Ant´s cup - druhé kolo vyřazovácí části
Do sekce Články - Ostatní napsal Mravenec 10. prosince 2008 v 22:02. 1525 přečtení.

9. – 10. prosinec 19:25 - 14:00 2.kolo Play off

Tak my už jdeme do finále a za všechno vážně dík, zas přijdem a možná i …, ale kdepak, finále teprve bude a to překvapivě hned několik a kouzelník? Toho raději v podobě randomu nechme někde u ledu. Ale nepředbíhejme včera a dnes bylo na pořadu dne 2. kolo play off.

Tak vítězové dnešních zápasů půjdou o boj o medaile, do tzv. „Malého finále skupin“, kdy vítězové si zahrají o zlato a poražení hold jen o bronz. Ale už teď se bylo na co koukat.

Skupina AxC:

FC dolman - Iváci.
Již od prvních minut je podle rozestavení týmů jasné, že domácí se budou snažit dovést utkání do prodloužení a nejlépe k penaltám. Ze zpětného pohledu je to možná škoda, neboť právě domácí byli ti, kteří určovali tempo hry. První akci si sice vypracovali hosté a ke smůle dolanských ji využili. Od té chvíle na hřišti zas nebyli vidět. Když domácí ve 24. minutě přišli o útočníka kvůli zranění vypadalo to ještě beznadějněji. Opak byl pravdou. Po krásné individuální akci křídelníka dal právě střídající Körber vyrovnávající gól. Nerozhodný stav nevydržel dlouho, z protiútoku hosté opět zvýšili a do šaten se tak odcházelo za stavu 1:2. Ve druhé půli domácí kontrolovali míč a jejich tlak vyústil proměněnou penaltou. Po 90 minutách se za stavu 2:2 šlo do prodloužení. A opět se štěstí přiklonilo k hostům po rohovém kopu v 98. minutě využili závaru před bránou a balón tam prostě dotlačili. Po velkém boji tak postupují Iváci.

Velké Chvalovice - Fc Elements Kouty
Slunečné počasí přivítalo 990 diváků, kteří očekávali atraktivní útočný fotbal. A taky žel byl. Bohužel se na jeho konci radovali hosté z Koutů. Na stadionu se před zápasem rekonstruovaly kabiny a borcům v dresech Chvalovic se na kopačky zřejmě přilepila smůla z čerstvého obložení. Nedařilo se jim prakticky nic. Hosté předváděli krásnou úspěšnost co střela to gól a když se do šaten šlo za stavu 0:4 vypadalo to na pořádný debakl. Po přestávce domácí zlepšili bránění, které selhalo až deset minut před závěrečným hvizdem. V 83. minutě vstřelili i čestný úspěch a se ctí se tak v turnaji loučí po prohře 1:5.

Skupina BxD:

Gorol Nýdek - Bonus Cheb
Nádherný zápas plný krásných akcí. Bohužel jej ovlivnila písknutá penalta ve 37. minutě proti domácím za údajnou úmyslnou hru rukou za stavu 1:1. Bonus Cheb ji využil a ujal se vedeni 1:2. Po přestávce se přelévala hra z jedné strany na druhou a jednu šanci hosté využili a pojistili si tak hubený náskok, který i přes hektický závěr udrželi. Výsledek 1:3 posunuje dál Bonus Cheb.

FC Socky Východná - FC Jihlavští bobři
Bobři přijeli za svým soupeřem na Slovensko tlačit, tlačit a ještě jednou tlačit. Ze začátku to vypadalo, že jejich taktika přivést zápas na penalty bude úspěšná. Pak ale na levé straně nechal úplně volného hráče, který poslal nádherný centr a rázem naděje klesla. Trenér z lavičky řval co mu hlasivky stačili a rozhodčí strpěl a chlapi se zase zformovali a drželi skóre zuby nehty. Ve druhé půli je potopili dva proměněné volné kopy a bylo to. Porážka 3:0 je odepsala k pití na žal. Ještěže bylo co. :)