Anglie - Česká republika
Do sekce ČR "A" - Zápasy napsal Stehnisko 10. srpna 2007 v 17:11. 1784 přečtení.

Před zápasem

Člověk by nevěřil, co s vámi udělá skupina na ME, byť je to jen neoficiální turnaj. Tak například Mr. Janíček (poté, co se probudil z alkoholového deliria) prohlásil, že si před zápasem nedá ani jednoho panáka omácí slivovice, za to však upozornil vrchního vodonosiče Plachtu, že si svoje pití obstará sám.

Vedení mužstva je rozhodnutím K. Janíčka přímo nadšeno, a tak předpokládá, že mu ponechá větší volnost během pobytu v Anglii. Britské deníky už týden spekulují nad setkání jmenovaného českého hráče s nejlepším brankářem na světě, Georgem Carey. Podle bulvárních plátků je fakt, že se spolu opijí, jasný jak facka.

Co říkají historické tabulky? S Anglií jsme se zatím střetli pouze dvakrát a v obou případech jsme prohráli, takže dnešní cíl je jasný - Završit hattrick :-).

Zápas

"Zápas rozhodně nebude procházkou růžovým sadem, čeká nás tým, v němž hraje spousta hráčů, kteří by mohli kandidovat na titul legenda Hattricku," komentoval soupeře Felix Křen na předzápasové tiskové konferenci.

"Největší hvězda Anglie a zřejmě nejlepší hráč na světě je George Carey, který si ve svých 35 letech stále drží skvělou kondici," doplnil Křena český lodivod Robin Vnuk, který v předminulém týdnu nastoupil ke svému stopadesátému startu.

Na tiskovce se čeští zástupci vrátili k zápasu z minlého týdne, v němž jsme porazili tým Nizozemí v poměru 2-0. Své k zápasu měl co říct Felix Křen, který je zároveň hlavním leštičem bambusu v AC Panda Team: "Zkoušeli jsme nějaké defenzivní taktiky se silnou obranou a jedním krajním útokem. Počítal jsem s tím, že při dobré konstelaci hvězd nám padne jedna šance na to správné křídlo."

Na otázku ohledně penalty, kterou kopal Robin Vnuk pouze odpověděl: "Vzhledem k postavení Měsíce ke Slunci a Zikyho v tabulce se toto dalo očekávat."

Taktika

České trenéry znervózňuje fakt, že Angličané mají aktuálně zvoleného kouče s defenzivním zaměřením, což předurčuje k tomu, aby hráli pochybnou sestavu 451 či dokonce protiútoky, které však bude hrát český tým. "Pro tuto příležitost jsme do kufru schovali Kolomana Jabůrka, jenž je specialista na protiútoky," okomentoval dnešní taktiku Felix Křen.

V každém případě se zdá býti jasné to, že v zápase padne málo gólů, a tak to rozhodně nebude oku lahodící utkání.

V jakém rozestavení tedy naši hoši nastoupí?
Plachta
Prokeš, Janíček, Jabůrek, Klusák
Vnuk (off křídlo) - Mazal, Schindler (oba off) - Dragoun (off křídlo)
Langr (na křídlo), Tauchman (na křídlo)


Protiútoky :-) OK, není to zrovna geniální setup, avšak může sklidit nějaké to ovoce (nemyslím bany protentokrát) v podobě několika málo protiútoků...


clanek (Srzdy88, 10. srpna 2007 v 19:54)

Pekne se to cte, ma to stavu :-)