Poplach! První zápas MS je tu!
Do sekce ČR "A" - Zápasy napsal ziky1 18. dubna 2008 v 18:57. 2014 přečtení.

Základní tábor


Dnes si dovolíme nahlédnout do zákulisí české reprezentace před začátkem mistrovství světa. Jedním z důležitých faktorů úspěchu na poli sportovním je též dobré zázemí. Podíváme se tedy jak se zrodil základní tábor České reprezentace v Belgii. Vraťme se na samotný počátek.
Kvalifikaci jsme úspěšně zvládli a postoupili na MS. Prvotním úkolem našich generalisimů bylo zajistit odpovídající ubytování. Jednoho vlahého rána tak vyrazila do světa naše fotbalová smetánka. V černé tatrovce 615 si právě Honzík Obstů utíral mastného kníra svojí medvědí tlapou a zbytek řízku elegantně schovával do náprsní kapsy, což se mu dařilo asi tak úspěšně, jako vést ČMFS. Za volantem se právě řádně promazával slivovičkou Vlastík Košťálů, který razí heslo, že správný řidič je veselý řidič, o čem už se opakovaně přesvědčil.
Na zadním sedadle se tísnil poněkud mokrý Pavel Mokrý, manažer reprezentace Ziky1 a zástupce hráčů Robin Vnuk. Nálada byla výborná a tak se mohlo směle vyrazit do Bruselu. Zatímco byl Ziky ponořen do svého noťasu a na HT trhu hledal nějakou mřenku, co by se dala lacino potáhnout a draho prodat, Obstík už žhavil drát do Mostu a nabízel tučnou káď kapříků, aby to těm klokanům kluci uhlířský nechali. Pája Mokrý si zase hrál s listinou rozhodčích a přemýšlel, proč jeho geniální tah s tím šaškem převlečeným za rozhodčího v Plzni nevyšel a v duchu spílal těm neschopným mentálům ve Slávii, kteří nebyli schopni proměnit dvě pentle. Vlastík si do toho vesele pobrukoval písničku o novém národním stadionu, který cálne pražský magistrát a za co on, velký boos, jistě dostane od Spartičky metál. To zrovna dvakrát nebylo po chuti Vnukovi. Robin nervózně okusoval tužku a mračil se nad hřebíkovými čtverci, které právě študoval v trenérské příručce „Jak vyhrát ligu mistrů za tři dny“.
Tatrovka po cestě dělala problémy. Především na hranicích, kde opakovaně nešla zastavit. Záhadu se povedlo rozluštit až na belgických hranicích, kde před opařenými celníky vyskočilo z motoru několik ukrytých Vietnamců. Dobře naladěný Vlastík začal lamentovat, že tak levnou koňskou sílu už nesežene a stále oněměným celníkům pláchnul s plnou parádou. Tatrovka zařechtala, od barumek se vznesl hustý oblak šedého kouře a auťák zmizel i s asfaltkou.
V Bruselu naše delegace prošla řadu luxusních hotelů. Bohužel, podle Robina to nebylo stále ono.Dle jeho slov potřebují hráči především klidné a vlídné prostředí. „Musíme se cítit jako doma“, řekl doslova. A tak přišly na řadu odlehlé vilky na předměstí Bruselu, několik pěkných motelů v okolních vesnicích a špičkový ranč v Aalstu. Pokaždé se však odjíždělo s nepořízenou. Když už to vypadalo opravdu špatně, podařilo se již značně opilému Košťálovi zabloudit a ve finále opřít haubnu o semafor v městečku s příznačným jménem Waterloo. Na noc se delegace ubytovala v jediném možném místě, v nočním klubu „Pink Mouse“. A bylo vyhráno! Pivko a kořka tekla proudem, pečení holubi létali do huby, vůkol samá pohledná a poddajná děva. Robin byl v sedmém nebi. „Tohle jsem měl přesně na mysli.“ Snad se sladké odměny nedočkají jen čeští špílmachři, ale i věrní fanoušci našeho týmu. A já si jdu šlehnout do huby chupa chups…

