

------------------------------------------------------------------------

nick: L.Lubina
Jméno a příjmení: Kamil Dočkal
Věk: 17
Nejvyšší dosažené vzdělání: základní
Zaměření studované střední školy: Mechatronika (nevím co to je, ale asi něco mezi elektrem a strojařinou)
Bydliště: Pardubice
Oblíbené jídlo: Steak, pizza, smažák apod.
Oblíbený nápoj: Pivko, kofola
Zájmy: hokej, hokej, hokej....., hokej (pozn autora: :D)

------------------------------------------------------------------------


1. Ahoj. Vybral jsem si Tě, protože jsi nový (staronový) trenér české kiekko reprezentace. Gratuluji. Sděl nám , prosím, jaké jsou Tvé prvnotní cíle s reprezentací.
Aoj, aoj. Místo gratulací budu potřebovat asi hodně štěstí. Pro začátek máme jediný cíl, a to dostat reprezentaci aspoň do takové situace, jako když jsem svůj "flek" opouštěl. To znamená, že chci vidět u hráčů bojovnost, i když se nedaří a hlavně si přeji, abychom působili jako team. Pak půjdou i výkony nahoru.

2. Za asistenta sis vybral Murphyse. Stal se také skautem a vedoucím ofic týmu. Myslíš si, že má Murphys dostatečnou představu o formě a výkonech českých hráčů?
Pozor pozor, ještě tam je blu3. Rád si dělám větší realizační tým, protože potřebuji více názorů. Ohledně Murpha jde hlavně o to, že ho znám osobně a není problém v žádné komunikaci, a to je přesně to, co potřebuji. Ptáš se, jestli má představu? Tu on rozhodně má!

3. Hned na začátku jsi učinil velice rázné kroky. Myslím tím dočasné vyřazení Tubse, Mickiho či Mr.Dava z kádru. Lze tyto hráče nahradit? Je samozřejmé, že by hráči neměli hrát jen díky svému jménu za reprezentaci, ale zvládneme to bez nich?
Tuhle otázku jsem čekal. Myslím, že se to bude dát zvládnout. Vyřazení je to dočasné, a pokud se přístup změní, tak s nimi budu rád počítat. Každopádně v hlavě už mám pár nápadů, koho postavit ke komu, ale vše ukáže až čas.

4. Už znáš jména hráčů, kteří nahradí ty dočasně vyřazené?
Nečeká nás zatím nic velkého, každopádně na přátelská utkání budu nejspíš nominaci dost míchat. Takže znám - nedám.

5. Přáteláky, ano. Budeš na ně klást důraz? Budou časté?
Pokud budou k dispozici soupeři, tak je rozhodně rád využiju (pozn. autora: nejedná se o sexuální podtext, hovoříme o sféře Kiekka). Je také potřeba hrát v oficu, protože stovky přátelských utkání asi nevyřídím. Každopádně výsledky přátelských utkání nebudou tak relevantní. Radši otestuji vice možných sestav, než abychom dostali o gol méně, ale se stejnou sestavou. Ať potom máme na turnaji jistotu a nemusíme zkoušet novinky.

6. Budeš nominovat také sam sebe? Nebo je pro tebe lepší sledovat výkony hráčů z lavičky?
Nebudu. Herně nejsem na úrovni reprezentace (viz zápas proti Švédsku). Pokud zbytek našich beků nebude mít ping 500+, tak se na ledě s radostí neobjevím.

7. Bude zvolený také B-tým? Případně o kolika hráčích?
Neplánuji si hráče "rozškatulkovat".. Prostě občas na přátelák nastoupí silnější sestava, občas zkusím zapracovat do sestavy někoho "slabšího"

8. Z tvrzení na foru usuzuji, že hodláš obnovit či zaktivnit ofic tým. Jak toho docílíš? Chystáš odměny pro ty, kteří budou akivní? Ofic tým je vždy problém. Jak vyřešíš snahu o aktivitu?
Tohle bude převážně Murphův job. Ofic problém vždy byl a bude, ale pokud si hráči zvyknou nastupovat v ofic zápasech, tak to pro ně bude rozhodně plus a budou dostávat více sancí než ti, kteří budou "odpočívat".

