Barbados aneb riskujeme co to dá
Do sekce ČR U20 - Zápasy napsal Corwin 21. listopadu 2008 v 20:08. 2912 přečtení.

Barbados ve skutečnosti
Barbados je ostrovní království, které leží na východě Karibiku. Ostrov má rozlohu 430 km? a většinou ho pokrývají nížiny. Přirozený pokryv tvoří tropický deštný les a mangrovníkové porosty, ty však byly ve velké většině území vymýceny a z velké části nahrazeny plantážemi cukrové třtiny a pastvinami. Právě cukrová třtina a s ní svázaný průmysl byly dříve pro ostrov hlavním zdrojem živobytí, dnes se k ní přidal i cestovní ruch a bankovnictví. Počer obyvatel v roce 2005 se pohyboval kolem 280 tisíc. Oficiálním jazykem je angličtina.

Minulý zápas s Českou republikou
Před více než rokem se s námi utkal Barbados naposledy, tedy 5. listopadu roku 2007. Kvalifikační zápas tehdy ještě pod vedením Yazzmana naše dvacítka jasně ovládla, když vyhrála 6:2. Čtyři branky se vstřelil Petr Křeček, jediným negativem mohlo být zranění kapitána Dobromila Varadína.

Trenér Barbadosu
Trenérem Barbadosu je redicuori, který vyhrál volby se ziskem čtyř hlasů ze šesti. Do ředitelského křesla U-20 se posadil poprvé. V Itálii působí již osm sezón, přesto stále hraje VIII. ligu. I když už okusil IX. a VI. ligu.

Průchod Barbadosu kvalifikací
Barbados začínal kvalifikaci těžkým zápasem, a to na půdě favorizovaného Finska. Trenér Barbadosu se rozhodl zahrát 4-5-1 PPP. Zálohu podle očekávání projel, takže Finové podle očekávání 3x prorazili jeho obranou hráz a zvítězili 3-1. Za kuriozitu můžeme považovat to, že Barbados vstřelil svou jedinou branku středem hřiště, kde byl rozdíl cca 5,2 ratingů.
Po tom co si Barbados zaPICoval,měl další zápas opět venku, opět si PICnul. I tak trenér Barbadosu zkusil vystužit zálohu s 5x IM s rozestavením 3-5-2. Hráli tedy pouze na střední útok, ale i přesto se jejich trenér nerozhodl nastavit taktiku AIM. Prohra 2-1 byla zasloužená.O týden později stáli hráči Barbadosu konečně před domácím publikem proti týmu Maroka. Barbados byl v tomhle utkání favoritem a tak se jejich trenér nebál zahrát 3-5-2 all off. Nutno podotknout, že stáli proti MOTSu soupeře. I tak vyhráli s přehledem zálohu – a připsali si první tři body za výhru 6:1. 
Dalším soupeřem bylo Mongolsko. Barbados se na hřišti soupeře nerozhodl PICovat. Přestože stála před zápasem kvalita týmu na straně Barbadosu, tak Barbados zvolil zvláštní pojetí hry. Nastoupil v rozestavení 4-5-1 s taktikou AOW. Ačkoli by se zdálo, že obrana bude nepropustná, opak byl pravdou.Barbados s CDoff a Wboff (kde hrál hráč, který má pouze SP) sice vedl,ale doplatil na svůj laxní přístup k sestavené obraně a dostal goly přesně to slabých míst. Uktání skončilo plichtou 2-2.Barbados zatím okupuje 5.příčku se 4 body. Jejich skóre je 10 - 8.
Dnes večer
Na dnešní zápas jsem nastavoval podobně dlouho jako na ten vůbec první kvalifikační zápas a bylo to celkem těžké rozhodování. Nakonec jsem se rozhodl, že i s ohledem na příští zápasy zahrajeme PIC a zkusíme uhrát nějaký přijatelný výsledek s pomocí protiútoků. Budeme bránit soupeřův pravý útok a střed (3CD normal) a s pomocí dvou záložníků zkusíme získat nějaké držení míče na specku nebo jednu normal šanci takže z toho vyšlo 4-4-2 CA + PIC. Poté jsem vybíral sestavu a nakonec to dopadlo takhle: V brance stálice Flégr, před ním budou čistit prostor Šneberger, Michalica a Závada (eCD), vlevo bude hrát Šikl (Wdef). V záloze nastoupí Botur (def) a Melichar (normal), o útočnou produkci našeho týmu by se měli starat na křídlech Karas a Marx, v útoku Dušek a Vysoký. Od soupeře čekám prakticky all off na 4 a více záložníků + nějaké CDoff (vzhledem k formě jeho hráčů) a normal, taktiku buď normal nebo AIM. Bohužel podle sestavy soupeře jsem netrefil stranu a útočí vlevo do naší slabší obrany.

Corwin
autoři Funny a Pebu32

Statistiky

U-20 Barbados vs. U-20 Česká republika (3 - 1)

Datum: 21. listopadu 2008 v 20:00
Typ zápasu: Soutěžní zápas
MatchID: 202479557
Počet diváků: 121179

Góly: Robert Šikl (2), Roy Richards (58), Roy Richards (73), Asher Abraham (76)
Žluté karty: Adam Marx (48)

Záloha: 4-- 8++
Obrany (p/s/l) vs. útoky (l/s/p): 6- 9+ | 12- 7++ | 11-- 3+
Útoky (p/s/l) vs. obrany (l/s/p): 7-- 3++ | 6++ 4-- | 7++ 3-
Hvězdičky: 61* 51*
Taktiky (úroveň): protiútoky (10) | běžná (0)

Brankář: Zbyněk Flégr 5.5*
Obránci: Miloš Hýsek (XCD) 4*, Pavel Michalica 4.5*, Bronislav Šneberger 6*, Robert Šikl (def) 5*
Záložníci: Vítězslav Karas (off) 5.5*, Alois Botur (def) 6*, Josef Melichar 6.5*, Adam Marx (off) 5.5*
Útočníci: Josef Dušek 6.5*, Miroslav Vysoký 6*
Lavička: Zdeněk Šuk, František Bernat, Imrich Lacina, Květoslav Valkoun


Žádný komentář nebyl nalezen.