VB přísně tajné: Rakousko


Realizační tým české reprezentace vládne mnohými schopnostmi. Jednou z nich, aktuálně využívanou, je účinná špionáž nadcházejících soupeřů. Před blížícím se mistrovství světa jsou to pro nás informace nevyčíslitelné hodnoty.
Právě včas se tak k životu probudila naše rozsáhlá špionážní síť a zásluhou několika opravdu pracovitých agentů (Díky Jamesi!) se nám úspěšně podařilo lokalizovat přípravný tábor rakouských fotbalistů. Do samého lůna tyrolských Alp byl vyslán redaktor a v současné době špeh první kategorie, Venca Pytelblech. V opravdu nápaditém převleku fialové krávy (buďme upřímní, v jeho případě by šlo nejspíš o fialového vola) se poměrně úspěšně infiltroval na vysokohorskou pastvinu sousedící se statkem, na kterém se připravuje náš první soupeř na mistrovství, celek Rakouska. Při soustavném drcení jitrocele zubní protézou (jo, ptát se Jarmilky Kratochvílové, jestli někdy papala karamelky se nevyplácí…) a odhánění dotěrného hmyzu vlastním ohonem, se Vencovi podařilo nashromáždit cenné údaje.
Za prvé, Rakušákům to pálí! Přibližně třetí den se do Vaškova pohledného fialového pozadí zakoukal nadržený horský kamzík, prohnal Vencu po pasece a ten byl nucen prorazit plůtek u tréninkového hřiště. Situaci briskně využil, nepozorovaně a tiše (jako kráva) přiklusal ke středovému kruhu, kde sledoval rakouské střelce. Do branky padla každá rána! Rakouský trenér se totiž ukázal jako výborný motivátor. Místo gólmana umístil na brankovou čáru maketu Temelína. Minout svatyni tak bylo pro Rakušany prakticky nemožné.
Za druhé, tým je výborně fyzicky připraven. Onehdá se Venda takhle večír připlížil ke statku, vytáhl plechový hrneček a přitiskl na stěnu i s uchem, snažíce se něco odposlechnout. Zpočátku slyšel jen ticho, tedy až do okamžiku, kdy se ozvalo profláknuté „I`ll be back!“ s dolnorakouským přízvukem a těsně před Václavovým rypákem neproletěla činka i s cihlama. V oblaku prachu stačil Venda ještě nakouknout ďuznou dovnitř. Spatřil kalifornského guvernéra Arni „zvadlého svala“, jak péruje a mučí dvacítku fotbalistů na posilovacích strojích, rotopedech a středaformech. Pak už jen prchal k nedaleké říčce, přeprat si, teď už hnědý, kostýmek.
Za třetí, realizační tým byl rozšířen. Poslední den pobytu se Vencovi nevydařil. Zmožen poledním vedrem, plazil se schovat do stínu statného stromu. Nešťastně si však přišlápl kopytem plandající jazyk. Uklouzl, zlomil si roh a urazil kopyto. Sténajícího Vašíka si všiml lékař rakouského družstva a hbitě nabídl první pomoc. Václav tak odhalil novou posilu realizačního týmu. Není jím nikdo jiný, než doktor Burgner, tedy „Doktor z hor“!!! Senzační odhalení si vybralo daň v podobě Pytelblechova anafylaktického šoku, po kterém to chvilku vypadalo, že náš prvotřídní špión bude utracen. Naštěstí velká umrtvovací injekce zapůsobila na Vaška jako živá voda. Tyrolští tak mohli vidět ojedinělý výstup v podobě ukázkového slalomu fialové krávy mezi stromky a ještě po zadních. Všechny ostatní můžu uklidnit, Václav je v pořádku a právě poslouchá vážnou hudbu v hoštickém statku.
Shrnutí je jednoznačné. Rakušané neponechali nic náhodě a jsou prvotřídně připraveni na šampionát. Věřme, že my také.


STARTUJEME!

Potřebujeme Vaši podporu. Fandíme všichni, Česká republika do toho!!!

Osterreich vs Česká republika

18.4.2008 20:00

MatchID: 159621939

Stadion : BosuilstadionBy Dio999
První zápas MS je tu!


Po několika týdnech hraní přátelských zápasů a testování různých rozestavení a individuálních pokynů pro hráče v novém herním enginu, je na pořadu dne opět strhující zápas. Čeká nás první utkání základní skupiny MS proti celku Rakouska.

Naše skupina:

Náš tým je v osmé skupině základní části MS. Postupují první dva celky.
Skupina je následující:

Round II - Group 8
1. Brasil 0 0 - 0 0
2. Österreich 0 0 - 0 0
3. Uruguay 0 0 - 0 0
4. Česká republika 0 0 - 0 0

Ze skupiny může teoreticky postoupit jakýkoliv celek, ale mezi papírové favority patříme asi my a Brazílie.


