ČR vs Brunej
Do sekce ČR "A" - Zápasy napsal ziky1 5. září 2008 v 16:59. 1790 přečtení.

Informace od zvláštního zpravodaje:

Co se stalo v posledních dvou utkáních pro nás, úsměvnou formou reportu ze zápasu, shrnul kosino.

Itálie:

Krásný slunný den dnes panuje v Itálii, konkrétně v oblasti Turína, kde najdeme i stadion, na němž za malou chvíli sehrají utkání o postup na světový šampionát celky „Squadry Azzury“ a Česka. Hráči se v dnešním nádherném počasí určitě také opálí… Ale teď vážně: Leje jak z konve a poněvadž se ke mně nezachovali Italové vůbec pěkně (nebyli schopní mi poskytnout ani střechu nad hlavou), budu utkání komentovat značně promoklý. Jediné, co mi dali, je igelitový sáček, že prý si ho mám dát na hlavu, aby mi nepromokla…! Navíc přímo přede mnou postávají naši političtí zástupci v čele s „Topolem“ a jelikož si nevšimli sedadel a zakrývají mi rozhled, skončím promoklý a z fotbalu nebudu mít nic! Naštěstí napadlo Jiřího Paroubka, že mi nechá své místo a za odměnu mu mám dát všechny peníze, které mám, neboť sám by tolik jídla, na kolik má chuť nezaplatil, protože všechny své peníze už utratil před utkáním. Zatímco se on bude po dalších několik hodin občerstvovat, já zaujmu jeho pozici a budu pro Vás komentovat toto důležité a jistě atraktivní utkání. Trojice nizozemských arbitrů právě přivádí hráče na trávník a až se obě mužstva pozdraví, můžeme začít. Nutno říct, že ani jedno z mužstev zatím příliš v kvalifikaci nezáří, za což mluví například porážka Italů v Ázerbajdžánu či české nezdary s Irskem a Hondurasem, v nichž ztratilo čtyři body. Zápas konečně začíná a celý stadion je v napětí. Hvizd píšťalky se konečně ozval a jde se na věc. Italové chtějí praktikovat křídelní útoky, a tak české ptactvo musí zůstat pozorné, aby o svá křídla nepřišlo. I Paroubek už si nese kuřecí křidélka a chce ze mě dostat další peníze. Nakonec je nenápadně sebral z kapsy spícímu Schwarzenbergovi a odchází pro další jídlo. Ve čtvrté minutě Luigi Massari ztroskotal na výborném zákroku Dezidera Plachty, který tak uchránil Čechy od pohromy. Poté, co Adolf Mikeska po tvrdém zákroku vidí od Nizozemce žlutou kartu, musí Itálie poprvé střídat. To víte, chodit sedm minut po hřišti v takovém pařáku, který tu dnes panuje, by vyčerpalo i odolnější hráče, než jakým je Teo Ghiberti! Do utkání se vracíme ve dvanácte minutě, mezitím jsem se sotva na pět minut přidal k ministru zahraničí a probudil mě až radostný řev české politické špičky. Ta se raduje v domnění, že se Česko ujalo vedení, jenže autor branky, Luigi Massari, pochopitelně nemá českou národnost a tak prohráváme od dvanácte minuty. Navýšit vedení mohl stále rychlý Nicola Iodice, ovšem Koloman Jabůrek jej úderem do rozkroku zastavuje! Sudí má však na situaci jiný názor, ačkoliv mu postižený hráč vysvětluje hlasem, se kterým by se uplatnil i mezi proslulými italskými operními pěvci, že to bylo jinak, než jak si arbitr myslí. Góóól! V pětadvacáté minutě Vlastislav Špinar pěknou střelou srovnává na 1:1. Za svoji radost jsem však obdržel jen nevraživé politické pohledy, neboť jejich majitelé žijí stále v domnění, že Češi jsou ti v modrých dresech (většina vedle mě sedících totiž pochází z ODS). Pietro Luca Menegazzi dostal přesný zásah na koleno, jen to křuplo. Ne ne, to jen Paroubek chroustá chipsy a otravuje Topolánka, aby i on mu „zapůjčil“ nějaké ty penízky. Jelikož ten se chce soustředit jen na fotbal, přispívá svému sokovi také na občerstvení. Paroubek totiž má stále hlad, poněvadž ty kalorie, získané italskou stravou, neustálým pobíháním po stadionu stále spaluje.Ve čtyřicáté minutě se Špinar opřel znovu do míče, ten se od břevna a zad brankáře přece jen doškobrtal za brankovou čáru a Česko vede 2:1. Politikům se to pochopitelně nelíbí (stále se nedopátrali toho, kdo jsou vlastně Češi) a umravňovat je musí až nesrozumitelnou konverzací Schwanzenberg, jehož už také vzbudili svými peprnými nadávkami. Po italské šanci a žluté kartě pro Jabůrka je a řadě poločasová přestávka, po níž se vrátíme na stadion. Začíná druhý poločas a fandové jsou napjatí jak struny. Postarší Karel Janíček už nemůže nasazovat ke sprintům, a tak od pomezní čáry raději posílá do vápna centr. Ou! Zafoukal silný vítr a míč nečekaně změnil směr. To byl, panečku, gól. Politici už raději vedou své oblíbené hádky a tak nemám klid na komentování. Roberto Monaco se na dnešním „baheništi“ snaží, jenže teď uklouzl a „hodil nádhernou tlamu“. Italové se ještě pokouší o nápor, Lorenzo Vieri už však myslí spíš na hrátky se spoluhráči ve sprše a z jeho střely nic není. Češi tak navázali na výhry v Ázerbajdžánu, Bruneji a poslední kanonádu s Chorvaty, na druhé straně Itálie po třech výhrách dala vzpomenout na porážku v Ázerbajdžánu. Česko tak získává pro druhou polovinu kvalifikace poměrně slibnou výchozí pozici. O poslední rozruch se postaral znovu Jiří Paroubek, když jsem mu nestihl dát včas svůj igelitový sáček na hlavu a on z přecpání pozvracel čtyři řady diváků. Nejvíce svého jídla však „vyklopil“ za krk histerce Kateřině Jacques, která se postarala o takový řev, že ochranka má co dělat s rozpáleným politickým sektorem. Mně se naštěstí podařilo utéct a tak se s Vámi těším nashledanou u dalších přenosů.

