V.86, 4.kolo
Do sekce Články - Ligové soutěže napsal rrakanel 6. prosince 2007 v 10:03. 1320 přečtení.

Rafani - Wolts 2:0 (2:0)
4. Beltrán, 6. Cáncer
36 870 diváků
Domácí, jako již tradičně v tétou soutěži, byli jasným favoritem. Hostům se nedaří především v ofenzivní fázi, a tak použili, proti Rafanům již asi tradiční zbraň, presink. Jenže vedoucí celek si z jejich taktiky pramálo dělal a zápas rozhodl prakticky za 6 minut. Už ve 4. minutě ho totiž dostal do vedení přesnou ranou Higinio Beltrán a vítěznou pojistku přidal dvě minuty nato hlavičkující Cáncer. Hosté zahrozili vlastně jen jednou, když nadějný protikontr jen těsně nezakončil Michel Nasi. Do přestávky už se toho mnoho neudálo, krom dvou žlutých karet, po jedné na každé straně, stojí za zmínku snad jen Beltránovo nepovedené zakončení někam na druhou galerii. Seveřané jasně kontrolovali hru a směřovali vstříc svému čtvrtému triumfu. Po obrátce pokračoval vývoj hry v duchu té první, Wolti se snažili seč mohli, ale spíše jen držet přijatelný výsledek. Domácím evidentně dvoubrankový náskok také plně vyhovoval, přesto si ještě nějaké šance vytvořili. Nejdříve Romeo Larumbe přestřelil Gawartovu svatyni a Cáncerův volej z 59. minuty opravdu neměl oči. Rafani tak zůstávají i po 4. kole bez ztráty bodu a suverénně kráčí za postupem.
Businessmen - Etynk 1:1 (1:1)
30. Savov - 38. Bedward
36 666 diváků
Nováčkovi soutěže se zatím poměrně daří, a proto jeho další domácí střetnutí sledoval plný dům. Soupeřem byl Etynk, který zatím sbírá body jen venku. "Obchodníci" se rozhodli i na svém stadionu vycházet ze zajištěné obrany a využívat každou možnost k rychlému brejku. První šanci si vytvořili hosté, Armando Gardel se chtěl ztotožnit s Karlem Poborským, ale jeho lob postrádal parametry jeho kvality. Poté o sobě dali vědět i domácí, Takács měl ke skórování hodně blízko, ale Rivera mu na poslední chvíli svou dlouhou paží balón vypíchl. Ve chvílích, kdy byl Businessmen pod velkým tlakem udeřilo, ale paradoxně na druhé straně. Tzvetan Savov si nic nedělal z obránců a zkušeně zakončil. Jihočeši se vzpamatovali velmi rychle, Šotola si seběhl z křídla do středu a pumelicí rozezvučil horní tyč Sidenanderovy branky. Tohle varování svěřencům Nicolase Lhuissiera nestačilo, a tak zákonitě přišel trest. Jediný hrot hostí Robert Bedward se uvolnil na hranici vápna a přesnou ranou srovnal stav na poločasových 1:1. Druhá půle začla další brejkem domácích, ale před Gargulákem na poslední chvíli opět zasáhl Rivera. Pak už přišly jen šance hostí, ale postupně Hilger, Besonias ani Bedward téměř stoprocentní šance zužitkovat nedokázali. Soupeři se proto rozešli smírně.
Chomutov - Dvorek 5:2 (2:2)
36. a 48.(p)Hami, 57. a 77. Crespo, 7. Zelman - 5. Grimault, 39. Makowski
34 897 diváků
Po minulém zaváhání na Kladně potřebovala Slavia nutně bodovat, jako obětní beránek jí měl posloužit celek Dvorku. Jenže cesta za třemi body nezačala pro domácí právě ideálně, po 5 minutách domácí obrana doslova darovala vedoucí gól Cassandre Grimaultovi. Hosté se z vedení ale neradovali dlouho, prakticky jen 2 minuty. Pak se prosmýkl středem chomutovský zadák Zelman a vyrovnal. Po hektickém začátku se hra trošku zklidnila a oba týmy zpozorněly. V 36. minutě se ovšem k nebezpečné standartní situaci postavil tradiční domácí exekutor Hocine Hami a výstavním projektilem převážil misky vah na stranu slávistickou. Jenže i Dvorek umí během chviličky odpovědět, o tři minuty později to dokázal rakouský záložník Makowski a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Než pořádně stačil začít druhý poločas, vypuklo nadšení v domácích řadách, to když sudí nařídil penaltu v jejich prospěch, s kterou si Hami hravě poradil. Toto byl asi zlomový moment celého utkání. O slovo se přihlásil také Miguel Crespo, který v 57. minutě gólově zúročil krásnou kombinaci a zvýšil již na 4:2. Ten samý hráč skóre také upravil do konečné podoby, běžela 77. minuta a skrz zkoprnělý střed obrany elegantně zakončil. Ve vyrovnaném zápas, ač se to při pohledu na skóre nezdá, se tedy radovali Severočeši.
Slezská - Kladno 1:1 (0:0)
49. Vázquez - 82. Rauchwarter
17 722 diváků
Domácí, opět před nevalnou návštěvou, přivítali lídra soutěže - "jablkáře" z Kladna a vyrukovali na něj s nepříliš používanou taktikou, kombinační a kreativní hrou. Přesto to byli kladenští, kteří měli více ze hry. Nejdříve před Madridem na poslení chvíli ukradl míč brankář Sidendahl. Ve 28. minutě naštěstí zasahovat nemusel, protože Feits Engelen zcela osamocen nemířil přesně. Karviná se v první půli zmohla jen na náznak příležitosti, když se Henrique Caldas dostal s balonem až příliš mimo střelecký úhel a situaci nezvládl. Prvních 45 minut se odehrálo bez branek, což bylo mírným překvapením. Další šok ale přišel pár minut po pauze. To když Caldas místo střely tentorkáte zvolil centr a Sebastián Gustavo Vázquez pohodlně dopravil zásilku za záda Muratoreho. Hosté byli evidentně zaskočeni vývojem hry a i díky obětavé hře Slezanů se k ničemu nemohli dostat. Až přišla 82. minuta a pro Kladno obrovské štěstí, velká tragédie pro domácí. Mirco Rauchwarter tohle určitě nechtěl, ale ta kulatá věc se za brankovou čáru přece jen dostala. Další rána pro karvinské přišla vzápětí, švédský brankářský talent Anders Sidendahl se po tvrdém střetu s protihráčem musel nechat odnést a celý měsíc svému týmu nepomůže. V infarktovém závěru měl ještě dvakrát možnost strhnout vedení na stranu Středočechů Rudolf Szekeres, ale body se nakonec dělily.