Několik informací o soupeři:

Rakousko má v týmu 24 hráčů. 8 záložníků, 6 obránců, 2 křídla, 5 útočníků, 2 brankaře a dva trenéry. Jmenovitě defenzivního a ofenzivního.
Rakouský trenér pravděpodobně trošku zaspal změny v HT enginu a jeho tým má velice vysoký průměrný věk. To sice není příliš dobré pro perspektivu týmu, ale aktuální kvalita celku Rakouska je velice slušná.
Náladu v týmu má náš soupeř o jeden stupínek lepší než my, ale forma záložníků není nijak oslnivá. Co se týče formy obránců, tak je na tom náš soupeř velice dobře. Křídla jsou v dobré formě ale jejich kvalita není zas tak vysoká, abychom se dnes museli bát hodně vysokých útočných ratingů na křídlech. Největší chloubou Rakouska je asi útok. Pět útočníků, kteří mají všichni specku, je ve velice dobré formě.

Co budeme dneska hrát?:

Mezi nejsilnější stránky současného týmu Rakouska patří střední útok a silná obrana. Dnes se dají od soupeře očekávat s velikou pravděpodobností dvě rozestavení. První založené na neprostupné obraně se slabou zálohou a pokusem o pressing nebo CA. Druhou variantou pravděpodobně může být snaha přehrát náš celek středním útokem s vsázkou na co možná nejlepší zálohu.
Taktiku může rakouský trenér samozřejmě zvolit i jinou. Nicméně například vsázka na útoky po křídlech by byla ze stany našeho oponenta velice překvapivá a pravděpodobně asi ne moc efektivní.

S taktikou a rozestavením pro dnešní zápas jsem si dal dnes opravdu záležet. Zkoušel jsem hypoteticky nastavit nejrůznější herní varianty. Provedl hodně výpočtů. V jednu chvíli jsem vážně uvažoval o hře na protiútoky. Nakonec mně ale vyšlo jako nejlepší varianta klasika v podání 3-5-2.
Vzhledem k největším přednostem soupeře budeme bránit hlavně střed obrany. Dále útočit po jednou křídle a středem.
Nejvíce by nám asi vyhovovalo, kdyby soupeř vsadil na taktiku s decentní obranou, relativně silnou zálohou a s hrou na střední útok.

Dnešní sestava:

Plachta – Ondra(XCD), Hrubeš(CD), Klusák(CD)- Mazal(XIM), Šindelka(XIM), Šindler(off),Sládeček(off), Vašátko(off) – Langr, Vašek

Soupeře se pokusíme přehrát v záloze a proto hrajeme na 4 střední záložníky. Do sestavy soutěžního zápasu se po dlouhé době dostal Vašátko a vše nasvědčuje tomu, že se oproti kvalifikaci v základní sestavě zabydlí nastálo. Dále se do základu protlačili nováčci v týmu - Hrubeš, Ondra a Sládeček.
Dnes budeme hrát 3-5-2 s normálním přístupem a normální taktiku. Trenér neutrální.


A jak to vypadá s Janíček?

Péče 51 doktorů zatím nese své ovoce a Janíček už je zraněný pouze na 1+. Doufáme, že rehabilitace bude nadále probíhat dle plánu a Janíček se co nejdříve uzdraví.By Ziky

Statistiky

Österreich vs. Česká republika (2 - 2)

Datum: 18. dubna 2008 v 20:00
Typ zápasu: Soutěžní zápas
MatchID: 159621939
Počet diváků: 63570

Góly: Zděnek Vašek (38), Peter Holzinger (40), Zděnek Vašek (45), Peter Holzinger (62)


Záloha: 12- 6+
Obrany (p/s/l) vs. útoky (l/s/p): 13++ 5++ | 20++ 14++ | 14- 6-
Útoky (p/s/l) vs. obrany (l/s/p): 5- 19++ | 13+ 20++ | 12++ 20+
Hvězdičky: 116* 104.5*
Taktiky (úroveň): běžná (0) | protiútoky (14)

Brankář: Dezider Plachta 13.5*
Obránci: Petr Pavel Ondra (XCD) 9.5*, Matouš Klusák 9.5*, Ondřej Hrubeš 9.5*
Záložníci: Werner Mazal (XIM) 11*, Zikmund Šindelka (XIM) 11*, Mikuláš Schindler (off) 10.5*, Lubomír Lasák (off) 10.5*, Zděnek Vašátko (off) 9*
Útočníci: Vladan Langr 11*, Zděnek Vašek 11*
Lavička: Jindřich Sojka, Koloman Jabůrek, Robin Vnuk, Vlastislav Špinar


Žádný komentář nebyl nalezen.