GBook2 Cup - Ohlédnutí za osmifinále play off
Do sekce Články - Ligové soutěže napsal Martin4 24. dubna 2009 v 10:55. 4246 přečtení.

Legendy padají! Po vyřazení Oparna ve skupině, Tukanů a paťáskovy Chelsea v minulém kole v osmifinále padla další část Gbookového invetáře – trojnásobný vítěz, profik, tiskový mluvčí a duše Gbook2 Cupu, MOMOOO, a nejúspěšnější žena – SEGRA.

Zápasy osmifinále

1. FC Chlastava - Überfotbalisti 9 – 0 (HS 265 – 168)
Debakl. Nic víc asi není třeba dodávat, snad jen trocha statistiky: 265 HatStats se jen tak nevidí a rozhodně se rýsuje jeden z favoritů na trofej. Poločas 3:0 vypadal pro hosty ještě únosně, ve druhé části ale úplně odpadli. Hvězdou zápasu jednoznačně Hans Karlsson, autor pěti gólů.

FC DEJVICE - Lemuři z Madagaskaru 4 – 3 (HS 222 – 202)
Pozorohudností druhé osmifinále, kromě dejvických protiútoků s 50 %, resp. 53% BP, bylo vtěsnání gólů do tří dvouminutových okamžiků. Mezi 23. a 24. minutou po třígólové přestřelce vedli Lemuři 2:1. Jedobrankové vedení si udrželi i po dvou gólech ve 34. a 35. minutě. Po poločase už tak úspěšní ale nebyli, ve 48. minutě srovnal zprava Arnheiter a o minutu později dokonal obrat, pro změnu zleva, Mu?oz.

Momáci - TJ Jiskra Měřín 0 – 3 (HS 187 – 233)
Tak tohle bylo draze vykoupené vítězství! Měřínští sice porazili třetiligové Momáky 3:0, ovšem zranění dvou klíčových hráčů oslabí jejich šance na udržení v lize a i na nějaký úspěch v GBooku. Domácí hostům postup docela usnadnili, protože v lize bojují o titul a tak nenastoupila většina jejich hvězd, navíc ve 43. minutě, když už bylo o všem rozhodnuto, vystřídali Momáci záložní řádu a druhý poločas se dohrával už jen z povinnosti.

Sk SLAVIA Praha junior - Godfather boys 2 – 4 (HS 182 – 220)
Velký obrat se povedl don_cicovi, v poločase prohrával už 0:2 a při držení 61% to bylo na vypsané šance dokonce 0:3. Ve druhé půli ale jeho svěřenci zaveleli k mohutné ofenzivě, v 68. minutě se poprvé dočkali, o devět minut později bylo vyrovnáno a v závěrečné desetiminutovce dokonali zvrat v zápase Vid? a Tutkun. Do čtvrtfinále tka po zásluze postoupili Godfather boys a můžou se těšit na souboj s Měřínem.

FC Výplach Řez - GKS Ostrava 4 – 2 (HS 222 – 190)
Další marný pokus a porážku Řeže měli na svědomí GKS Ostrava. Do zápasu sice vstoupili nebojácně a po půlhodině šli do vedení a stejně tak dokázali hbitě odpovědět na vyrovnávací gól Výplachu, když se prosadil hlavičkář Gyulay. Ten samý hráč se ale nechal po vyrovnávacím gólu ze sporné penalty vyloučit a buryskovi svěřenci přesilovku beze zbytku dvěma brankami využili.

1.FC BABYLON - meteor praha 4 – 2 (HS 240 – 212)
Pouť slavného meteoru praha 12. ročníkem Gbook2 Cupu skončila v Babyloně. Zejména na vladimirkově trojím nadstandardním útoku. 1.FC BABYLON se dvakrát ujal vedení, ale profíci dokázali vždy vyrovnat. Zápas se zlomil až mezi 74. a 78. minutou, kdy dokázali domácí vsítit dva slepené góly a meteor už nenašel dostatek sil na obrat. Vladimirek se tak po výhře 4:2 představí ve čtvrtfinále, kde mu provedou výplach borci z týmu FC Řež.

Mraveniště - MASAKR 0 – 4 (HS 199 – 243)
Jak napovídá obsazení, tento zápas se skutečně změnil v masakr. Mravenečkové se ze svého mraveniště snažili zachránit, co se jen dalo, ale bylo to vše marné. Již ve 3. minutě se ujali hráči týmu MASAKR vedení a to již nepustili. Čtvrtý hřebíček do mravenčí rakve přidali 20 minut před koncem a zbytek se dohrával už jen z povinnosti. Mravenci si v lize upevnili barážovou příčku a na GBook už jim asi nezbyly síly, MASAKR měl naopak v lize své jisté a tak všechno své texaské motorové umění vrhl do GBooku a může se těšit na čtvrtfinále.

FC David's - Lost in Teplice 1 – 2 (HS 236 – 207)
Ztraceni v Teplicích zklamali v záloze, v útoku to také nebyla žádná sláva a ani jejich obrana nebyla zrovna o moc silnější než soupeřův útok – nicméně to však na postup do dalšího kola stačilo. Tepličtí se v prvním poločase dostali do dvoubrankového vedení. Pět minut po přestávce hráči týmu FC David's snížili, ale vyrovnat již nedokázali. A aby toho nebylo pro domácí málo, Tepličtí se zřejmě přesunou o úroveň výše a nahradí tak ve IV. lize FC David's, který je zatím na sestup. V Gbook2 Cupu se Lost in Teplice se po vítězství 2:1 v dalším kole střetnou s MASAKREM.

Zápasy čtvrtfinále

1. FC Chlastava – FC DEJVICE (stadion 940)
TJ Jiskra Měřín – Godfather boys (stadion 39457)
FC Výplach Řež – 1.FC BABYLON (stadion 1836)
MASAKR – Lost in Teplice (stadion 45384)

Tipovačka

Dzorc vede už o šest bodů a vypadá to, že o letošním vítězi tipovačky už je skoro jasno.