Ázerbajdžán:

Hlásím se Vám z utkání kvalifikace MS(pro méně chápavé mistrovství světa) mezi…Raději si počkáme na to, kdo vlastně na trávník stadionu Slezanský Plácek nastoupí. Bohužel zápas nejspíš začne se zpožděním, neboť k zápasu nastupují k údivu všech zde přítomných fanoušků dvě mužstva. Ještě větší překvapení však je, že domácím týmem jsou čeští fotbalisté. A ano, hostující celek přijel z Ázerbajdžánu a konečně se dostáváme k tomu, proč utkání začne o něco později: Ázerbajdžán se totiž odhodlal praktikovat nátlakovou hru, tedy slovy klasika „Tlačit, tlačit a zase tlačit“. Někteří hráči hostů to však s tlačením přehnali a musí si tak počkat na náhradní zásilku trenek. Ta konečně dorazila a rakouský sudí může konečně poprvé zapískat do píšťalky (nejde o žádný koncert, rozhodčí obvykle do píšťalek pískají!). Zápas začal a nervózní fandové si tak konečně mohou vychutnávat utkání plnými doušky. Po šestatřiceti nezáživných minutách se konečně udála první zajímavá situace. Dezider Plachta se při pokusu o centr opřel do míče takovou silou, že to jeho protéza nevydržela a s jednou nohou by se mu hrálo špatně. Nastupuje však za něj nějaký pták či co? Ano, Jindřich Sojka se dostavil na hřiště. Plachta ještě předává kapitánskou pásku a pokračuje se. Hráči Ázerbajdžánu se již nemohou dívat na zmar českých hráčů a proto jeden z nich nahrává Zdenku Vaškovi a ten tak dostává domácí do vedení. Stejného hráče teď popadl průjem, neboť den před utkáním spořádal pořádnou porci feferonek, díky tomu natolik zrychlil, že mu nikdo z ostatních hráčů nestačí a míč se podruhé ocitá v hostující brance. Po dlouhém pasu se k míči dostává hráč s typicky českým jménem: Mike Hammers-Wirtz a po uklouznutí posílá své mužstvo do tříbrankového vedení. Vlastislav Špinar se uvolnil, což má za následek, že protihráči se místo toho, aby hráli, chytají za nosy a padají k zemi, nejinak i brankář a Špinar tak může bez problémů zakončit. Po tvrdém souboji, který lehčím zraněním odnáší Libor Sovi? kráčí obě mužstva do šaten za stavu 4:0. Arbitr zahájil druhou půli a za maličkou chvíli po zbytečném faulu přichází penalta. Zděnek Vašátko se rozběhl, teď se však projevuje , že se nikdy nenaučil zavázat tkaničku a proto do míče jen lehce kopačkou ťukl a předvedl akrobatický pád . Tuhle střelu tak bez problému zneškodňuje Majid Hasanli a výsledek se nemění. Češi momentálně nejeví zájem o míč, proto jej odkopávají jak jen mohou na své spoluhráče a vznikla tak série zajímavých přihrávek. Vlastislav Špinar se opět pokouší raději přihrát jinam, ale jeho nepovedená přihrávka končí k údivu všech v brance. Bruno Kročil se pokusil o střelu, Majid Hasanli ji však chytá. Sudí píská již druhou penaltu za zápas, Zděnek Vašátko si raději sundal tentokrát kopačky, ale ani v ponožkách branku nedává, jelikož tak odporný puch zaskočil i jeho a po tomto omámení není schopen kloudně zakončit. I o arbitra se teď pokouší mdloby, neboť hráči hostů se znovu ještě pokouší tlačit, a když se k tomu přidají Vašátkovy ponožky a Špinarova plynatost, stává se ze stadionu plynová komora. Rakušan tak končí utkání, v němž si čeští hráči připsali tři cenné body a opět se přiblížili postupu na světový šampionát. Já se s Vámi loučím a hlavně doufám, že se z toho smradu dostanu ven živý.

