ZB: Ruská mafie, řecké tzatziki = Těžké časy pro nás?
Do sekce Články - Zelený blesk napsal Stehnisko 23. listopadu 2007 v 14:49. 2542 přečtení.

Dospěláci

V pátek krátce před uzávěrkou minulého vydání k nám do redakce došla zpráva o losu kvalifikační skupiny našich reprezentantů. S hrůzou jsme zjistili, že k nám byla nalosována dvě opravdu silná mužstva, Řecko a Rusko. Obě země patří k těm lepším zemím, nicméne minulý cyklus MS jim opravdu nepřál. Řecko zůstalo na třetím místě v základní skupině MS, Rusko na tom bylo ještě hůře - To ani nepostoupilo ze skupiny. Na úkor Ruska postoupil Egypt a Bulharsko.

Přestože to pro tak velkou zemi jako Rusko je určitě ostuda, u týmu se udržel manažer Spirit_of_Yesterday, který vyhrál s poměrně vysokým náskokem. Oproti tomu v Řecku získal minulý trenér nároďáku (Alegre) pouhé 4 hlasy, čímž rozhodně nemohl ohrozit vítěze jménem Iratmac, s kterým naše redakce uspořádala menší mini rozhovor.

Nejprve menší představení: Iratmacovi je 19 let a pochází ze Soluně, kde také studuje vysokou školu "Institut filmových studií". Na Hattricku působí přes 3 a půl roku a hraje třetí ligu se svým týmem s názvem blue emperor. Pojďme ale k otázkám:

ZB: Předně, gratuluji ke zvolení. Řecko skončilo na posledním MS už v základní skupině, myslíš si, že budeš úspěšnější, než předchozí kouč?
Iratmac: Být méně úspěšný, než předchozí kouč bude opravdu těžké :-). Rád bych vrátil do týmu kvalitu, kterou známe z dnů, kdy u týmu byli Gendor nebo Judassab (oba byli s řeckým týmem v osmifinále - Pozn. red.)

ZB: Co je tedy tvým cílem v kvalifikaci? Vypadá to tak, že jsou zde tři týmy o zhruba stejné síle, Rusko, Řecko a Česká republika.
Iratmac: Ano, jsou zde tři silné týmy, což je zapřičiněno tím, že Řecko skončilo na minulém MS už v základní skupině. Důsledkem toho je tedy špatný los pro Řeky. Není zde jen "Velká trojka" a nemůžeme podceňovat týmy s velmi dobrými manažery jako je například dark0z (trenér Jamajky). Ale mým cílem je dostat se do základní skupiny.

ZB: Otázka závěrem, jaký je tvůj názor na multiskill hráče v reprezentacích? Kolik takových hráčů má Řecký tým?
Iratmac: Ne mnoho. Máme hodně budoucích reprezentantů, protože právě multiskill hráči jsou budoucností, ale teď jich v týmu opravdu není mnoho.

Nuže, vraťme se k našemu týmu. Manažer Ziky dal do týmu některé velmi dobré multiskill hráče, což je rozhodně vítaným krokem. Například Dalimil Gregor nebo Otto Macák jsou hráči, kteří si pod vedením Stehna nekopli téměř vůbec a naše redakce ví překvapivě důvody :-). Gregor je extrémně dobrý, avšak zde byly tendence dávat přednost mladším hráčům - V této kategorii například Dragoun. Macák je jiné kafe. Ihned po vypadnutí z juniorského týmu přešel na trénink křídla, které údajně pojede do aleluja. Dříve byl příliš mladý a měl malé skilly.

V pátek sehrajeme první utkání kvalifikace s týmem Nikaragui. Tento tým jsme porazili již v minulé kvalifikaci a nepředpokládáme, že s ním bude tentokrát problém.

Dvacítka

Hraje Eurocup, avšak my vás o něm nemůžeme pro tuto chvíli informovat. Doufejme, že se v příštím čísle vše napraví...