9. Otázka možná pro Murpha, ale i ty bys ji měl zodpovědět. Má Murph dost času na vedení oficu, sledování hráčů v lize apod.?
Každý, kdo si občas projede kontakty na ICQ, tak tam většinou Murpha uvidí (kromě večerních hodin středy, pátku a soboty). A protože je to prase a fláká školu, tak rozhodně čas má.

10. Máš v plánu ještě realizační tým rozšířit?
Mám v hledáčku ještě jedno jméno, ale nejspíš to vypadá tak, že oficiální realizační team už se asi moc měnit nebude. Ale kdo ví :)

11. Jakou taktiku bys volil nejčastěji?
Uvidím, podle toho jak se nám podaří složit nové útočné dvojice, každopádně bych nerad volil "beton" . Takže bych se rád přiklonil k běžné sestavě (2 útočníci, 1 yp, 1ap). A při nejhorším máme Afriku :D

12. Naznačuješ, že seskládáš útočné dvojky. Tudíž vedle sebe budou nastupovat stejní utočníci? Máš už jasno o nějakém duu?
Ubinqa nikdy nenaznačuje. Představu mám, ale to neznamená, že dvojice budou seskládány natvrdo a nebude se s tím hýbat.

13. Tak nám prozradíš aspoň jednu dvojici?
Mám rád moment překvapení. Navíc nebudu do světa nic vykřikovat, když nevím, jestli to bude fungovat. Bohužel si budete muset počkat.

14. Jsi velice nekonkrétní, což mě bolí (pozn. autora: :D ), ale budíž. Proběhnou také nějaké NT campy, při kterých vyzkoušíš hráče, kteří se nedostanou ani na přátelská utkání?
Tvé bolestivé výkřiky jsou slyšet až tady, vážně. Pro začátek kempy neplánuji, hráč má více možností, kde může zaujmout.

15. S mnohými hráči žertuješ, což je bez diskuze v pořádku, ale máš u nich potřebný respekt? Co myslíš?
Není tahle otázka směrovaná na špatnou osobu? Spíš by ses měl zeptat jich. Každopádně jsem při mém minulém působení u reprezentace s tímhle problém neměl. A přeci sranda musí být -> v pohodové atmosféře se potom také lépe hraje.

16. Souhlasím. Pojďme se na chvíli zaobírat tebou. Jak dlouho Kiekko hraješ? A jak ses vůbec k této zázračné 2D hře dostal?
Už jsem si připadal jak Vláďa Růžička. Kiekko hraji přes dva roky (možná déle). Do Ht-k ligy jsem se poprvé podíval ve 4. sezoně. K téhle hře mě přivedla diskuze na Hockeyareně, kde pár nadšenců Kiekko rozebíralo

17. Jaký byl tvůj první ligový tým? A kdo si tě vyhlídl?
Bez debat to byla Rychlá Rota a tehdejší boss týmu JohnyFOX.

18. Hraješ radši posledního (ap) nebo ofenzivněji laděného (yp) beka?
V začátcích jsem byl ortodoxní bek, který se podíval do pásma soupeře jednou za sezonu, ale od dob, co hraji se svým parťákem JanKem se posouvám více a více dopředu, takže radši yp.

19. Na závěr se Tě zeptám jaká je podle tebe ideální čtveřice (formace), kdyby jsi měl vybrat ze 4 českých hráčů.
A jsme tam kde jsme byli, repre, repre, repre. Z toho co momentálně za reprezentaci může nastoupit jsou tahouni určitě Panda, -Burger-, Hrouzi, Zajda

20.Tudíž mi nezbývá nic, než poděkovat za rozhovor,rozloučit se s tebou a popřát mnoho štěstí s reprezentací Kiekka, ale také v reálném životě.Ahoj
Není vůbec zač a štěstíčko se nám bude hodit. Na závěr zdravím všechny své fanoušky (hlavně Adka a heheLLa, protože jenom díky nim jsem tam kde jsem, děkuji) a i Tobě přeji hodně úspěchů.Afrika (AnipS, 1. května 2009 v 22:30)

Ty voe, tu Afriku máš ode mě? :-D

Afrika (Lubina, 2. května 2009 v 21:41)

No jistě, Afrika for ever :D

RE: Afrika (AnipS, 4. května 2009 v 22:26)

To byvali casy, to me jeste na tuto hloupou hru zbyval cas.