By kosino

Kvalifikace:

Náš tým se utkal s výběrem Ázerbajdžánu a Itálie. Tři body v souboji s Ázerbajdžánem byly povinností. Zápas na půdě favorita skupiny – Itálie, byl ale z jiného soudku.
Italové měli před zápasem lepší náladu v týmu a záložníky v lepší formě. Bylo jasné, že bez přístupu zápas sezóny se soupeři nemůžeme v záloze rovnat. Italského lodivoda jsem se pokusil zmást a před zápasem jsem postupně povolal dva nové záložníky a nastavil ofenzivního kouče. Ital asi uvěřil, že budeme hrát ofenzivně se silnou zálohou a proto zahrál alloff + MOTS (zápas sezóny). Pro obě mužstva byl totiž zápas klíčový.
My jsme ale proti očekávání Italů zahráli na betonovou obranu, vypustili jsme zálohu a hráli naprotiútoky. Navíc jsme si zlepšili náladu v týmu hraním PIC (o nic nejde). Taktika slavila úspěch a z Itálie jsme si přivezli nečekaně 3 body.

7. Brunei 8 2 - 34 0

Náš celek a výběr Itálie má jeden zápas k dobru (oba celky shodně zatím odehráli pouze 7 utkání). Kvalifikace je zatím rozehraná velice nadějně. Kvalifikační skupinu vedeme a máme také nejlepší rozdíl ve skóre, což by mohlo být na konci kvalifikaci, při případné shodě v počtu získaných bodů, velice důležité.

Dnešní zápas:

V dnešním zápase se utkáme s outsiderem skupiny s výběrem Bruneje. Jedná se o zemi, která v HT zatím působí pouze čtyři sezóny. Cokoli jiného než výhra by bylo obrovské zklamání. Dnešní zápas by při dobré konstalaci mohl přinést velikou brankovou úrodu (v bráně soupeře) a zlepšení nálady v našem týmu.

Soupeře už známe z prvního vzájemného souboje, ale shrňme si základní údaje.
Brunej hraje nejčastěji v defenzivním rozestavení se snahou obdržet co nejnižší počet branek. V kádru má k dispozici 26 hráčů. Z toho je osum obránců. Forma hráčů je lepší průměr. Příslibem do budoucnosti je, že mají hráče celkem slušně „ospeckované“.
V kvalifikačních zápasech většinou kouč soupeře na hřiště posílá rozestavení s pěti obránci.

Co budeme dneska hrát?:

V dnešním zápase se pokusíme soupeři „nasázet“ co největší počet branek. Podle toho bude vypadat i sestava a rozestavení. Dnes na hřiště náš celek vyběhne v rozestavení 3-4-3.
Dobrou zprávou je, že dnes bude hrát téměř kompletně multiskillový tým.

Dnešní sestava:

Plachta (GK) – Mikeska (WB-off), Jabůrek (CD), Hammers (WB-off) – Vašátko (W-off), Kalchbauer (IM-off), Sládeček (IM-off), Gregor (W-off) – Kročil, Špinar, Macák

Přístup k zápasu PIC, trenér ofenzivní, taktika normální.

Počet diváků: 134016

Góly: Vlastislav Špinar (13), Zděnek Vašátko (18), Mike Hammers-Wirtz (32), Dalimil Gregor (64), Bruno Kročil (69), Vlastislav Špinar (71), Bruno Kročil (80)
Žluté karty: Mohammad Azni bin Hj Muksin (20), Lee Cheng Yong (85)

Záloha: 8+ 3--
Obrany (p/s/l) vs. útoky (l/s/p): 11- 6- | 12-- 3- | 11+ 6-
Útoky (p/s/l) vs. obrany (l/s/p): 18++ 11-- | 17- 13+ | 16+ 11--
Hvězdičky: 103* 55*
Taktiky (úroveň): běžná (0) | protiútoky (12)

Brankář: Dezider Plachta 11*
Obránci: Adolf Mikeska (off) 8*, Koloman Jabůrek 9*, Mike Hammers-Wirtz (off) 8*
Záložníci: Zděnek Vašátko (off) 8.5*, Arnfried Kalchbauer (off) 10*, Ilja Sládeček (off) 10*, Dalimil Gregor (off) 9*
Útočníci: Otto Macák (XF) 9*, Bruno Kročil 10.5*, Vlastislav Špinar 10*
Lavička: Jindřich Sojka, Matouš Klusák, Libor Sovi?, Bohumír Dragoun, Zděnek Vašek