První liga

V první lize je téměř vše při starém. V prvním zápase hostili Pionýři dominantní tým soutěže, AC Ziky Team. Ziky opět ukázal svoji taktickou vyspělost, když vyhrál nad týmem, který má dvakrát menší platy :-). Domácí užili taktiky 442 v kombinaci s nátlakovou hrou, tedy to samé co v předchozím zápase proti Patriotu Brno. Pionýři tentokrát dostali o jeden gól větší příděl, prohráli doma 5-0. (Jizni Pionyri - AC Ziky Team 0-5)

Ve druhém zápase se střetly Žabičky s lenfikovou zveri. Manažer Žabiček, Golan, naprosto odhadl taktiku (i přestože pokryl špatnou útočnou stranu) svého soupeře a šel tvrdě za vítězstvím. Hosté uhráli celkem přijatelný výsledek a budou se těšit na šlágr příštího kola, budou hrát proti AC Ziky Team. (Zabičky - lenfikova zver 2-0)

Kondoři - Patriot Brno 3-0
Domácí Kondoři nedali svému protivníkovi příliš šancí. Již v prvním poločase ukázali, kdo je pánem na hřišti a po proměněné penaltě a útoku z pravé strany svítil nad hřištěm stav 2:0.

FC Zdar nad Sazavou - 1. FC Donner 3-4
V posledním zápase druhého kola hostil Žďár tým 1. FC Donner. Oba celky se zřejmě šetřili na nadcházející utkání, avšak průběh tomu spíše neodpovídal a zhruba 46 tisíc diváků mohlo vidět atraktivní, útočný fotbal. Po poločase byl stav 2:2 a když v 78. minutě vsítil gól domácí Alain Husistein, zdálo se, že utkání je rozhodnuto. Po třech minutách však bylo vše jinak - Dva góly během dvou minut znamenaly vítězství hostí.

Jak vypadá tabulka?
1 AC Ziky team 6
2 1.FC Donner 6
3 Patriot Brno 3
4 Kondoři 3
5 lenfikova zver 3
6 Zabicky 3
7 FC Zdar nad Sazavou 0
8 Jizni Pionyri 0

Druhé ligy

II.1
Dříve nejsilnější trojka, dnes liga, která je o pár hatstats bodíků před nejlepší třetí ligou (pravda II.3 je na tom hůře). Vliv na to má zřejmě fakt, že v lize jsou čtyři nové týmy - FK Jaromirovy Sady, 1.FC Nekopnem si, FC Slovan Kladno a Botostroj Zlin. Vyjmenoval jsem je právě tak, jak jsou v ligové tabulce. Na posledních třech místech jsou poslední tři jmenovaní, kteří pravděpodobně okradou o body jen sebe navzájem. Jediný, kdo s nimi nehraje basu tým ze sadů knížete Jaromíra, který potvrzuje vzestup týmů, které se zaměřují na ekonomickou část hry (skill/daytrading). Porovnáme-li hatstats týmů s aktuální pozicí v tabulce, je nadmíru jasné, že tým Slavia Kolin ještě nepředvedla vše, co je v jejich silách :-). Naopak velkým překvapením je první místo MadDogs z Hostivic, kteří v této lize působí již čtvrtou sezónu.

Pohled na tabulku:

1 MadDogs Hostivice 4
2 FC Banik Ostrava 4
3 FK Jaromirovy Sady 3
4 Slavia Kolin 3
5 FC St. Nicolaus 3
6 1.FC Nekopnem si 2
7 FC Slovan Kladno 1
8 Botostroj Zlin 1


Ehm (Punk_Floid, 23. listopadu 2007 v 16:39)

Kde jsou ty časy, kdy byl blesk vtipným a nezaujatým? 8-)

FK Jaromirovy Sady (Borg_Queen, 23. listopadu 2007 v 18:18)

chybí Ti tam, že krom ekonomiky se ten zmetek zaměřuje ještě na sprosté lži...

jojo (freeker, 25. listopadu 2007 v 07:04)

ach ta závist...