Rozhovor s Corwinem
Do sekce ČR U20 - Články napsal Funny1 17. října 2008 v 19:58. 2720 přečtení.

Ahoj, gratuluji k vítězství ve volbách, jaké jsou tvé pocity?
Ahoj, díky za gratulaci. Pocity jsou dobré, i los mohl být horší. Ale nejlehčí skupinu jsme také nedostali. Z voleb mi zůstala lehká pachuť z jistých manažerů umístěných za mnou.

Los není nejhorší ani nejlehčí, ale tvé hodnocení je dost stručné - čeští fanoušci zcela jistě budou chtít postup na MS a neúspěch by byl - jak jistě uznáš - nepříjemný. Během voleb jsi se zmiňoval o tom, že nebudeš mít tolik volného času a že bude existovat jakási expertní skupina, která bude se vším dosti pomáhat. Mohl bys představit tuto svoji koncepci?
Souhlasím, neúspěch by byl nepříjemný a bral bych to asi jako zatím svůj největší neúspěch na hattricku. Ale pokud budu mít "pouze" smůlu a nastavení zápasů a všechno okolo bude v pořádku, tak z mého působení budu mít dobrý pocit i kdyby se postup na MS nakonec nepovedl. Ano, můžu představit. Je to skupina manažerů, která se stará o skauting soupeřů, dělá mi opozici při tvorbě sestav a v neposlední řadě jsou členy této skupiny lidé, kteří budou psát články.

Ve volbách si o kolektivu tohoto týmu trochu mlhavě, mohl bys je (nás) poodhalit?
Takže doufám, že můžu. Patří tam bývalí repretrenéři Stehno a Yazzman, dále pak z těch nejznámějších jmen kikso a colo-colo. Jinak těch lidí je v současné době celkem 12.

Ano, přestože část článku je o našich soupeřích, zeptám se tě na subjektivní dojmy z týmů našich soupeřů. S kým budeme nejvíce soupeřit o postupová místa?
No zatím se soupeři hodnotí těžko, až do prvního důležitého zápasu si může každý trenér schovávat některé důležité hráče jako překvapení, ale největšími soupeři budou asi Finsko a Turecko, hodně nepříjemní mohou být zvláště doma i týmy Barbadosu, Makedonie a Maroka. Zbylé tři týmy, se kterými hrajeme první tři zápasy, bychom měli porazit ať doma či venku.

Jaký bude tvůj další program po dnešku (pátek)? Kdy musí být definitivní soupiska a kdy zvolíš sestavu na první zápas? Očekávám, že budeš vědět až v pátek po tréninku ve všech zemích.
Po dnešku bude můj další program následující: ještě o víkendu prolézt net a podívat se jestli někde není nějaký zapadlý talent a vytvořit kostru naší reprezentace. V neděli musím vyházet všechny hráče kteří tam být nemusí, protože později už by to mělo dopad na náladu v týmu. Sestavu nastavím v pátek odpoledne a mám už představu co zahraji. Předem říkám, že mi nepůjde až tolik o výsledek zápasu, ale že budu chtít něco vyzkoušet a hrát určité hráčské posty.

By Stehno

Minulá sezóna byla asi tvá nejúspěšnější, skončil si druhý v lize, v poháru si vypadl až se Zikym (pozdějším vítězem). Jaký jsou cíle do další sezóny?

Tak cíle jsou horní polovina tabulky a v poháru si cíl raději nedávám, ale nezlobil bych se, kdybych si zahrál doma - předtím se mi to tuším 4 sezóny nepovedlo, až loni. A pokud bych vyhrál titul, tak se taky zlobit nebudu, ale jsou tam týmy s lepšími hráči a navíc ze začátku sezony mi poněkud hodně odešla forma (průměrná forma áčka je 5,3, u zálohy je to dokonce 4,5).

Chystáš se v několika následujících sezónách zaútočit na titul v poháru nebo na postup do I. ligy?

určitě to výhledově v plánu je, osobně mě spíš láká první liga než pohár, pohár je podle mého snadnější sousto než první liga... A protože nerad prohrávám, tak jednou chci vyhrát jak první ligu, tak pohár (nemusí být nutně v jedné sezoně :) můj odhad je že do 5 sezon bych měl být schopen postoupit do první ligy, doufám, že se to povede dřív

Máš v klubu nebo v DA nějakého hráče, který by se mohl jednou podívat do U-20?
V současné době mám možná tak jednoho rumuna (ale osobně dost silně pochybuju, netrénuje vždy naplno), v DA těžko, na začátku svého hraní jsem si vychoval reprezentanta Thajska.

Jak jsi sám řekl, od začátku trénuješ křídlo, chystáš se tento trénink změnit v blízké budoucnosti?
Rozhodně ne, občas trenuji něco jiného, ale spíš jako sekundárku. Hlavní trénink bude ještě pár sezon křídlo.

By Funny


Žádný komentář nebyl nalezen.