V.86, 3.kolo
Do sekce Články - Ligové soutěže napsal rrakanel 29. listopadu 2007 v 17:17. 1570 přečtení.

Slezská - Rafani 1:3 (1:1)
39. Corne - 26. Larumbe, 51. Cáncer, 54. Uldanck
17 719 diváků
Souboj posledního s prvním celkem soutěže přinesl možná napínavější podívanou, než se před jejím začátkem čekalo. Již v úvodu bylo zřejmé podcenění soupeře ze strany Rafanů, a tak nátlaková hra domácích mohla přinést ovoce. Karviné ovšem udělal čáru přes rozpočet hostující forward Larumbe, který v 26. minutě udělal z hráčů na své pravé straně statisty a přesně zacílil. Slezani trpělivě čekali na svou šanci, třeba v podobě standartních situací, z přímého kopu Dilsan mířil těsně mimo. Jenže Rafani nedbali varování, musel tedy přijít trest. Jacques Corne šest minut před půlí pohotově srovnal na 1:1 po individuální akci. Poločasový výsledek tedy dával domácím naději a jistotu, že zvolená taktika byla správná. Ale neuběhlo ani 10 minut a domácí obrana doslova darovala gólový dáreček i druhému útočníkovi hostí, José David Cáncer nepohrdl - 1:2. A aby toho nebylo málo, stačily další tři minuty a dílo zkázy bylo dokonáno. Giacinto Uldanck totiž nikým neobtěžován splnil s lehkostí svou gólovou misi. Hosté si vypracovali ještě jednu příležitost, ale Martínez nezkrotil balon. Mrzet ho to ovšem nemuselo, Rafani i přes laxnější přístup získali tři body a Karviné zůstali, krom očí pro pláč, ještě dva zranění.
Kladno - Chomutov 3:1 (3:1)
15. Delgado, 22. Madrid, 29. Mróz - 18. Crespo
40 700 diváků
Vyprodaná aréna hostila šlágr třetího kola. Kladenské jablko hostilo loňského vicemistra, chomutovskou Slavii. Nutno říct, že kdo kvůli dopravní zácpě nestihl první poločas, přišel o vše důležité. Domácí vlétli na soupeře jak se patří. První souboj Delgada s hostujícím brakářem Barralem ještě vyzněl ve prospěch toho "sešívaného", ale po čtvrthodině hry si tito dva duel zopakovali s opačnou úspěšností a stadion vybuchl nadšením poprvé. Kladenské "fans" hned po třech minutách trochu zchladil Miguel Crespo, když s notnou dávkou štěstí a kdoví čeho ještě srovnal stav. Jenže jablko dnes nechtělo připustit žádné komplikace a v 22. minutě opět vedlo, to se trefil sváteční střelec, stoper Madrid. Chomutov nebyl schopen sebemenšího odporu a do přestávky ztrácel už dvě branky, z velmi těžkého úhlu přesně zakončil i polský střelec Mróz. Nutno říct, že Slavii se trápí král střelců minulé sezony Hocine Hami a i v dnešním utkání se nedokázal prosadit. Druhý poločas už byl pouhým stínem toho prvního, "jablkáři" si své vítězství v poklidu pohlídali a po vítězství ve šlágru kola se dělí s Rafany o první příčku v tabulce.
Dvorek - Businessmen 1:2 (1:1)
34. Runfolo - 30. Wohlfahrth, 79. Peláez
29 373 diváků
"Obchodníci" evidentně přijeli na dvorecký stadion bránit a při každé příležitosti vyráželi ke smrtícím kontrům. Na začátku asi nikdo z přítomných netušil, jak nečistý a zákeřný fotbal bude k vidění. Hra byla kouskována častými hvizdy hlavního rozhodčího, kterému se nedařilo držet střetnutí v mezích slušnosti, časté simulování a fauly plynulosti hry rozhodně nepřidaly. Až po půlhodině byl k vidění i fotbalový moment a hned skončil brankou. Hostující záložník Wohlfahrth si naběhl na dlouhý pas a se zakončením přiliš problémů neměl - 0:1. Vyrovnání přišlo záhy, biliárová hlavičkovaná s následným zakončením patičkou bude jistě aspirovat na cenu pro nejkrásnější gól sezony. Ocenění si možná odnese středopolař Dvorku Gianmaria Runfolo. první poločas skončil 1:1, i když mnohem více ze hry měli domácí borci. I po pauze se domácí tlačili středem, kde ovšem naráželi na pevný obranný val Businessmenu a zavdávali tak příčinu k rychlým brejkům. Gackowski nejprve ještě nezakončil, ale další protiútok již museli domácí zastavit faulem a protože Ramos již jednu žlutou měl, mohl se jít osprchovat o trochu dříve než jeho spoluhráči. Hosté ale měli smysl pro fair-play, a tak si Gómez po svém druhém teatrálním vystoupení nechal také udělit druhý žlutý kartonek. Velice tvrdý mač rozetnul svou trefou ze 79. minuty hostující stoper Peláez. Z utkání, kde krom dvou červených karet odnesli tvrdou hru někteří hráči i zraněními, si tak odváží všechny tři body "obchodníci".
Etynk - Wolts 1:2 (1:2)
30. Tomsa - 11.(p)Nasi, 35. Winiger
20 787 diváků
Hustý déšť přivítal dva odvěké rivaly a nejstarší účastníky soutěže. Aktivněji v tomto boji začali hosté. Nasi nejdříve přímý volný kop poslal z nadějné pozice jen do tyče, ale když v 11. minutě dostal výhodu zahrávat velmi sporný pokutový kop, již se nemýlil. Domácím hráčům dělal terén velké problémy a do tempa se dostávali pomaleji. Když to nešlo ofenzivním hráčům, zvedl prapor Etynku obránce, levý bek Tomsa si poradil zkušeně a ve 30. se začínalo od začátku. Jenže Sportfreunde si tolik nerozuměl s novým rozestavením a to se začalo brzy projevovat. Silové typy hostujících hráčů si s terénem tykali a pět minut po vyrovnávací brance opět vedli, když se prosadil další krajní obránce, Agostino Winiger. Jihočeší si o přestávce v kabině důrazně vysvětlili, co že to chtěli hrát a rázem jich bylo plné hřiště. Robert Bedward nejprve hosty ještě moc nevystrašil. Skovsenův pokus na poslední chvíli srazila obrana Woltů na roh. Armando Gardel vymýšlel ve středu hřiště chytré přihrávky pro své spoluhráče, ale nerovný terén je zastavoval, hosté chytře bránili vydobytý náskok a když se v 84. minutě zranil nejnebezpečnější hráč domácích Skovsen, bylo jasné, že tři body se budou překvapivě stěhovat do Prahy.

(bitner, 30. listopadu 2007 v 21:32)

Pekny clanek, kdysi jsem se taky o neco pokousel (zlate euforicke casy po postupu do pate ligy...)